- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 12029
- Dodano: 2018-01-15 / 14:52
- Komentarzy: 22
Poczekalnia na dworcu kolejowym - dla podróżnych czy bezdomnych?
Podróżni alarmują, że nie mogą skorzystać z poczekalni na opolskim dworcu kolejowym. Nocą, kiedy dla niektórych jest ona niezbędna zamienia się w noclegownie dla bezdomnych osób, często pod wpływem alkoholu
Czytelnik poinformował nas o powtarzającym się problemie "cuchnącej" poczekalni na dworcu kolejowym. W okresie zimowym, szczególnie nocą jest ona oblegana przez ludzi bezdomnych, bardzo często nie stroniących od alkoholu.
- Spróbowałem skorzystać z pomocy ochrony dworca, która niestety znajduje się za zamkniętymi na głucho drzwiami wyposażonymi w dzwonek, który nie wiem czy w ogóle dzwoni. Próbowałem chyba z dziesięć razy
dodzwonić się do ochrony (przy okazji ten dzwonek obsługuje też punkt pierwszej pomocy przedmedycznej) i niestety nie odniosło to żadnego skutku. Wobec tego wyszukałem numer telefonu do Straży Ochrony Kolei, w trakcie rozmowy z dyżurnym zostałem poinformowany, że patrol SOK będzie dostępny dopiero od godz. 7.00 rano i do tego momentu ochronę dworca sprawuje tylko jeden pracownik zewnętrznej firmy ochroniarskiej. Poprosiłem dyżurnego SOK o podjęcie próby kontaktu z pracownikiem ochrony. Rzeczywiście po kilku minutach od mojego telefonu zza drzwi wyszedł ochroniarz, który obudził śpiących w poczekalni i pootwierał okna po czym wyszedł z poczekalni. Poczekalnia w dalszym ciągu pełna była osób, które były pod wpływem alkoholu i bardzo nieprzyjemnie pachniały. Zmieniło się tylko to, że teraz zamiast chrapania pojawiły się słowa krytyki (bardzo niewyszukane) skierowane w kierunku ochrony - mówi Czytelnik Artur.
- Ze względu na zimową porę staramy się być wyrozumiali dla nocujących tam osób i nie wypraszać ich. Problem ludzi bezdomnych korzystających z poczekalni na dworcu kolejowym nie jest nam obcy. Prawdą jest, że nie możemy wyprosić takiej osoby ze względu na zapach, ponieważ "brzydki zapach" nie jest wykroczeniem ani podstawą do interwencji - informuje inspektor Adam Radek, rzecznik Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei.
W rozmowie rzecznik prasowy podkreślił, że namiastką do podjęcia interwencji jest palenie wyrobów tytoniowych i spożywanie alkoholu w tym miejscu, bądź agresywne zachowanie. Wtedy jak najbardziej jest wskazana interwencja i umieszczenie takiej osoby w odpowiednim miejscu.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
bankomat1970: Napisał postów [152], status [starszy wyjadacz]
Na co ten remont robili?