• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 3620
    • Dodano: 2017-11-05 / 10:07
    • Komentarzy: 0

    Trwa Rajd Przygodowy "Wyzwanie".

    (Fot. Dżacheć)

    Dziś na ulicach Opola spotkamy biegaczy oraz rowerzystów, którzy w zespołach będą przemierzać ulice i wykonywać różne zadania. Wyzwanie to połączenie wysiłku, adrenaliny oraz dobrej zabawy. Na starcie pojawiły się rodziny z dziećmi, seniorzy oraz profesjonalne drużyny sportowe. Zabawa potrwa około 5 godzin

    "Wyzwanie" to impreza sportowa, gdzie do pokonania jest wyznaczona trasa z przystankami na wykonywanie zadań. To propozycja dla osób z różnymi doświadczeniami sportowymi. Na terenie miasta ukryto punkty kontrolne, gdzie czekają na zawodników różne wyzwania. - Do udziału skłoniła mnie piękna pogoda i pomysł na rodzinną niedzielę. O wydarzeniu dowiedzieliśmy się od znajomych, którzy polecili nam tą imprezę. Nie wiedziałam wcześniej, że coś takiego się dzieje. Generalnie mało wiemy. Będą jakieś zadania, dostaniemy mapę i ruszamy - opowiada Magdalena Kania, która zdecydowała się dziś na opcję rowerową.

    Podczas wyścigu liczy się nie tylko czas, w którym trzeba się zmieścić, ale przede wszystkim zdobycie jak największej ilości punktów z przygotowanych zadań. Rajd przygotowany jest w formie scoreleauf. Jest to strategia, gdzie drużyny same muszą zadecydować na jakie punkty kontrolne się wybrać, by zdobyć jak największą liczbę punktów i zmieścić się w limicie czasowym. - Mieliśmy ponad 350 zgłoszeń, ostatecznie limit 300 osób został osiągnięty. Rajd jest inicjatywą związaną z Opolem. Pomysł kiełkuje. Brakuje takich imprez na terenie Opola i Opolszczyzny. Kluczowym elementem jest zabawa i zasada fair play - informuje Jan Szczepanik, koordynator Rajdu przygodowego "Wyzwanie".

    Zespoły mogą rywalizować na 3 trasach: - rowerowa OPEN (długość 10-50 km, zespoły 2-6 osobowe). Piesza OPEN (długość 10-50 km, zespoły 2-6 osobowe). Rowerowa PRO (długość ok. 80 km, zespoły 2 osobowe). - Nasze wyzwanie opiera się o zasadę scorleauf, czyli zawody w których wszystkie zespoły startują po to, aby zdobyć maksymalną liczbę punktów w danym limicie czasowym. Każdy stawia sobie to wyzwanie sam. Poza punktami kontrolnymi mamy zadania specjalne. Są zlokalizowane w miejscach ściśle związanych z Opolem. Będzie coś do odnalezienia, do pozbierania. Mamy także zadania medyczne, kajaki, poszukiwanie kodu. Najważniejszy jest pomysł na kolejność zdobywania punktów, omijanie kolejek podczas zadań - dodaje Szczepanik.

    Zespoły mają czas do godziny 14:30 na dotarcie do mety. Drużyny "PRO" mają czas do 15:00. O wynikach zdecyduje łączna ilość punktów za wykonane zadania wszystkich drużyn, które na czas pojawią się na linii mety.





    reklama

    Wydarzenia pod patronatem portalu

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".