• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3988
  • Dodano: 2019-06-10 / 16:03
  • Komentarzy: 1

Na kilka godzin zamkną ulice i zatrzymają Odrę. Zbliża się II Triathlon Opole!

 
 
Na kilka godzin zamkną ulice i zatrzymają Odrę. Zbliża się II Triathlon Opole!

(Fot. Dżacheć)

Zaledwie kilkanaście dni dzieli Opolan od drugiej już edycji Triathlonu, który będzie rozgrywał się na dwóch dystansach. Impreza wystartuje w niedzielę 23 czerwca.


Organizatorzy we współpracy z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie na kilkanaście godzin zatrzymają rzekę na odcinku kilkuset metrów. Tym sposobem sportowcy będą mogli przepłynąć dystans bez ryzyka, że zatrzyma ich silny nurt Odry. Zaczynamy zawody od pływania, później zawodnicy będą jeździć rowerem, by ostatecznie przebiec przez metę po 5 lub 10 kilometrach w zależności od wybranego dystansu.

Pierwszy dystans, czyli tzw. 1/8 Ironman to 475 metrów pływania, 22 kilometry rowerem i 5 km biegu. Drugi z dystansów (1/4 Ironman) należy już do zaawansowanych zawodników, ponieważ tam musimy zmierzyć się z dwiema pętlami wszystkich dyscyplin, czyli 950 m w Odrze, 45 km rowerem i 10 km biegu.

- Trasa wyścigu nie będzie się różnić od tej z zeszłego roku. Odcinek rowerowy podobnie jak podczas pierwszej edycji będzie przebiegał ulicami Piastowską, Krapkowicką później Drogą Krajową 45 aż do Źlinic, gdzie trasa będzie zawracać - mówi Jakub Birecki, prezes grupy triathlonowej KONA w Opolu.

Ostatni, biegowy odcinek zawodów będzie przebiegał ulicami miasta Opola. - Trasa będzie przebiegała bulwarami w stronę zielonego mostu prowadzącego na Bolko, później bulwarami nad Młynówką, gdzie biegacze ulicą Krakowską dobiegną do Rynku, po czym wrócą nad Młynówką do mety. Krakowską, przez Rynek oraz ścieżką nad Kanałem Młynówka - dodaje Birecki.

Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowano również zawody z nagrodami dla najmłodszych uczestników. Organizatorzy zapewniają jednak, że dzieci nie będą pływać w Odrze a rywalizacja będzie odbywała się na zasadzie duathlonu, czyli trasy rowerowej i biegu. Zapisać swoje pociechy będzie można tylko w dniu startu w biurze zawodów, które podobnie jak ostatnio mieścić się będą w hali Toropol.


reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-06-10 22:03:37 [83.4.227.*] id:1576888  
phil: Napisał postów [267], status [maniak] Reputacja
może byście się przenieśli nieco na wschód bo nas tu męczycie tymi ciągłymi zawodami

Nick:
Treść: