• 0
0
 
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 2387
  • Dodano: 2019-10-01 / 09:30
  • Komentarzy: 2

Politechnika Opolska ma nowego rektora. Został nim dr hab. inż. Marcin Lorenc

 
 
Politechnika Opolska ma nowego rektora. Został nim dr hab. inż. Marcin Lorenc

(Fot. www.wu.po.opole.pl)

30 września w wyborach uzupełniających na włodarza Politechniki Opolskiej wzięło udział trzech kandydatów - prof. Krzysztof Malik, dr hab. inż. Krystian Czernek i dr hab. inż. Marcin Lorenc. Nowego rektora uczelni wybrano w drugiej turze wyborów.

Uprawnionych do głosowania było 100 elektorów, a udział w wyborach wzięło 98 z nich. - Przewodniczył im prof. Marian Łukaniszyn, prorektor ds. nauki. Głosy przeliczyła komisja skrutacyjna w składzie - Bartosz Polok (przewodniczący Samorządu Studenckiego), dr hab. inż. Katarzyna Hys, oraz dr Filip Tereszkiewicz - informuje biuro prasowe Politechniki Opolskiej.

Dopiero w drugiej turze udało się rozstrzygnąć, kto obejmie najważniejszą funkcję na uczelni. Po wygranym głosowaniu dr hab. inż. Marcin Lorenc z Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki podziękował za zaufanie. - Stawiam na ludzi, i o ludzi będę walczył - powiedział.

Dr hab. inż. Marcin Lorenc swój urząd objął po tragicznie zmarłym w nocy z 17 na 18 lipca 2019 roku profesorze Marku Tukiendorfie. Nowy rektor na Politechnice Opolskiej został zatrudniony w 1993 roku w roli pracownika naukowego. Był między innymi adiunktem na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki i na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki. W 2011 roku uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego. Na uczelni sprawował funkcje takie jak: członek Senatu Politechniki Opolskiej, członek Rady Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki czy kierownik Katedry inżynierii Jakości Produkcji i Usług w Instytucie Innowacyjności Procesów i Produktów na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki.

Swoją kadencję wczoraj wybrany włodarz będzie sprawował do września 2020 roku.

reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-01 12:02:27 [89.64.37.*] id:1582508  
Patryk100: Napisała postów [167], status [starszy wyjadacz] Reputacja
No to prestiż Politechniki Opolskiej wyraźnie wzrośnie... żeby rektor politechniki nie miał tytułu profesora? Ale za to otwiera się tam nowy kierunek: KOSMONAUTYKA. Jak zobaczyłem wielką reklamę na ul. Luboszyckiej, to mało co nie spowodowałem wypadku ze śmiechu! Normalnie wyleciałem w KOSMOS!... ech!... bidule!...

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-10-01 15:42:07 [217.173.195.*] id:1582510  
wojtasoks: Napisał postów [3257], status [VIP] Reputacja
Ma być dobrym menedżerem. Nie musi być naukowcem najwyższych lotów. Zresztą tacy często mają problem z ogarnianiem najzwyklejszej szarej rzeczywistości, a z taką będzie musiał się mierzyć obecny rektor.