• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2631
  • Dodano: 2019-01-13 / 15:49
  • Komentarzy: 1

Blisko 350 uczestników na mecie biegu "Policz się z cukrzyca i ucz się pierwszej pomocy"

 
 
Blisko 350 uczestników na mecie biegu "Policz się z cukrzyca i ucz się pierwszej pomocy"

(Fot. Dżacheć)

Już po raz siódmy podczas opolskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się bieg "Policz się z cukrzycą". Tegoroczny zwycięzca ukończył bieg w czasie 11 minut i 2 sekund.


Pogoda nie rozpieszczała dziś uczestników biegu, mimo braku mrozu wiał wiatr i sporadycznie pojawiał się deszcz, który potęgował odczuwalne zimno. O godzinie 11:45 startujący rozpoczęli rozgrzewkę, którą poprowadziła instruktorka fitness. Pierwsza dziesiątka biegaczy pojawiła się na mecie między 11 a 13 minutą biegu.

- Luźny bieg, ciekawa trasa, a właściwie ta sama co w zeszłym roku. Dzisiaj towarzyszył mi najlepszy przyjaciel, czyli pies. Nie liczył się czas a cel tej imprezy, czyli pomoc najmłodszym. Staram się biegać we wszystkich tego typu zawodach, bo sprawia mi to ogromną satysfakcję - mówiła po biegu pani Aleksandra z Opola.

Na mecie biegu zameldowało się 342 biegaczy, a biegali dziś nie tylko zawodowcy, ale również całe rodziny z dziećmi. Dla zawodników przygotowano trasę 3,4 km, która przebiegała bulwarami miasta Opola. Start wydarzenia miał miejsce na Placu Wolności w Opolu z finałem przy amfiteatrze. Każdy z biegaczy dołożył minimum 10 zł do puszki Wielkiej Orkiestry w ramach wykupu pakietu startowego.

Na mecie uczestnicy odebrali pamiątkowy medal i pakiet z gadżetami, czekała tez ciepła herbata. - Dzieci potrzebują ruchu. Taki dystans jest idealny na marszobieg z dzieciakami nawet w wieku przedszkolnym. Co roku bierzemy udział w akcjach WOŚP, w tym postawiliśmy na bieganie - dodaje pani Anna, która dziś wystartowała z dwójką synów.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-01-14 14:18:53 [89.64.61.*] id:1568835  
kanclerz: Napisał postów [4897], status [VIP] Reputacja
Mam ogromny szacunek dla ludzi z jakąkolwiek pasją. Brawo Wy.

Nick:
Treść: