• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 9508
  • Dodano: 2018-07-07 / 12:01
  • Komentarzy: 19

Nie będzie imprez na poligonie. Organizatorzy Hellowiska zawieszają dalsze imprezy

 
 
Nie będzie imprez na poligonie. Organizatorzy Hellowiska zawieszają dalsze imprezy

(Fot. archiwum)

Fani sportów ekstremalnych nie kryją rozczarowania i żalu po ostatnich wydarzeniach, które miały miejsce podczas Hellowiska organizowanego na poligonie w Winowie.


Najpierw potrącenie 7-letniego chłopca przez kierującego autem 10-latka, później atak na załogę pogotowia ratunkowego. Decyzjaą Zarządu Stowarzyszenia 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej imprezy na poligonie wojskowym zostają zawieszone do odwołania.

- W związku z wydarzeniami na naszym Zlocie "Hellowisko" informujemy że na posiedzeniu Zarządu Stowarzyszenia 10 SDZ i Organizatorów została podjęta decyzja o zawieszeniu wszystkich naszych imprez zaplanowanych na ten rok na Poligonie w Winowie - czytamy w oświadczeniu.

- Jest nam bardzo przykro z tego jak rozwinęła się cała sytuacja która miała miejsce na naszym Zlocie i wydaje się nam że taka decyzja jest słuszna i jednocześnie nie zamyka nam współpracy z wojskiem - piszą organizatorzy wydarzenia.

Przypomnijmy, że imprezy typu offroad i inne organizowane są na poligonie w Winowie od kilkunastu lat. Organizatorzy przyznają, że zdarzały się drobne incydenty, które zwykle tłumione były "w zarodku" bez potrzeby interwencji służb porządkowych.

Powyższa decyzja spotkała się z żalem ze strony miłośników zlotów. - Miejmy nadzieję, że nie jest to ostateczna decyzja, warto zaostrzyć kontrolę, czasy się zmieniły, a osoby nieodpowiedzialne i mało związane z tradycją tych imprez w jedną noc zniszczyły nadzieję na dobrą zabawę dla tych, co wiedzą jak to robić z głową - czytamy w komentarzach internautów.

- O nowych datach i miejscach poinformujemy w momencie zakończenia się wszystkich spraw wyjaśniających - dodaje Zarząd 10 SDZ.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".