• 0
0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1380
  • Dodano: 2019-02-22 / 12:30
  • Komentarzy: 0

Już jutro halowe zawody regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody

 
 
Już jutro halowe zawody regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody
W najbliższą sobotę na krytej ujeżdżalni Ludowego Klubu Jeździeckiego Ostroga, odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody w skokach przez przeszkody. Ranga zawodów HZRiT-B - VII kwalifikacja Halowego Pucharu Opolszczyzny


Organizatorem zawodów jest Ludowy Klub Jeździecki Ostroga, uczestnikami są kluby i zawodnicy zarejestrowani w PZJ, WZJ, zawodnicy niezarejestrowani (ZT), zaproszeni goście. Zawody przeprowadzone będą zgodnie z aktualnymi przepisami PZJ.

Skoki przez przeszkody z najbardziej popularnych i medialnych dyscyplin jeździeckich, z roku na rok przyciągająca coraz większą ilość widzów oraz nowych adeptów. Zarówno jeździec jak i koń wyglądają niezwykle elegancko. Wszystko ma swoje miejsce, jest idealnie dopasowane i kolorystycznie dobrane. Puszyste ogony, pięknie zaplecione grzywy, błyszcząca sierść. Estetyczna uczta dla oczu.

Ile jednak można zobaczyć obserwując przejazd danej pary, która w niespełna 60 sekund pokonuje parkur? Pierwsze co przychodzi mi na myśl to siła i odwaga. Wysokości jakie pokonują konie na najwyższym poziomie zapierają dech w piersiach. Jakąż siłą musi dysponować to pełne gracji zwierzę, aby się tak wznieść.

Jednak skoki to nie tylko pokonywanie przeszkód. Nie można zapominać jak ważnym elementem jest ujeżdżenie, które jest podstawą tej dyscypliny. Samo szkolenie koni oraz jeźdźców jest niezwykle złożone. Godziny treningów mających za zadanie budowania wzajemnskokiego zaufania, "oka" w dobieraniu odległości, równego tempa, miejsca odskoku. To także umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, systematyczność, oraz determinacja w dążeniu do perfekcji. (żródło: PZJ)

Aby widzowie mogli zobaczyć efekt końcowy, potrzeba mnóstwo pracy i serca. Wstęp dla oglądających jest bezpłatny, dlatego warto wybrać się w sobotę na zawody, aby kibicować zawodnikom i zgłębić tajniki tej dyscypliny. Kolejne zawody skokowe już za 2 tygodnie.
Patronat 24opole
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".