• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5507
  • Dodano: 2020-01-10 / 23:43
  • Komentarzy: 1

W LO nr 9 w Opolu odbyła się pierwsza, historyczna studniówka!

 
 
W LO nr 9 w Opolu odbyła się pierwsza, historyczna studniówka!

(Fot. Dżacheć)

 <i>(Pierwsza Studniówka LO 9 w Opolu)</i>

(Pierwsza Studniówka LO 9 w Opolu)

Tegoroczni maturzyści rozpoczęli już odliczanie do egzaminu dojrzałości. Swój pierwszy w historii bal studniówkowy rozpoczęli w piątek wieczorem uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego w Opolu.


Na "100" dni przed maturą to ostatnia okazja do wspólnej zabawy do późnej nocy. Po balu rozpoczną się intensywne przygotowania do najważniejszego sprawdzianu wiedzy po kilku latach nauki. W Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 9, po 4 latach istnienia, pedagodzy oraz pani dyrektor doczekali się pierwszej studniówki.

Studniówka to wyjątkowy wieczór na który uczniowie czekają z niecierpliwością. Podkreślali to również wszyscy uczestnicy dzisiejszej zabawy. - Na ten dzień czekaliśmy 29 miesięcy i 6 dni. Przed nami egzamin dojrzałości i dorosłe życie. Muzyka, kolorowe światła to tylko drobnostka. To dzięki zaangażowaniu rodziców możemy się tutaj dzisiaj bawić, podziękujmy im - mówili uczniowie.

To historyczny moment zarówno dla uczniów jak i nauczycieli 9 Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. - Jestem bardzo zestresowana i uroczyście nastawiona do tego wydarzenia. Chciałabym, żeby studniówka wypadła jak najlepiej, żeby uczniowie dobrze się bawili. Za nami ciężkie lata budowania nowej szkoły od podstaw. Dobrej szkoły nie da stworzyć się w ciągu kilku lat, musi upłynąć trochę czasu zanim ta szkołą dorówna przynajmniej częściowo szkołom, które na rynku edukacyjnym Opola istnieją już długo - mówi Małgorzata Szafors, dyrektor IX LO w Opolu.

- Nasze liceum funkcjonuje trzeci rok i jest to nasza pierwsza studniówka. Jeśli dane będzie mi kontynuować kadencję to będę na każdej z nich. Czynimy wszystko, by naszych uczniów przygotować dobrze do matury. Sukces ucznia w tym dniu to wypadkowa wielu rzeczy, przede wszystkim zaangażowania i systematycznej pracy ucznia. W naszej szkole odbywa się mnóstwo dodatkowych zajęć przygotowujących do egzaminów, w tym wieczorne lekcje matematyki. Przez te 100 dni uczniowie są w stanie jeszcze poprawić swoją wiedzę - dodaje pani dyrektor.

- Klasy maturalne mają po 15 i 16 osób. To bardzo małe i zgrane klasy, bardzo sympatyczni uczniowie. Jesteśmy tu z naszymi dziećmi i również bardzo przeżywamy ten dzień - mówili rodzice maturzystów.

Bal maturalny jest również kojarzony z wieloma atrybutami, które mają przynieść powodzenie podczas egzaminu. Od wielu lat są one niezmienne i o dziwo dotyczą przede wszystkim damskiej garderoby. Koniecznie czerwona podwiązka, czerwona bielizna i coś pożyczonego, co fotografowie lubią uwieczniać na zdjęciach.

Na naszym portalu będziemy jak co roku regularnie publikować fotogalerie ze studniówek. Serdecznie zapraszamy!
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-01-11 00:43:06 [89.67.13.*] id:1588473  
DonPedro69: Napisał postów [5693], status [VIP] Reputacja
Pani Dyrektor, o rok za późno. Mikołaj został najlepszym absolwentem innego liceum. Aktualnie studiuje medycynę na UW. Pozdrawiam w jego imieniu :)

Nick:
Treść: