• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1057
  • Dodano: 2019-12-21 / 09:51
  • Komentarzy: 2

Zabłyśnijmy bezpieczeństwem na święta

 
 
Zabłyśnijmy bezpieczeństwem na święta

(KMP Opole)

Krótkie dni, uciążliwa aura, zimowe zmęczenie czy świąteczne roztargnienie - okoliczności nie sprzyjają naszej koncentracji. Za kierownicą samochodu, na ścieżce rowerowej czy przejściu dla pieszych, brak należytej uwagi może skończyć się tragicznie. Warto zatem wspomóc swoją czujność. W okresie przedświątecznym wiele spraw może zaprzątać naszą głowę, ale bezpieczeństwo zawsze powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu. W ramach akcji "Świeć się na święta" policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie i rozdawaliśmy odblaski.

Poprawa własnej widoczności jest dobrym pomysłem na swoje bezpieczeństwo. Dlatego po raz kolejny policjanci rozdawali elementy odblaskowe. Tym razem z hasłem "Świeć się na święta" i całą torbą odblasków byli na ul. Krakowskiej w Opolu. Mieli opaski dla dorosłych i dla dzieci. Rowerzystom przypominali o obowiązkowym używaniu świateł od zmierzchu do świtu, pieszym o konieczności posiadania elementów odblaskowych nocą w terenie niezabudowanym, i dobrym zwyczaju, by używać ich także w mieście.

Do odblasków były również cenne rady. Tych związanych z ryzykiem napotkania kieszonkowców, zabezpieczeniem swoich mieszkań przed włamaniami czy sposobami na bezpieczne zakupy przez Internet. Choć w okresie przedświątecznym wiele spraw zaprząta naszą głowę, bezpieczeństwo zawsze powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu.

Za odblaski policjanci dziękują Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Opolu!
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-12-21 14:51:20 [188.123.205.*] id:1587121  
ombre: Napisał postów [17746], status [VIP] Reputacja
Nie ma jak to wyrwać z unii kasę na jakieś akcje zamiast normalnie pracować i temperować zapędy piratów drogowych i telefonistów samochodowych.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-12-23 08:52:37 [217.173.195.*] id:1587222  
wojtasoks: Napisał postów [3516], status [VIP] Reputacja
Najgorsze jett to, że to nawet nie jest akcja, tylko jej pozorowanie. Akurat miałem okazję obserwować to wydarzenie, nie wiem ile oni mieli tych opasek, ale po 15 minutach było po wszystkim,. Więc rozmach porażający. Smutne że w ogóle tracą na takie rzeczy czas.