• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1487
  • Dodano: 2018-06-16 / 09:53
  • Komentarzy: 0

Wykradali recepty i oferowali je w internecie

 
 
Wykradali recepty i oferowali je w internecie

(Fot. Archiwum)

Cyberkryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu podczas monitorowania sieci internetowej natrafili na niepokojące ogłoszenia. Ktoś oferował do sprzedaży gotowe recepty na specjalistyczne lekarstwa. Informacja taka była zamieszczona na jednym z ogólnodostępnych portali internetowych.

Cyberkryminalni z KWP w Opolu namierzyli osoby podejrzane o nielegalną sprzedaż recept na specjalistyczne lekarstwa. Jak ustalili policjanci, 21-latka miała wykradać je z przychodni lekarskiej. Później, razem ze swoim 24-letnim partnerem, oferowała je na jednym z portali internetowych.

Policjanci zajmujący się tą sprawą przyjrzeli się dokładniej wątpliwym ofertom. Okazało się, że nielegalny proceder mógł trwać od blisko 3 miesięcy. Funkcjonariusze ustalili, że osoby odpowiedzialne za te ogłoszenia przebywają w Lublinie. To właśnie tam zlokalizowali miejsce pracy podejrzewanej o to przestępstwo kobiety. 21-latka została zatrzymana 8 czerwca w jednej z przychodni lekarskich, w której pracowała. Według ustaleń śledczych to właśnie stamtąd kobieta miała wykradać recepty, które później oferowała do sprzedaży.

Policjanci w jej miejscu zamieszkania znaleźli kolejne recepty oraz podrobione zaświadczenie lekarskie. Dodatkowo zabezpieczyli telefony i komputery, z których były wystawiane nielegalne oferty. Mieszkanka Lublina usłyszała zarzuty związane z podrabianiem, przerabianiem, używaniem i ukrywaniem dokumentów, którymi nie ma prawa rozporządzać. Po dwóch dniach policjanci z Lublina zatrzymali 24-letniego partnera kobiety. On również miał brać udział w nielegalnym handlu. Oboje muszą się liczyć teraz z karą nawet do 5 lat więzienia.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia