- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 2854
- Dodano: 2018-12-28 / 17:17
- Komentarzy: 7
Stegu Arena, czyli dawny "Okrąglak" obchodzi swoje 50-lecie!
Budynek przy ulicy Oleskiej został oddany do użytku 20 lipca 1968 r. Dziś w ramach obchodów 50-lecia hali widowiskowo-sportowej odsłonięto pamiątkową tablicę.
To dziś zdecydowano się upamiętnić okrągłą 50 rocznicę funkcjonowania obiektu. Jak już zostało wspomniane, budynek powstał w lipcu 1968 roku, a pomysłodawcami i projektantami byli: architekt Jerzy Gottfried i konstruktor Władysław Feiferek.
W Okrąglaku nie brakowało wielkich wydarzeń sportowych. Wielokrotnie grała tu reprezentacja Polski. W latach 80-tych były to głównie spotkania towarzyskie w piłce siatkowej. Reprezentacja Polski pokonała tu m.in. 3-0 USA, 3-0 Brazylię, 3-1 Czechosłowację, 3-0 Jugosławię, 3-0 Włochy.
Mimo całkowitej modernizacji hali kilka lat temu, jej konstrukcja i wizerunek nie został zaburzony, charakterystyczna kopuła w dalszym ciągu jest znakiem rozpoznawczym obiektu. Środek hali przeszedł całkowitą metamorfozę, co pozwoliło jej w szybkim tempie znaleźć swojego sponsora tytularnego. Od początku września obiekt nazywa się Stegu Arena.
- Okoliczności są niezwykłe z dwóch powodów, ponieważ za chwilę reprezentacja Polski wystąpi na Stegu Arenie, to bardzo ważny moment. Drugi powód, ogromnie dla nas ważny to jubileuszowy rok hali, dzisiejszej Stegu Areny, a dawnego Okrąglaka - mówi prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski.
- Nie sposób nie odnieść się do historii, kiedy w roku 1968 zszedł z desek kreślarskich projekt pana Jerzego Gottfrieda. Warto wspomnieć, że jest on do dziś uważany za budowniczego Śląska, ma na swoim koncie takie obiekty jak hala w Gorzowie czy w Sosnowcu - Przemysław Zych wiceprezydent miasta Opola.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
neo: Napisała postów [2108], status [Szycha]
Aga_Ko, Panie Wiceprezydencie - gratuluję tak bezsensownej wypowiedzi. "Warto wspomnieć, że jest on do dziś uważany za budowniczego Śląska, ma na swoim koncie takie obiekty jak hala w Gorzowie czy w Sosnowcu". Po pierwsze - CHORZOWIE, a nie Gorzowie. Różnica mniej-więcej taka jak miedzy Lubinem a Lublinem, czy Warszawą a Warszewem. Po drugie - Sosnowiec to nie Śląsk! Sosnowiec to Zagłębie Dąbrowskie, czyli Małopolska. Dla niekumatych: Sosnowiec leży "za granicą", kiedyś trzeba było mieć paszport, żeby przekroczyć granicę na Brynicy.