• 0
0
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 3718
  • Dodano: 2018-03-27 / 12:23
  • Komentarzy: 1

Nowoczesne strażackie centrum edukacyjne otwarte

 
 
Nowoczesne strażackie centrum edukacyjne otwarte
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Jak postąpić w sytuacji zauważenia ognia w domu? Jak zachować się będąc świadkiem wypadku drogowego? Jak udzielić pierwszej pomocy? Na te i wiele innych pytań zarówno najmłodsi, jak i ci starsi opolanie znajdą odpowiedź w otwartym dziś przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu centrum edukacyjnym.

- Pomysł zrodził się około 2 lat temu. Zależało nam na tym, by przygotować miejsce, w którym w sposób profesjonalny będziemy mogli przekazywać informacje o różnych zagrożeniach. Rocznie odwiedza nas ponad 1300 osób - zarówno dzieci ze szkół czy przedszkoli, jak i seniorów. Od teraz wiedzę będziemy przekazywać w sposób bardziej praktyczny - przyznaje z dumą st. bryg. Paweł Kielar, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Centrum edukacyjne składa się z kilku pomieszczeń. - Mamy tu stanowiska do nauki powiadamiania służb ratowniczych czy udzielania pierwszej pomocy, te dotyczące zagrożeń związanych z zerwanymi liniami energetycznymi, a nawet stanowisko, na którym uczymy zasad postępowania po wypadku drogowym - słyszymy.

Oprócz tego w nowym miejscu strażacy będą edukować odwiedzających poprzez filmy, kolorowanki, układanki.

Koszt przystosowania budynku do potrzeb Centrum wyniósł 280 tysięcy złotych. Kolejne 90 tysięcy pochłonęło jego wyposażenie.

Pomieszczeniem, które najbardziej przemawia do wyobraźni, jest to imitujące spalony pokój. Podczas jego zwiedzania w tle słychać tupot strażackich butów, relację świadka pożaru, a w oknie widać błyski podjeżdżających wozów bojowych straży pożarnej.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-03-31 01:18:05 [46.204.241.*] id:1553730  
sib: Napisał postów [1836], status [Szycha] Reputacja
Bardzo fajna i mądra inicjatywa super :-)

Nick:
Treść: