• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3238
  • Dodano: 2020-01-03 / 10:33
  • Komentarzy: 1

Oszuści chcą wzbogacić się na tragedii rodzin z Bierawy. Gmina wydała komunikat

 
 
Oszuści chcą wzbogacić się na tragedii rodzin z Bierawy. Gmina wydała komunikat

(Fot. Archiwum)

Mieszkańcy gminy Bierawa zauważyli, że w internecie pojawiło się sporo zbiórek dotyczących poszkodowanych w pożarze rodzin. Oszuści chcą wzbogacić się na nieszczęściu innych osób.


- W związku z pojawieniem się niepokojących informacji o prowadzeniu fałszywych zbiórek pieniędzy na rzecz rodzin poszkodowanych w pożarze w Bierawie z listopada ubiegłego roku, informujemy iż oficjalnym kontem na które zbierane są środki przeznaczone na ten cel jest konto Parafialnego Caritas w Bierawie znajdujące się na stronie gminy Bierawa pod adresem - czytamy komunikat na stronie gminy Bierawa.

Przypomnijmy, że do tragedii 5 rodzin doszło pod koniec listopada 2019 roku. Ogień tuż po południu pojawił się na poddaszu jednego z mieszkań przy ulicy Kościelnej. Na miejsce zadysponowano 9 jednostek straży, po ich przybyciu stwierdzono, że zajęty ogniem jest dach i poddasze jednego z mieszkań. Lokatorzy, którzy zamieszkiwali budynek ewakuowali się samodzielnie. Strażakom natomiast udało się uratować zwierzęta, które zostały w zadymionych pomieszczeniach. Ostatecznie z żywiołem walczyło 20 jednostek straży.

Straty poniesione w wyniku tego zdarzenia losowego są ogromne. Zniszczeniu uległ cały dach budynku oraz wszystkie mieszkania. Mieszkań zostało pozbawionych 5 rodzin, w tym 3 rodziny z małymi dziećmi oraz jedna osoba w podeszłym wieku.

- Nie prowadzi się żadnych zbiórek pieniędzy przez telefony z prośbą o podanie danych, prosimy również o nieprzekazywanie pieniędzy do puszek nieznanym Sobie osobom, które chodzą po domach i instytucjach z prośbą o ofiarowanie datków na cel odbudowy budynku - słyszymy.

reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-01-03 14:57:41 [188.123.205.*] id:1587832  
ombre: Napisał postów [17711], status [VIP] Reputacja
Sezon na żebractwo rozpoczęty.Jedynie instytucje które mogę wspomóc to hospicjum i więzienie bo tam zawsze można trafić.nigdy zaś nie wspomogę fundacji żebrzących po facebook-ach.

Nick:
Treść: