• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2348
  • Dodano: 2019-10-08 / 16:24
  • Komentarzy: 7

Brutalna kampania wyborcza. Kto komu niszczy materiały wyborcze?

 
 
Brutalna kampania wyborcza. Kto komu niszczy materiały wyborcze?

(Fot. Dżacheć)

Na 3 dni przed ciszą wyborczą można zauważyć zaostrzenie się kampanii, szczególnie pomiędzy kandydatami Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej. Policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali wczoraj dwa zgłoszenia. Jedno dotyczyło naruszenia nietykalności cielesnej i gróźb karalnych, drugie niszczenia materiałów wyborczych.


- Przed chwilą w czasie plakatowania ludzie Janusza Kowalskiego naruszyli nietykalność cielesną mojego syna i używali w stosunku do niego gróźb karalnych - napisał w poniedziałek wieczorem kandydat z list KO, Robert Węgrzyn.

Do tej sytuacji miało dojść w poniedziałek po 21:30 podczas naklejania plakatów wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Dwaj młodzi mężczyźni mieli zostać odepchnięci i zmuszeni do ściągnięcia naklejonych plakatów.

- Mniej więcej o 21:40 otrzymałem telefon od syna, który był na miejscu i próbował przykleić plakat wyborczy. Podjechał samochód na czeskich tablicach rejestracyjnych, zaparkował na chodniku po czym wysiadło z tego auta dwóch panów, znamy ich, są z Kędzierzyna. Jeden z nich podszedł do mojego syna, odepchnął go od tablicy, poleciały inwektywy i groźby. Powiedzieli chłopakom, że jeżeli tego plakatu nie ściągną to zostaną pobici. Plakat nie został przyklejony, a syn zadzwonił do mnie z pytaniem co ma zrobić. Poradziłem mu, żeby udał się na policję złożyć zawiadomienie. Ja byłem w drodze z Opola, gdzie byłem na debacie z Januszem Kowalskim. To jego ludzie to zrobili i wcale się z tym nie kryli. Dziś zadzwonił do mnie kandydat PiS z naszego regionu powiedzieć, że ci sami ludzie w Krapkowicach w ubiegłym tygodniu grozili dzielnicowemu, który również namierzył ich na podobnej sytuacji - relacjonuje Robert Węgrzyn.

Kandydat dodaje, że kampania wyborcza jest jedną z najbardziej brutalnych jakie pamięta. - Mój syn klejąc ten plakat na wolnej tablicy musiał przykleić go na jeden czy dwa inne plakaty. Warto dodać, że na tablicy wiszą same plakaty PiS więc jakieś zasady obowiązują. Złożyliśmy zeznania na policję około godziny 23 w poniedziałek. Mamy nagranie z monitoringu. Nie doszło do rękoczynu, ale do odepchnięcia i poważnych gróźb karalnych - słyszymy.

Pod postem Roberta Węgrzyna na platformie Facebook odezwali się też inni kandydaci. M.in. Barbara Kamińska, która również przyznała, że padła ofiarą gróźb. - To jest niedopuszczalne, przekraczane są granice. Miałem podobną sytuację tydzień temu w Krapkowicach, ale machnąłem na to ręką, bo nie mam czasu latać po sądach. Człowiek rzucił się na mnie z pięściami, zrobiłem mu zdjęcie i odjechałem. Po wczorajszej sytuacji powiedziałem dosyć - kontynuuje Węgrzyn.

Na zarzuty odpowiedział Adam Sadłowski, były radny Prawa i Sprawiedliwości z Kędzierzyna-Koźla, który w poniedziałek wieczorem miał złapać na gorącym uczynku chłopców niszczących materiały wyborcze.

- Wczoraj przejeżdżając prywatnie przez Kędzierzyn z kolegą, zauważyłem dwóch chuliganów zaklejających plakaty. Postanowiłem zawrócić i zwrócić im uwagę, bo jest to niedopuszczalne. Powiedziałem im, że jest to niezgodne z prawem, potem zrobiłem im zdjęcia i zdjęcie samochodu, którym byli bo postawili pojazd na miejscu niedozwolonym, na chodniku. Udałem się na komendę i zgłosiłem wykroczenie z art. 67 (zakrywanie treści materiałów wyborczych). Potem pojawił się pan Węgrzyn z synem i jego kolegą. Trwa postępowanie policji, które wszystko wyjaśni - tłumaczy Adam Sadłowski.

Sprawę skomentował także Janusz Kowalski. - Nie są mi znane dokładne kulisy sprawy. Mogę powiedzieć, że Platforma z determinacją walczy, żeby dostać się do Sejmu. Policja jest od tego, żeby to wyjaśniać. Mogę potwierdzić, że w Kędzierzynie-Koźlu dochodzi do masowego niszczenia naszych plakatów. Dziś w Otmuchowie schwytano osobę na gorącym uczynku, która niszczyła moje materiały wyborcze - dodaje Janusz Kowalski.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-08 16:56:46 [185.127.20.*] id:1582918  
Pedro: Napisał postów [7090], status [VIP] Reputacja
Tak właśnie działa PIS i ich zwolennicy co jest widoczne od 4 lat. Mowa nienawiści, hejt, obrażanie, wyzywanie, groźby, zachowania rasistowskie itp itd! Widoczne niestety jest to również między innymi na tym forum. Oczywiście suweren i ich idole nie mają sobie nic do zarzucenia i zwalają winę na innych jak zwykle :D

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-10-08 22:19:35 [178.43.10.*] id:1582936  
Darius27: Napisał postów [179], status [starszy wyjadacz] Reputacja
Przecież to samo robisz. Zwalasz winę za mowę nienawiści na pis i jego zwolenników ;)
2019-10-08 19:42:58 [31.0.125.*] id:1582926  
opolaninn: Napisał postów [1481], status [Szycha] Reputacja
Ta baba workowska czy jak jej tam jest wszędzie ciekawe ile wydała na Banery , mógłbym żyć za to do końca !

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-10-08 20:01:34 [89.67.4.*] id:1582927  
emsi: Napisał postów [1499], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Najlepiej to wygląda na wiejskich płotach gdzie świni przy korycie od niej nie odróżnisz a i jeszcze dużo jej na murach kościelnych.
2019-10-08 16:48:00 [37.248.167.*] id:1582917  
zelka: Napisał postów [8], status [nowy] Reputacja
Ludzie niszczą bo mają już dość oklejonego całego miasta pisem to jest paranoja zygac się chce normalnie :-/

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-10-08 17:10:25 [31.60.14.*] id:1582922  
liberty: Napisał postów [2130], status [Szycha] Reputacja
Za zniszczenie banerów/plakatów można isc siedziec nawet jak to było powieszone na prywatnym terenie takie prawo.Dobrze radził gośc z YouTube Woźniak : masz swój prywatny teren gdzie Ci powiesili nielegalnie materiały wyborcze to wystaw tej partii fakturę do zapłaty za powierzchnie reklamowa która ci zajęli na twoim terenie i w ten sposob działasz zgodnie z prawem i albo zdejmą plakaty albo ty zarobisz....
2019-10-08 17:04:50 [31.60.14.*] id:1582920  
liberty: Napisał postów [2130], status [Szycha] Reputacja
W niedziele głosujemy na Konfederacje.Tamtym dziękujemy bo mieli juz swoje rzady i nawzajem nie potrafili sie rozliczyć... Co do zniszczonych plakatów/banerów rozliczyć winnych bo to było z naszych podatkow a niszcząc to debile marnują nasza wspólna kase...

Nick:
Treść: