• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3262
  • Dodano: 2019-06-09 / 12:00
  • Komentarzy: 0

ECO modernizuje sieć ciepłowniczą. Od poniedziałku będą przerwy w dostawie ciepłej wody

 
 
ECO modernizuje sieć ciepłowniczą. Od poniedziałku  będą przerwy w dostawie ciepłej wody

(Fot. Archiwum)

Do zrealizowania tej inwestycji konieczne są niestety przerwy w dostawie ciepła dla mieszkańców Osiedla im. Armii Krajowej, spora bowiem część nowej sieci jest układana w miejsce istniejącej i nie ma innej technicznej możliwości realizacji tego zadania.


Rozpoczęła się realizacja jednego z największych zadań modernizacyjnych na sieciach ciepłowniczych, jakie ECO zrealizuje w 2019 roku. W rejonie ul. Sosnkowskiego w Opolu ECO wymienia sieć magistralną, która ze względu na wiek jest mocno wyeksploatowana, a zasila głównie budynki Spółdzielni Mieszkaniowej na Osiedlu im. Armii Krajowej. W ramach tej inwestycji zlikwidowany będzie również kolejny węzeł grupowy (W-91), a sieć osiedlowa Spółdzielni zostanie zastąpiona nowoczesną siecią preizolowaną, która zasilać będzie 10 nowych węzłów wybudowanych przez Spółdzielnię.

Te wspólne działania poprawią bezpieczeństwo dostaw ciepła właśnie do mieszkańców Osiedla im. Armii Krajowej w Opolu, ale przede wszystkim wpłyną na obniżenie strat ciepła, a co za tym idzie wzrost efektywności energetycznej. Wszystkie projekty wpisane są do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej Miasta Opola i realizowane są przy dofinansowaniu z Funduszu Spójności, w ramach realizacji działania "Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu", w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

- Prace prowadzić będziemy w trzech etapach - wyjaśnia Tomasz Piętka Dyrektor ds. Handlowych ECO - i będą one wymagały wstrzymania dostaw ciepła do budynków zasilanych z tej sieci cieplnej w trzech terminach. Pierwsza przerwa nastąpi od godziny 24:00 z 9/10 czerwca do późnych godzin nocnych z 15/16 czerwca. Druga przerwa została zaplanowana od godziny 24:00 z 29/30 lipca do późnych godzin nocnych z 2/3 sierpnia. Ostatnie wyłączenie nastąpi od godziny 24:00 z 11/12 sierpnia i zakończy się w późnych godzin nocnych z 14/15 sierpnia. Warto wspomnieć, że takie modernizacje odbywają się nie częściej niż raz na 30 lat. Przerwa w dostawie ciepła dotyczy budynków w rejonie ulic Bytnara Rudego, Fieldorfa, Grota Roweckiego, Hubala, Pużaka oraz Sosnkowskiego w Opolu.

W ramach realizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Opola ECO zrealizuje łącznie 56 zadań. Ich łączna wartość to ponad 46 mln zł. Efektem realizacji wszystkich inwestycji prowadzonych przez ECO w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Opolskiej będzie zmniejszenie w skali roku emisji pyłów o 920 kg, a dwutlenku węgla niemal o 4000 ton. Rocznie zaoszczędzonych zostanie ponad 1800 ton węgla.

Spółka przeprasza za utrudnienia i jednocześnie prosi swoich klientów o wyrozumiałość.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".