• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3108
  • Dodano: 2019-09-17 / 08:31
  • Komentarzy: 1

Już w ten weekend jubileuszowy 20. Jarmark Franciszkański

 
 
Już w ten weekend jubileuszowy 20. Jarmark Franciszkański

(Fot. Dżacheć)

Już w ten weekend jubileuszowy, 20. Jarmark Franciszkański. Na Opolan jak co roku czekają krówki franciszkańskie i franciszkańskie przysmaki. Będzie można, jak co roku zwiedzić klasztor, kościół i Metropolię Piastów Opolskich. Gwiazdą sobotniego wieczoru będą Skaldowie.


Tradycyjnie wydarzenia kulturalne towarzyszące Jarmarkowi odbywać się będą na dwóch umieszczonych w pobliżu siebie scenach. Jedna znajdzie się na Rynku, a druga przy klasztorze Franciszkanów.

- Każdy mieszkaniec Opola będzie mógł znaleźć na scenach coś dla siebie. W planie są występy m.in. Zespołu Pieśni i Tańca "Opole", Studia Piosenki "Debiut", zespołów tanecznych "Adena" i "Pech" oraz zespołu tańca irlandzkiego "Salake". Zobaczymy także Anja Się, Trio Red Moon przedstawiający standardy jazzowe oraz koncert bluesowy Zbyszka Hoffmana. Gwiazdą wieczoru będą Skaldowie. Ich koncert na Rynku rozpocznie się o godz. 19.00 - mówi Elżbieta Marciniszyn, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

- Tradycyjnie przygotowaliśmy już okolicznościowy album, który gorąco polecamy wszystkim odwiedzającym. Tradycyjnie pojawi się smalec franciszkański, przekąski i kołacz, które serwujemy co roku - dodaje Miron Górecki, gwardian Klasztoru Franciszkanów w Opolu.

Niedzielne wydarzenia rozpoczną się od uroczystej Mszy Świętej w kościele Franciszkanów o godz. 12.00 z udziałem chóru św .Franciszka. Następnie Opolanie mogą kierować się na jedną ze scen, gdzie od godziny 14:00 rozpoczną się koncerty. W ramach dziecięcych występów zaprezentują się: Tantum Quantum (schola z kościoła Ojców Jezuitów w Opolu) oraz Mini Paganini. Ponowne wystąpią także "Pech", "Adena" oraz Zespół Pieśni i Tańca "Opole". O godz. 15.00 zapraszamy na występ zespołu "Silver Brass", a po nim na koncert Anny Płaczek, Andrzeja Skiby i Anety Skiby z akompaniamentem Krzysztofa Imiołczyka (melodie operetkowe).

Usłyszymy tez kapelę folkowo-góralską "Pogwizdani" i Big Band z Państwowej Szkoły Muzycznej z naszego miasta. Zaprezentuje się również Wokalne Studio Kształcenia Jazzowego z MDK. Na zakończenie o godz. 18.30 koncert Opole Uwielbia w wykonaniu Wspólnoty "Dawid" pod dyrekcją Mirosława Kopyto.

Jarmark Franciszkański to też tradycyjne stoiska z różnymi specjałami. Pojawią się franciszkańskie przysmaki, w tym ciasta ale też wyroby własne jak smalec franciszkański, miody czy chleb.

Uroczyste otwarcie jarmarku odbędzie się w sobotę (21 września) o godzinie 14.30. Dokładny harmonogram wydarzenia można znaleźć na stronie miasta Opola.reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-09-18 07:28:34 [193.200.20.*] id:1581794  
marcusczarny: Napisał postów [139], status [wyjadacz] Reputacja
A ja w sobotę wybieram się do Trzebicy na Święto Sadów. Pięć lat temu przypadkiem trafiłem na nie i od tej pory jestem co roku.

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia