• 0
0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1275
  • Dodano: 2019-09-17 / 17:51
  • Komentarzy: 0

Znamy repertuar 17. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy

 
 
Znamy repertuar  17. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy

(Fot. Dżacheć)

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 4-12 października pod hasłem przewodnim "Wolność Kina". Przed miłośnikami filmu 9 dni obfitujących w bogaty program wydarzeń realizowanych w wielu jednostkach kulturalnych miasta. Na ten czas zaplanowano około 90 projekcji filmowych, koncerty, a także Stand Up.

Festiwal Filmowy Opolskie Lamy po raz szósty poprzedzony będzie ogólnopolskim cyklem Dokumentalnej Odsłony Kina, który w całym kraju zapowiada nadchodzące wydarzenie. W tym roku odbędzie się w Strzelcach Opolskich, Oleśnie, Tarnowie Opolskim, Niemodlinie oraz Suchym Borze.

Do konkursu głównego w tej edycji wpłynęło ponad 300 zgłoszeń. Laureatów 17. FFOL jury wybierze w kategoriach fabuła, animacja, dokument i w Konkursie Filmów Amatorskich. Oprócz uczestnictwa w projekcjach poszczególnych filmów, miłośnicy kina będą mogli spotkać się i porozmawiać z ich autorami.

- Zachęcam do chodzenia na te pokazy, bo Ci młodzi twórcy są przecudowni. Oni zaczynają swoją przygodę z filmem, bądź jak niektórzy mówią, do końca życia pozostaną amatorami i będą robić to amatorsko - zaprasza Rafał Mościcki, prezes Opolskich Lam.

Podczas tegorocznej edycji opolskiego święta kina planowane jest również wręczenie Honorowej Lamy. Nagrodę odbierze Krzysztof Zanussi, reżyser polskiego i światowego kina, scenarzysta filmowy, teatralny i telewizyjny, producent filmowy, publicysta, pedagog oraz filozof.

Organizatorzy informują, że wiele wydarzeń festiwalowych będzie trwało równolegle w tym samym czasie w różnych częściach Opola - Kinie Meduza, NCPP, Muzeum Śląska Opolskiego, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Kinie Helios, Teatrze im. Jana Kochanowskiego, Poczekalni Dworca Głównego PKP czy Młodzieżowym Domu Kultury. Znaczna ich ilość będzie bezpłatna.

Pełny program projekcji i uczestników 17. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy dostępny będzie na stronie www.festiwal.opolskielamy.pl

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".