• 0
0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 5684
  • Dodano: 2018-09-07 / 13:00
  • Komentarzy: 2

Co na weekend? Zobacz nasze propozycje

 
 
Co na weekend? Zobacz nasze propozycje
Czeka nas pogodny i nadal ciepły weekend, zobaczcie nasze weekendowe propozycje. Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin na świeżym powietrzu. Dla spragnionych sportowych wyzwań, w ten weekend również nie zabraknie tej formy aktywności

W dniu dzisiejszym o godzinie 18:00 na opolskim rynku rozpocznie się I Opolski Festiwal Sportów Siłowych. Jest to pierwsza taka impreza w Opolu. Przedstawiciele opolskich klubów przeprowadzą na scenie trening pokazowy w którym zdradzą tajniki swojej specjalizacji. Będzie szereg konkursów, a opolanie będą mogli ustanowić rekord Opola we wspólnym robieniu pompek. Na zakończenie przygotowano muzyczną niespodziankę, koncert gwiazdy
wieczoru Z.B.U.K.U.
Więcej informacji tutaj: I Opolski Festiwal Sportów Siłowych- wypróbuj swoich sił

Od dzisiaj aż do niedzieli 9 września, trwać będzie I Opolska Konwencja Ruchu Holistycznego "Uwolnij zdrowie Cud dla Dawidka". Konwencja ma na celu promocję zdrowia i aktywności fizycznej wśród dzieci i rodziców, uświadomienie pozytywów płynących z masażu, zdrowego odżywiania. W piątek i w sobotę 8 i 9 września, w klubie Fitlife odbędą się warsztaty treningu na siłowni dla kobiet w ciąży i po ciąży, wykłady o zdrowiu, szereg zajęć, bieg po zdrowie oraz masaże- lecznicze, relaksacyjne i sportowe. Oprócz promocji zdrowia organizatorzy Stowarzyszenie Masujemy Opole, Fitlife/Szara Willa wraz z Partnerami PSP 2 Opole i Fundacją Dr.Clown, przeprowadzą zbiórkę na leczenie około operacyjne i rehabilitacje dla Dawidka Drapacza. Obowiązują zapisy.
Szczegółowy program tutaj:
I Opolska Konwencja Ruchu Holistycznego -coś dla ciała, serca i duszy

Dziś i w sobotę (7-8 września) do Dąbrowy warto się wybrać na "Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną - Zamczysko". Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa z kilku powodów. W tym roku festiwal świętuje bowiem dziesiąte urodziny. Na scenie pojawi się wielu znamienitych wykonawców, a wisienką na torcie będzie występ zespołu Raz, Dwa, Trzy.
Nie zabraknie też niespodzianek. W piątek na dziedzińcu zamkowym specjalny koncert da Gminna Orkiestra Dęta "Wind Power" z Dąbrowy. W sobotę będzie natomiast można obejrzeć spektakl "Zamek", czyli horror, komedię i dramat w jednym. W role aktorów wcieli się młodzież z gminy Dąbrowa. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


Sobotnie popołudnie będzie można spędzić bardzo kolorowo- już od godziny 15:00 do godziny 20:00, pod Centrum Turawa Park trwać będzie Festiwal Kolorów. Poza kolorową energią organizatorzy zapewnili szereg atrakcji- barwne balony, bazooki CO2,konkursy z nagrodami, fotobudkę, foodtrucki i koncertową muzykę. Na scenie wystąpią wokalista reggae Junior Stress, a także zespół Coria, a swoje muzyczne sety zaprezentują DJ Dan i DJ Verossi. Udział na wydarzeniu jest bezpłatny. Na każdego uczestnika czekają wielobarwne, najwyższej jakości proszki Holi, które z łatwością spierają się z ubrań. Każdy będzie miał okazję wypuścić w powietrze wielobarwny proszek Holi, aby kolorowo pożegnać wakacje i przywitać nowy rok szkolny. Podczas wydarzenia będzie prowadzona sprzedaż kolorów holi. Szukajcie kolorowego namiotu niedaleko sceny. Cena 2 kolorów holi to 15zł.


Również w sobotę 8 września od godziny 15:00 - Plac przed Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu odbędzie się Narodowe czytanie. Lekturze Przedwiośnia towarzyszyć będzie muzyka polska w wykonaniu: Halvorsen Duo - Maciej Wachowski (skrzypce) i Mikołaj Gałan (wiolonczela).
Do wspólnego czytania Przedwiośnia zapraszamy mieszkańców Opola. Wszystkich opolan zachęcamy do przyniesienia własnych egzemplarzy dzieł Stefana Żeromskiego, aby otrzymać pieczątkę upamiętniającą to wydarzenie.


Dwudniowe Święto Województwa Opolskiego odbędzie się w dniach 8 i 9 września w Mosznej. Święto zostało połączone z Festiwalem Twórczości Artystycznej "Opolskie Szmaragdy".
Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie duet wiolonczelowy Cello Brothers, który wykona "hity radiowe symfonicznie" "Opolskie Szmaragdy" to prezentacje artystów z całego regionu. Na plenerowej scenie w zamkowym parku wystąpią soliści i zespoły z samorządowych instytucji kultury województwa opolskiego, a festiwal poprowadzą Karol Strasburger i Robert Janowski. Niewątpliwą atrakcją będą pokazy balonowe, nie zabraknie - jak zwykle - strefy zabaw dla dzieci.


W sobotę i w niedzielę w godzinach 14:00-20:00, kolejna edycja pikniku Opole w Rytmie Natury, tym razem w sobotę na Zaodrzu- teren rekreacyjny na osiedlu Dambonia a w niedzielę w Śródmieściu, Plac Adama Mickiewicza.

Sobota:
• Godz. 16.00 - Spektakl "Bajkowy Świat Smerfów". Program skierowany zarówno do maluszków, jak i starszych dzieci. Papa Smerf, Smerfetka i Pracuś przywitają nas w smerfnej wiosce. Podczas zabawy dzieci będą miały okazję rozwiązać zagadki oraz rozpoznać imiona Smerfów ukryte w smerfnej piosence.

• Godz. 19.00 - Gwiazda pikniku: Agnieszka Adamczewska. Najgorętszy debiut 2018 roku. Zwyciężczyni "Bitwy na głosy", finalistka programu O! Polskie Przeboje. Pełna energii właścicielka wspaniałego głosu, która szerokiej publiczności zaprezentowała swój debiutancki singiel "Na wszystko przyjdzie czas".

Niedziela:
• Godz. 16.00 - Spektakl "Piraci z Karaibów". Podczas zabawy każdy staje się małym walecznym piratem. W trakcie walki i zmagań o kolejne kawałki mapy piraci wraz z widzami przeżyją bardzo emocjonujące przygody i poznają różne pirackie zachowania.
• Godz. 19.00 - Gwiazda pikniku: Filip Lato. Finalista The Voice of Poland oraz gwiazd show Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Jeden z najzdolniejszych artystów młodego pokolenia.

W niedzielę 09.09.2018r. w godzinach 15:00 - 19:00 - na Boisku obok ul. Chełmskiej koło Orlika VII Festyn Rodzinny - Przebojowa Rodzina. W programie sadzenie drzewa, pokaz Judo, pokazy taneczne i występy muzyczne, capoeira a na zakończenie dancing międzypokoleniowy z rozgrzewającą Zumbą. Dla najmłodszych mnóstwo atrakcji- malowanie buziek, karuzela, dmuchańce, przejazdy bryczką i liczne konkursy.

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-09-07 18:36:20 [89.64.43.*] id:1561929  
zabaco: Napisał postów [215], status [maniak] Reputacja
Obgadamy tak co tydzień były opisane wydarzenia:)

Nick:
Treść:
2018-09-07 13:45:52 [178.37.33.*] id:1561919  
Rex: Napisał postów [4441], status [VIP] Reputacja
No i super. Bardzo fajnie że OP24 wraca do tego aby pisać co dzieje się w weekend. Jestem za.
[1]

Nick:
Treść: