• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2499
  • Dodano: 2020-02-07 / 10:48
  • Komentarzy: 3

Właściciele psów wielokrotnie dostawali szansę. Nie wykorzystali jej

 
 
Właściciele psów wielokrotnie dostawali szansę. Nie wykorzystali jej
 <i>(Fot. TOZ Opole)</i>

(Fot. TOZ Opole)

Wolontariusze opolskiego TOZ-u robią wszystko, by zapewnić godne warunki interwencyjnie odebranym czworonogom. Często wcześniej proponują pomoc właścicielowi. Niestety nie wszyscy zasługują na kolejną szansę.


Interwencje przeprowadzane przez wolontariuszy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu nie zawsze kończą się odebraniem zwierząt. Działacze TOZ-u starają się początkowo wyegzekwować od właścicieli zmiany, oferują też pomoc zarówno w zakresie leczniczym jak i żywieniowym. Niestety posiadacze czworonogów bardzo często dobrych rad i pomocy nie biorą sobie do serca, a zwierzęta cierpią nadal. Tak było i tym razem.

- Pomimo kilku kontroli naszej oraz innej organizacji nie zmieniło się nic. Dowodzi to tylko temu, że ludzie bywają niereformowalni. Chcemy dawać szanse, ale gdy trzykrotnie ktoś jej nie wykorzystuje to znaczy, że na nią nie zasłużył - informuje opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Podczas ostatniej z interwencji w złych warunkach zastano małej wielkości sukę i psa. - Przeżyły całe życie w małej klatce, bezustannie bez człowieka, trzymane we własnych odchodach. Przy każdej kontroli to samo. Pod naszej interwencji ich życie zmienia się tylko na jeden dzień, a później wszystko wraca do stanu poprzedniego - tłumaczą wolontariusze TOZ.

Psy czekają na kogoś, kto zapewni im schronienie i godne warunki do życia. Wtedy będą mogły zostać odebrane od nieodpowiedzialnych właścicieli. Wybawieniem będzie dom tymczasowy. - To małe pieski, mogą iść do domu tymczasowego osobno oczywiście. Suczka jest starsza, piesek ma ok 5 lat. To matka z synem. My zapewnimy karmę, akcesoria i opiekę weterynaryjną. Prosimy tylko o kawałek miejsca w domu. Nie wiemy jak zachowają się do innych psów. Na pewno będą wymagały nauki czystości. Wiemy, że z pewnością osoba, która przygarnie zwierzęta do domu tymczasowego, podaruje im szanse na drugie życie - pisze opolski TOZ.


reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-02-12 03:52:11 [157.25.244.*] id:1591211  
sib: Napisał postów [1836], status [Szycha] Reputacja
A może ich tak zamknąć w tej klatce w odchodach to może zaskoczą...

Nick:
Treść:
2020-02-07 21:29:13 [31.60.123.*] id:1590902  
Suka123: Napisała postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
Po co Ci zwierze jak nie umiesz dac mu normalnych warunków. Oddaj nie męcz one tez tak czują jak my rozumią wiele. Czy to takie trudne do pojęcia. One sa niczemu winne to jak dzieci pomyśl o tym Ty i Inni. Przeszkadza Ci nie potrzebny ODDAJ tyle tylko. Ten świat coraz bardziej poje..ny ehhh

Nick:
Treść:
2020-02-07 16:24:47 [89.67.187.*] id:1590882  
emsi: Napisał postów [1628], status [Szycha] Reputacja
I jeszcze bym im wpier..ol spuścił za takie traktowanie żywych istot.

Nick:
Treść: