• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 1243
    • Dodano: 2019-10-08 / 08:01

Berland Komprachcice z kompletem punktów po 3 spotkaniach

Po trzech rozegranych meczach 1 ligi futsalu drużyna Berlandu Komprachcice ma na koncie komplet zwycięstw. Drużyna gospodarzy wygrała w niedzielę u siebie z KS Sośnicą Gliwice 5:3.

Po 3 kolejkach rozegranych w 1 lidze futsalu tylko trzy drużyny w tabeli mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Oprócz Berlandu Komprachcice jest to jeszcze drużyna Gredar Brzeg, która w sobotę wygrała na wyjeździe z Górnikiem Polkowice oraz Futsal Club 2016 Siemianowice Śl., która zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

W niedzielnym meczu zdecydowanie mocny start należał do drużyny rywali, którzy w pierwszych minutach meczu oddali kilka strzałów w światło bramki i ostatecznie wyszli na prowadzenie po golu Marcina Kiełpińskiego w 8 minucie spotkania. Chwilę później Berland odpowiedział golem na 1:1. Celny strzał po podaniu Michała Bieniasa wykonał Igor Babanskykh. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Berlandu po trafieniu Łukasza Małka.

Ten mecz niewątpliwie należał do Michała Bieniasa, który skompletował w spotkaniu z Sośnicą hat trick, zdobywając w drugiej połowie jeszcze 3 bramki. Drużyna z Sośnicy zdołała trafić jeszcze dwa gole (Łukasz Gad, Łukasz Kujawa).

Brawa należą się również dla bramkarza Sergieja Burduja, który bronił jak natchniony, a w ostatniej minucie spotkania wybronił również przedłużony rzut karny podyktowany dla KW Sośnica Gliwice. To już druga porażka drużyny gości w rozgrywkach 1 ligi. Z kolei drużyna Berlandu po 3 wygranych spotkaniach ma na koncie komplet punktów i zajmuje 3 miejsce w tabeli zaraz za Gredar Futsal Team Brzeg i Futsal Club 2016 Siemianowice Śl.