• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5879
  • Dodano: 2020-02-11 / 09:02
  • Komentarzy: 1

Ponad 330 interwencji strażaków w ciągu minionej doby

 
 
Ponad 330 interwencji strażaków w ciągu minionej doby

(Fot. Kamil )

 <i>(Fot. OSP Osowiec)</i>

(Fot. OSP Osowiec)

 <i>(Fot. OSP Bierdzany)</i>

(Fot. OSP Bierdzany)

 <i>(Fot. OSP Byczyna)</i>

(Fot. OSP Byczyna)

W ciągu minionej doby na terenie województwa opolskiego wystąpił silny i porywisty wiatr oraz gwałtowne opady deszczu. Opolska Straż Pożarna podsumowała interwencje z minionej doby. Wyjeżdżano ponad 330 razy!


Opolscy strażacy nie mieli ani chwili wytchnienia, a w ciągu minionej doby wyjeżdżali do zdarzeń związanych z porywistym wiatrem średnio 13 razy na godzinę.

- Na godzinę 16:15 odnotowaliśmy 241 zdarzeń, a do godziny 21:30 doszło ponad 60 kolejnych. Strażacy wielokrotnie wyjeżdżali do samochodów, które zostały uszkodzone przez drzewa oraz do uszkodzonych dachów na budynkach gospodarczych i mieszkalnych. Złe warunki atmosferyczne doprowadziły również do przewracania się samochodów na drogach. Do takiej sytuacji doszło m.in. w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie ciągnik siodłowy z naczepą przewrócił się na bok - mówi mł. asp Łukasz Nowak z Komendy Wojewódzkiej PSP.

Najwięcej zdarzeń było w mieście Opolu i powiecie opolskim, powiecie nyskim, kluczborskim i prudnickim. Druga "fala" zdarzeń rozpoczęła się po 14:00, kiedy w momencie kulminacyjnym opolscy Strażacy mieli "otwartych" blisko 80 otwartych zdarzeń.

- W poniedziałek po 14:00 na drodze wojewódzkiej 414 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem dostawczym, w wyniku podmuchu silnego wiatru stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście mężczyźnie kierującemu pojazdem nic się nie stało - informuje prudnicka policja.

W Byczynie doszło do uszkodzenia dachu ratusza. - Kopuła spadła z wieży i uszkodziła część dachu. W Turawie była potrzeba zadysponowania grupy wysokościowej, która usuwała powalone drzewa. Do niebezpieczeństwa doszło w miejscu, do którego nie mogliśmy dojechać ciężkim sprzętem. Na godzinę 21:30 w poniedziałek nie odnotowano osób poszkodowanych przez zdarzenia związane z silnym wiatrem - dodaje Łukasz Nowak.

Ponadto w Kędzierzynie-Koźlu wiatr uszkodził poszycie dachowe kościoła, a w Wielołęce spadająca blacha i drewniane elementy konstrukcji zerwały linię telefoniczną.

Przypominamy, że nadal obowiązuje 1 stopień ostrzeżenia wydanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 45 km/h,
w porywach do 80 km/h z zachodu - czytamy w komunikacie. Ostrzeżenie obowiązuje do 20:00 we wtorek.reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-02-11 11:46:59 [188.146.183.*] id:1591145  
neon: Napisał postów [2117], status [Szycha] Reputacja
Musiało tak wiać,bo było za dużo smogu!

Nick:
Treść: