• 0
0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1842
  • Dodano: 2019-12-03 / 16:37
  • Komentarzy: 1

Ponad 5 milionów na działania w sferze sportu, kultury i turystyki. Pieniądze dostaną też małe kluby

 
 
Ponad 5 milionów na działania w sferze sportu, kultury i turystyki. Pieniądze dostaną też małe kluby

(Fot. Arleta)

Zarząd Województwa Opolskiego ogłosił konkursy dla organizacji pozarządowych na inicjatywy kulturalne, turystyczne i sportowe. W budżecie na 2020 rok łącznie do rozdania jest 5 milionów 500 tysięcy złotych. Po raz pierwszy o środki będą mogły starać się małe, amatorskie kluby sportowe.

Nabory ruszą w najbliższych dniach. W 2020 roku znacznie zwiększono dofinansowania dla organizacji pozarządowych. Na kulturę przeznaczono 500 tys. zł, co w porównaniu z poprzednim okresem daje wzrost środków o 78% (w 2019 - 280 tys. zł). Taką samą kwotę otrzymają zadania publiczne w sferze kultury. Na największą ilość pieniędzy mogą liczyć sportowcy. W przyszłym roku ogłoszonych zostanie 5 konkursów o łącznej puli 4 mln 550 tys. zł.

Nowością jest, że osobno o środki będą mogły wystąpić małe kluby sportowe, które zgłoszą wydatki do 10 tys. zł. - To jest konkurs skierowany do tak zwanego małego sportu, czyli tych najmniejszych klubów województwa opolskiego, które do tej pory miały problemy z przebiciem się w dużych konkursach, gdzie musiały konkurować z największymi klubami sportowymi, a które realizują jedną z ważniejszych misji sportu, czyli ten sport masowy, skierowany do środowisk lokalnych, dlatego w pierwszym półroczu planujemy dofinansować minimum 50 klubów - tłumaczy Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego.

Co ważne, w każdym z konkursów sportowych, turystycznych i kulturalnych uwzględniony będzie całkowity zakaz kupowania z uzyskanych środków materiałów z tworzyw sztucznych, które nie podlegają recyklingowi. - Za środki samorządu województwa nie będzie można kupić żadnych plastikowych butelek, sztućców, słomek, tacek, foliówek, jednorazówek i tego wszystkiego, co wiąże się z brakiem dbania o ekologię - wylicza Kubalańca.

Pierwsze wnioski będzie można składać do 3 i 20 stycznia. Szczegóły poszczególnych konkursów będą dostępne na stronie internetowej Samorządu Województwa Opolskiego.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-12-04 15:27:55 [178.37.200.*] id:1585977  
Rex: Napisał postów [4434], status [VIP] Reputacja
Lista hańby to oni głosowani za wyższymi opłatami obciążającymi Mieszkańców Opola: Bonk, Chwist, Iszczuk, Kasprzyk, Kawecka, Masnyk, Matuszek, Mielec, Nawarecki, Odeiga, Pytlik, Sowada, Wilkosz, Wiśniewska, Wróbel . Nigdy więcej nie pozwólmy tym szkodnikom by mieli wpływ na Nasze Piękne Miasto Opole

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia