• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 9439
  • Dodano: 2018-04-05 / 18:50
  • Komentarzy: 1

Trwa gaszenie hali magazynowej w Kluczborku, w akcji 27 zastępów straży pożarnej

 
 
Trwa gaszenie hali magazynowej w Kluczborku, w akcji 27 zastępów straży pożarnej

(Fot. Dżacheć)

W Kluczborskim magazynie mebli na ulicy Sienkiewicza trwa akcja gaszenia pożaru, do którego doszło dziś około godziny 15:30. W kulminacyjnym momencie na miejscu pracowało 27 zastępów straży pożarnej.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że pożar mogły wywołać osoby pracujące w magazynie, jednak dokładne jego przyczyny ustali policja w toku postępowania po zakończeniu działań gaśniczych.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 15:25, na miejsce niezwłocznie zadysponowano 12 zastępów straży, które rozpoczęły działania gaśnicze. Działania mogą potrwać do późnych godzin nocnych a nawet do rana. Na chwilę obecną ustalono brak poszkodowanych osób. Sytuacja nie jest jeszcze opanowana, obecnie nasze działania mają na celu zapobiegnięcie rozprzestrzenieniu się ognia na budynki sąsiednie. Część magazynowa z pewnością nie jest do odratowania, część biurowa jak najbardziej - informuje st. Kap. Łukasz Olejnik, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

W hali magazynowej, której powierzchnia sięga blisko 500 m.kw. znajdowały się meble. Strażakom udało się zapobiec spłonięciu jedynie niewielkiej części gromadzonego w niej towaru. Pracujące na miejscu jednostki straży walczą, by ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiednie budynki, a jak podkreślają - zabudowanie w okolicy hali jest bardzo gęste, magazyny wręcz stykają się ze sobą.

- Nasze czynności mają na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia i nie dopuszczanie osób postronnych. Po zakończeniu akcji gaśniczej policyjni technicy i śledczy dokonają oględzin miejsca pożaru. Przyczyny zdarzenia będą ustalane w prowadzonym postępowaniu - dodaje Dawid Gierczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

Wiadomo, że w magazynie zawaliła się ściana szczytowa oraz część dachu. Strażacy apelują o unikanie spacerów, szczególnie z dziećmi w okolice ulicy Sienkiewicza, ze względu na unoszącą się w powietrzu woń spalenizny.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-04-05 22:51:39 [46.134.53.*] id:1554046  
pavulans: Napisał postów [1997], status [Szycha] Reputacja
Oni gaszął Okraglak w Opolu. Tyle strażackich wozów tam stoi. Nawet brunatne koszule osp dowieźli autobusami. Tylu bohaterów na jeden metr kwadratowy nie ma żadne miasto, żadna hala.

Nick:
Treść: