• 0
0
 
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 4176
  • Dodano: 2018-11-09 / 13:00
  • Komentarzy: 1

Co na weekend? Zobacz nasze propozycje

 
 
Co na weekend? Zobacz nasze propozycje
W ten weekend świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zachęcamy do aktywności zwłaszcza sportowej, a także do obecności w obchodach tak ważnej dla nas Polaków rocznicy.

Jeżeli nie mieliście okazji zobaczyć wystawy MOŻNA to jest ostatnia ku temu okazja w piątek i w sobotę w godz. 10:00 - 18:00 w Galerii Sztuki Współczesnej. Można to prezentacja działalności artystów tworzących na styku teatru, tańca i sztuk wizualnych skierowana zarówno do dorosłych jak i dzieci.

Dzisiaj w godz. 18:00 - 21:00 w Calypso Fitness - Turawa Park odbędzie się Maraton Zumby dla TOZ Opole
Można połączyć: przyjemne z pożytecznym. Podstawą uczestnictwa w tym maratonie jest przyniesienie czegoś (karmy bądź innych rzeczy), które przydadzą się podopiecznym TOZ Opole.

Z okazji 16. Opolskiej Jesieni Literackiej o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Michniewiczem, w związku z premierą jego najnowszej książki. "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata" historie życia siedmiu osób, z siedmiu krajów na świecie, które sami opowiedzieli autorowi. Uganda, Kolumbia, Japonia, Zimbabwe, USA, Indie, Finlandia. Wstęp wolny.

W Sali kameralnej NCPP dziś o godz. 20:00 odbędzie się koncert zespołu Lady Pank.
Wstęp: 70zł.

Warto też w weekend odwiedzić Wojewódzką Bibliotekę Publiczną,Galeria WuBePe, aby zobaczyć wystawę: "...przecież tylko Polsce służę". Józef Piłsudski w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
Wystawa będzie eksponowana do 4.12.2018.

Sobota 10.11 będzie wyjatkowa aktywna dla fanów sportu.

O godz. 10.00 - 16.00 - Orlik przy ul. Czaplaka- odbędzie się III Turniej z okazji Święta Niepodległości w piłce nożnej. Jest to już 3 edycja tego turnieju, który pokazuje, że święto niepodległości można obchodzić na sportowo. W poprzednich edycjach turnieju triumfowały drużyny Zakładu Komunalnego (2016) i 10 Opolskiej Brygady Logistycznej (2017).

W turnieju wezmą udział zaproszone drużyny: Miasto Opole, Dziennikarze, ECO, Unia Opole, Zakład Komunalny, Reprezentacja Opolskiej Ligi Orlika "OLO", O.C.R.M., 10 Opolska Brygada Logistyczna.
Ciekawostką jest to, że w tej edycji weźmie udział m.in. drużyna Unii Opole, która na co dzień rywalizuje w 2 lidze kobiet.Zapraszamy wszystkich do wspólnego kibicowania.

W sobotę w godz. 10:00 - 15:00 na Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków przy ul. Sosnkowskiego 12 odbędzię się jesienna edycja Testu Coopera dla Wszystkich. Poświęć 12 minut i sprawdź swoją formę. Udział jest bezpłatny a można zdobyć pamiątkową koszulkę! Dla każdego uczestnika mamy pamiątkowy numer startowy i certyfikat. Akcja wspiera obchody 100-lecia niepodległości, więc namawiamy do startu w barwach biało-czerwonych.

Wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w grze w badmintona zapraszamy do Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Chrząstowicach o godz. 10:00. Uczestnicy rywalizować będą w kategorii gier pojedynczych i podwójnych.Celem imprezy jest popularyzacja dyscypliny sportu jaką jest badminton, promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz integracja dzieci, młodzieży oraz ich rodziców.
Udział w Turnieju dla dzieci i młodzieży jest bezpłatny. Wpisowe dla osób dorosłych to 20 złotych.

Także w sobotę w godz. 16:00 - 18:30 w Stegu Arena odbędzie się Mecz: UNI Opole - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. W 8. kolejce #1LigaKobiet rywalem #UNIOpole będzie AZS Gliwice - Siatkówka. wszystkich zapraszamy do sportowego, siatkarskiego świętowania rocznicy, bo przecież siatkówka to nasz sport narodowy. Kibice pożadani najlepiej z elementami stroju w narodowych barwach.

A w godz. 19:30 - 21:30 w tym samym miejscu spotkają się dwa niepokonane w tym sezonie zespoły tj. Weegree AZS Politechnika Opolska i Chromik Żary.

W Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w weekend odbywają się Targi Modu o Urody oraz 51.Wystawa-Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałosci i Wyrobów Jubilerskich pn. SKARBY ZIEMI w Opolu. Do Opola przyjedzie około 60 wystawców z całego kraju prezentując piękną biżuterię, wyroby jubilerskie oraz kolekcjonerzy minerałów, skał, skamieniałości prezentując piękne okazy z całego świata. D;la dzieci odbędą się warsztaty ze skamieniałościami " GEO - ZABAWA" i wartszaty ze znajomości minerałów i skamieniałości,

W sobotę w godz. 10:00 - 12:00 w MDK Opole odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży łączące muzykę i plastykę. W programie warsztatów: interpretacja dźwięku poprzez obraz, rysowanie karykatur, rapowanie dla początkujących. Zajęcia odbędą się w godzinach od 10:00 do 12:00 w budynku głównym MDK przy ul. Strzelców Bytomskich 1 (sala edukacyjna na I piętrze).
Wstęp wolny. Warsztaty poprowadzą nauczyciele MDK: Janusz Matlok (pracownia plastyczna WRÓBEL) oraz Kacper Gudzikowski (pracownia hip-hop ROZKMINKI KONTROLOWANE). Wstęp wolny.

Wszystkich, którym chłód nie straszny, zapraszamy w niedzielę 11 listopada o 12:00 na otwarcie sezonu morsowania w Opolu na Kamionce Bolko. Wszystkim którzy chcą zacząć przygodę morsowania polecamy wziąć ze sobą strój kąpielowy, ręcznik, karimatę, klapki i czapkę.

W najbliższą niedzielę, 11 listopada, świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji o godzinie 11:00 rozpoczną się w Opolu uroczystości związane ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości. Spotkanie przed Urzędem Wojewódzkim w Opolu przy ul. Piastowskiej a około godz. 11:40 planowany jest przemarsz spod Urzędu Wojewódzkiego do Opolskiej Katedry. Po zakończeniu mszy, około godz. 13:00 - 13:15, planowany jest przemarsz uczestników uroczystości z Katedry ulicami: Katedralną, Piastowską i Zamkową na Plac Wolności, pod pomnik Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego. Od godz. 13:30 -Główne uroczystości na Placu Wolności,

Z tej okazji w Teatrze Eco Studio o godz. 18:00 -Widowisko muzyczne "Powidoki Niepodległości",od godz. 13:00 w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu odbędzie się Piknik Wojskowy a o godzinie godz. 18:00 -Uroczysty koncert pieśni patriotycznych z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę - Filharmonia Opolska. Wstęp: Bilety normalne 25 zł, bilety ulgowe 15 zł a o godz. 18:00 koncert - "Powróćmy jak za dawnych lat" - Narodowe Centrum Polskiej Piosenki - zespół Alegancka Kapela, wspólnie ze znakomitymi gośćmi (Piotr Cyrwus, Justyna Jary, Tomasz Krajewski, Emose Uhunmwangho), zagra największe retro szlagiery w stylowych aranżacjach. Kolejne utwory zapowiadane będą fragmentami z przedwojennych filmów, zaś całości dopełnią projekcje multimedialne nawiązujące do treści piosenek. Wstęp wolny.

Ponieważ w tym tygodniu weekend trwa dłużej niż zazwyczaj- nie możecie ominąć wyjątkowego koncertu Stanisławy Celińskiej. W poniedziałek 12.11 o godz. 19:00 - Teatr Jana Kochanowskiego. Wstęp: 109zł, 99zł
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-11-09 18:40:45 [185.127.20.*] id:1565771  
matejko66: Napisał postów [2998], status [Szycha] Reputacja
No to forumowi patrIdioci pokroju rexa, gaza, dara... i im podobnych elementów to zadowoli i chociaż na chwilę oderwą się od forum żeby pomaszerować i wywijać flagami... miejmy nadzieję :P

Nick:
Treść: