• 0
0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 11491
  • Dodano: 2019-10-07 / 18:00
  • Komentarzy: 2

Opole będzie tłem dla dwóch seriali. Miasto zaprasza na casting

 
 
Opole będzie tłem dla dwóch seriali. Miasto zaprasza na casting

(Fot. Mat. UM w Opolu)

W najbliższym czasie w Opolu planowane są realizacje dwóch produkcji filmowych. 8 października w amfiteatrze rozpoczną się zdjęcia do serialu fabularnego o życiu Agnieszki Osieckiej. Oprócz tego jeszcze w tym roku mają ruszyć rozmowy nad kolejną produkcją filmową.

W przypadku pierwszej ekranizacji miasto zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie na statystów. Poszukiwane są osoby, które wystąpią w charakterze widzów opolskiego festiwalu z lat 60-tych. - Jest to niepowtarzalna okazja do przyjrzenia się pracy najpopularniejszych polskich aktorów i spędzenia niezwykłego wieczoru w klimacie ballad Agnieszki Osieckiej - informuje Urząd Miasta.

Honorarium za jeden dzień zdjęciowy wynosi 130 złotych. Uczestnicy będą mogli skorzystać z cateringu zapewnionego przez producentów. Żeby zostać statystą należy się zgłosić wypełniając formularz dostępny na docs.google.com

W planach jest również realizacja innej produkcji. Prawie 370 tys. złotych wydział promocji przeznaczy na reklamę Opola jako miejsca atrakcyjnego turystycznie. Pieniądze zostały przydzielone na emisję serialu, w którego tle będą podkreślone walory wizerunkowe miasta. Bohaterami pierwszego sezonu również mogą zostać mieszkańcy miasta.

Opole jest w trakcie negocjacji z potencjalnymi filmowcami. - Miasto będzie tłem, aczkolwiek oczywiście pewną rolę przestrzeni miejskiej może w tym serialu pełnić. Również fabuła może nawiązywać do tego, co się dzieje w mieście. Być może bohaterowie serialu będą pochodzić z Opola. To jest wszystko rzecz otwarta, bo najpierw musimy uzyskać zgodę radnych na to, żeby takie rozmowy konkretne z którąś z telewizji podjąć. Opole ma wiele swoich atutów i tych związanych z piosenką, i tych związanych z architekturą, która w mieście jest zaskakująco urokliwa, również z historią miasta, więc jest tu wiele tematów, które można wykorzystać do współrealizacji serialu - zdradził Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

Dopóki miasto nie podpisze oficjalnej umowy nie będą ujawnione szczegóły dotyczące produkcji. - To jest dobry ruch i ciekawa promocja. Liczę na rozwagę władz miasta, że rozmowy są prowadzone w sprawie dobrej produkcji. Ostatnimi czasy Rybnik miał ciekawą produkcję u siebie w mieście, wiadomo słynny Sandomierz i "Ojciec Mateusz". Można też myśleć czy przypadkiem jakaś kolejna ekranizacja książki Remigiusza Mroza się odbędzie w naszym mieście, bo przecież, Remigiusz Mróz osadził kilka swoich książek w realiach opolskich - podkreślił Przemysław Pospieszyński, Przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej.

Sam Remigiusz Mróz na swoim profilu na portalu społecznościowym zdradza, że sprzedał prawa do ekranizacji powieści "Nieodnaleziona". - Wybór partnera w tym przedsięwzięciu nie należał do łatwych, bo zainteresowanych było kilka podmiotów - w tym także zza wielkiej wody. Głowiłem się dość długo, ale ostatecznie postawiłem na polską stację - i myślę, że to była najlepsza możliwa decyzja. Szczegóły za jakiś czas, ale już teraz chętnie przyjmuję castingowe typy na Kasandrę i Wernera - czytamy w poście pisarza.

Autor zdradza, że w ciągu najbliższych dwóch lat powstanie 5 seriali na podstawie jego książek. Czy domysły o ekranizacji jednej z nich w Opolu są prawdziwe? Przekonamy się o tym jeszcze w tym roku.reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-08 21:18:04 [178.252.30.*] id:1582932  
xanerx: Napisał postów [319], status [pismak] Reputacja
Super jestem ja tak!

Nick:
Treść:
2019-10-07 19:42:39 [31.60.15.*] id:1582866  
liberty: Napisał postów [2082], status [Szycha] Reputacja
Mam nadzieje ze tego nie bedzie krecic ABM z Wrocławia...

Nick:
Treść: