• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3074
  • Dodano: 2019-03-27 / 12:00
  • Komentarzy: 2

W Opolskim Centrum Onkologii pacjenci mogą już korzystać z aparatu do kojenia bólu

 
 
W Opolskim Centrum Onkologii pacjenci mogą już korzystać z aparatu do kojenia bólu

(Fot. Dżacheć)

Dzięki Marszałkowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu do Opolskiego Centrum Onkologii trafiło urządzenie do głębokiej oscylacji - DEEP OSCYLATION, które pozwoli pacjentom na ukojenie bólu po zabiegu radioterapii.


Pacjenci leczeni onkologicznie często poddawani są zabiegom, których skutki uboczne powodują wiele dolegliwości. Najczęstsze z nich to ból, pieczenie, obrzęk, silne napięcie skóry, stan zapalny, zaburzenie procesu gojenia się uszkodzonych tkanek oraz odczyny popromienne, a co za tym idzie złe samopoczucie. Fizykoterapeutycznym zabiegiem, który pozwoliłby znacznie zmniejszyć powyższe dolegliwości jest głęboka oscylacja.

Autorzy wniosku do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, dotyczącego zakupu oscylatora, podkreślali, że wielu pacjentów Opolskiego Centrum Onkologii kwalifikowałoby się do leczenia przy pomocy głębokiej oscylacji. Sprzęt pomaga już pacjentom Opolskiego Centrum Onkologii. Oscylator zakupiono za kwotę 99 397 zł.

- To aparat bardzo bezpieczny w odróżnieniu do innych aparatów w fizykoterapii, których stosowanie w onkologii jest przeciwwskazaniem. Tutaj na oddziale radioterapii najczęściej wykorzystujemy go u pacjentów, którzy są w trakcie naświetlania. Podczas radioterapii dochodzi do różnych odczynów skórnych, często robią się rany, które ciężko się goją. Zabieg głębokiej oscylacji przyspiesza proces gojenia się ran, przyspiesza się regeneracja. Aparat ma też działanie przeciwbólowe, często u pacjentów każdy ruch powoduje ból, a każda metoda, która go zmniejszy jest na wagę złota - mówi rehabilitantka Teresa Kowalska-Noga.

Oscylacja głęboka jest unikalną metodą terapeutyczną, która wytwarza pole elektrostatyczne pomiędzy aplikatorem, a tkankami pacjenta. Znacząco przyśpiesza redukcję obrzęków i wysięków, przyśpiesza proces gojenia się ran, hamuje miejscowe stany zapalne, łagodzi ból, poprawia jakość bliznowaciejącej tkanki.

- Jestem w trakcie leczenia raka piersi. Jestem poparzona po radioterapii a dzięki temu urządzeniu moja skóra wygląda lepiej, urządzenie pomaga mi wygoić skórę. Korzystam z niego już drugi tydzień i nie ukrywam, że bardzo pomaga w kuracji bólu. To chyba jedyny zabieg, który mi pomaga dodatkowo, widzę poprawę i nie wyobrażam sobie, gdybym nie mogła z tego zabiegu skorzystać - mówi Zuzanna Górka, pacjentka.

Urządzenie Deep Oscylation składa się z jednostki stacjonarnej wyposażonej w pulpit sterujący, zawierającej liczne programy pracy i wskazania terapeutyczne oraz aplikatory zabiegowe umożliwiające pracę lokalnie bądź na większych obszarach ciała. Działanie urządzenia DEEP OSCYLATION zostało potwierdzone klinicznie.

- Cieszy nas to, jakie pomysły ludzie mają w swoich głowach. Kolejny raz jestem zaskakiwany jak różnorodne projekty wygrywają w tej uczciwej, sprawiedliwej rywalizacji. Wcześniejszy projekt "Głosy na włosy" również był bardzo ciekawy. To bardzo pomaga nam marszałkom, kiedy pracownicy szpitali wymyślają coś, co niesie pomoc ludziom - dodaje Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

W ubiegłym roku tylko na oddziale radioterapii przebywało około 350 osób, nie licząc pacjentów ambulatoryjnych.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-09-11 09:40:03 [83.238.143.*] id:1581357  
iks: Napisał postów [320], status [pismak] Reputacja
coś pożytecznego

Nick:
Treść:
2019-03-28 12:11:04 [89.64.62.*] id:1572512  
kanclerz: Napisał postów [4897], status [VIP] Reputacja
Oby jak najwięcej robić dla ludzi chorych i cierpiących. Dziękuję każdemu kto przyczynił się do tego zakupu.

Nick:
Treść: