• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1179
  • Dodano: 2018-01-24 / 13:13
  • Komentarzy: 0

Odpowiedzą za włamanie do altanki

 
 
Odpowiedzą za włamanie do altanki
 <i>(KPP Brzeg)</i>

(KPP Brzeg)

Zimą nasze altanki stoją nie użytkowane, a mimo to często pozostawiamy w nich cenne narzędzia. Rzadko ich doglądamy, a włamywacze wykorzystują brak dozoru i kradną nasze rzeczy. Aby nie paść ofiarą działowych złodziei, tak jak jeden z mieszkańców Grodkowa, przypominamy jak się przed nimi ustrzec. W tym akurat przypadku, właściciel altanki - dzięki swojej przezorności - nie poniósł wielkich strat. Włamywacze zaś trafili już w ręce policjantów.

Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu w Grodkowie. Tam, na jednym z ogródków działkowych, miało dojść do włamania do altanki. Z relacji poszkodowanego wynika, że skradziono narzędzia ogrodnicze - między innymi nożyce, sekator i taczkę. Policjanci zabezpieczyli dowody w tej sprawie, a ich ustalenia pozwoliły na wytypowanie podejrzewanych o to przestępstwo. To 27 i 33-letni mieszkańcy Grodkowa. W ręce mundurowych trafili już kilka godzin po zgłoszeniu.

W chwili zatrzymania starszy z mężczyzn był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Obaj do zarzutu kradzieży z włamaniem się przyznali. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Pamiętaj!

Wzajemna czujność i odpowiednie zabezpieczanie przedmiotów wartościowych pozostawianych w altanach pozwoli uchronić mienie przed kradzieżą.

By uchronić się przed kradzieżą czy kradzieżą z włamaniem należy altanki odpowiednio zabezpieczyć i nie pozostawiać w ich wnętrzu wartościowych przedmiotów tj. kosiarki, piły mechaniczne, a także sprzęt RTV i AGD.

W przypadku gdy takie sprzęty muszą zostać na działce, wskazanym byłoby aby zapisać sobie nazwy pozostawionych urządzeń, ich numery fabryczne, a także cechy charakterystyczne, które w przypadku kradzieży
będą łatwiejsze do rozpoznania i ustalenia czyją są własnością.

W przypadku gdy doszło do włamania, należy jak najszybciej wezwać Policję, a w miejscu zdarzenia nie dotykać niczego aby nie zacierać śladów, które bardzo często sprawcy włamań pozostawiają.

Jesteś działkowiczem, widzisz obcych, którzy kręcą się po terenie ogrodów działkowych bez wyraźnego celu - dzwoń na numer alarmowy Policji 997.

Zauważysz ognisko, widzisz, że przebywające przy nim osoby opalają jakieś przedmioty, dzwoń na numer alarmowy Policji 997. Być może to właśnie przestępcy przygotowują łup do sprzedaży.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".