• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3372
  • Dodano: 2019-10-17 / 10:57
  • Komentarzy: 1

  Miał grozić siostrze siekierą, żeby dała mu 100 zł. Stanął przed sądem

  (Fot. Aga_Ko)

  W Sądzie Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces Andrzeja P., który jest oskarżany o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.


  - Wiosną 2014 roku w Głubczycach, używając przemocy wobec Joanny K. przez przyłożenie do jej głowy siekiery i zagrożeniem utraty życia, doprowadził ją do wydania pieniędzy w kwocie 100 zł, które zabrał w celu przywłaszczenia. W okresie od 1 do 11 czerwca 2019 roku w Głubczycach wielokrotnie groził Joannie K. pozbawieniem życia, spaleniem domu i stodoły. Dodatkowo w dniu 14 czerwca 2019 roku zniszczył poprzez spalenie mienia w postaci zawalonej stodoły powodując szkodę o wartości 1500 złotych - odczytał akt oskarżenia prokurator Dariusz Dul.

  Oskarżony przyznał się do winy tylko częściowo.

  - Przyznaję się tylko do gróźb, nie przyznaje się do przykładania siekiery. Nie przyznaje się też do podpalenia rozebranej stodoły. Ja w 2013 roku wróciłem z Belgii i doszło między mną a siostrą do sprzeczki ale nie przykładałem jej siekiery do głowy i nie dostałem od niej pieniędzy. Po kłótni ona zadzwoniła na policję i zabrano mnie na 24 godziny na komisariat. Później, w czerwcu niechcący trzasnąłem drzwiami, przyszła córka siostry i zaczęła mnie wyzywać od pijaków. Powiedziałem że spalę altankę, dżipa i łódkę ale o spaleniu stodoły nic nie mówiłem ani o pozbawieniu życia. Po pierwsze to nie była stodoła ale kawałek dachu. Kiedyś poszedłem tam posprzątać i spalić liście, wiał wtedy wiaterek i możliwe że to wiatr i niedogaszone liście spowodowały ten pożar. Miałem kupca na te deski więc po co miałem je podpalać - tłumaczył przed sądem oskarżony.

  Sąd zwrócił jednak uwagę na to, że treść zeznań złożonych w postępowaniu przygotowawczym mocno różnią się od dzisiejszych. Oskarżony zeznał wtedy, że oskarżony zeznał że zgadza się z tym co powiedziała siostra i ona ma rację w tym co powiedziała. Mówił też że był pod wpływem alkoholu.

  Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2019-10-17 12:57:55 [178.43.5.*] id:1583538  
  ktostamtaki: Napisała postów [542], status [starszy pismak] Reputacja
  Teraz ma obronce to nagle zmienia zezania

  Nick:
  Treść: