• Wyświetleń: 1674
    • Dodano: 2018-07-30 / 10:53

Towers Opole w finale II ligi LFA!

(Fot. Archiwum)

Towers Opole po zaciętym meczu z Tytanami Lublin, który zakończył się wynikiem 28:41, awansowali do finału ligi LFA2 i będą walczyć o mistrzostwo z Watahą Zielona Góra już 4 sierpnia.

Opolanie mecz półfinałowy rozegrali na wyjeździe ze zwycięzcami grupy A - Tytanami Lublin. Spotkanie rozpoczęło się po myśli zawodników Towers, którzy dość szybko objęli prowadzenie. W pierwszej połowie Towers zdołali zdobyć 24 pkt, ale popełnili dwa błędy, które Tytani skrzętnie wykorzystali zdobywając dwa przyłożenie. Zawodnicy schodzili na przerwę z wynikiem 14:20 dla Opolskich Wież.

Druga połowa spotkania była bardzo zacięta, pomimo zdobycia przyłożenia przez Opolan, gospodarze się nie poddali. Pod koniec 3. Kwarty zdołali wyjść na prowadzenie 27 do 26. Końcówka spotkania jednak należała do Towers, którzy zdołali zdobyć jeszcze dwa przyłożenia i zakończyli spotkanie wynikiem 26:41.

Opolanie w finale 2 ligi LFA zmierzą się z Watahą Zielona Góra, którzy w półfinale rozbili Green Ducks Radom 50 do 0. Finał zostanie rozegrany 4 sierpnia w Zielonej Górze. Spotkanie tych drużyn będzie już 3. w tym sezonie.

Poprzednie dwa mecze, w sezonie zasadniczym, skończyły się porażką Towers i to Wataha stawiana jest w roli faworyta finału. Opolanie są pełni motywacji, aby wygrać decydujące spotkanie i zdobyć upragnione zwycięstwo i zapisać w historii polskiego futbolu. Jak sami mówią, do trzech razy sztuka, a finał rządzi się swoimi prawami.

Warto przypomnieć, że Towers Opole powstało w wyniku połączenia dwóch opolskich drużyn Wolverines i Wizards. Fuzja zespołów już w pierwszym sezonie przynosi efekty, ponieważ żadna z drużyn tworzących Towers nigdy nie grała w finale ligi.