• 0
0
 
  • Autor: paulina.s
  • Wyświetleń: 2508
  • Dodano: 2017-10-05 / 16:04
  • Komentarzy: 1

Politechnika Opolska zainaugurowała 51 rok akademicki

 
 
Politechnika Opolska zainaugurowała 51 rok akademicki

(Fot. Dżacheć)

Kolejny rok akademicki to czas zmian i nowości na opolskiej uczelni. Podpisano umowę Erasmus + z Politechniką Kijowską. Władze obu uczelni chcą realizować wspólne projekty. Jedynym z nich jest otwarcie kierunku lotnictwa w Opolu

- Mamy już podpisane umowy partnerskie z wieloma uczelniami na świecie. Politechnika Kijowska to jest wyśmienita techniczna uczelnia. Jedna z najlepszych na świecie - mówi prof. Marek Tukiendorf, rektor PO. - To tam powstał przemysł kosmiczny byłego Związku Radzieckiego, a do dnia dzisiejszego rozwijają się programy lotnicze, czy kosmiczne. To uczelnia z wieloma tradycjami i dużym doświadczeniem. Z Politechniką Kijowską chcielibyśmy popracować nad kierunkiem lotnictwa. Mamy do tego świetne warunki - dodaje. - W tym roku musimy zmierzyć się także z wyzwaniem nowej ustawy o szkolnictwie wyższym 2.0, do której będziemy musieli się dostosowywać przez następne 4 lata - podsumowuje.

- Dla mnie to wielki zaszczyt zostać zaproszonym na inaugurację PO. Dzięki podpisaniu tej umowy będziemy w stanie rozwijać naszą współpracę, która trwa od wielu lat - mówi prof. Mikhail Zgurovski, Rektor Politechniki Kijowskiej. - Będziemy współpracować w sferze lotnictwa i innych inżynierskich nauk. Chcemy coraz bardziej zbliżać się do standardów europejskich - dodaje.

- Politechnika jest liderem wielu pozytywnych zmian jakie odbywają się w mieście. Podejmujemy więc kolejną ważną inwestycję, która będzie służyć całemu środowisku akademickiemu. Powstanie hala lekkoatletyczna przy kampusie PO w Szczepanowicach, obok działającego już basenu - informuje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Te starania rozpoczniemy już w tym roku - podsumowuje.

Jednak jak podkreśla prof. Tukiendorf, dzisiejszy dzień jest głównie świętem młodzieży, która chce rozpocząć studia. To blisko 8 tys. studentów na 26 kierunkach.

- Mam nadzieję, że dowiem się dużo o budownictwie i nowych technologiach. Chcę także poznać nowe osoby, z którymi będę mogła się zaprzyjaźnić - zdradza Martyna Augustyniak, studentka I roku budownictwa. - Po to tutaj jestem, żeby się jak najwięcej nauczyć i dowiedzieć - dodaje Patryk Szczukocki, student I roku energetyki.

Uroczyste otwarcie nowego roku akademickiego miało miejsce w Filharmonii Opolskiej. Obchody rozpoczęły się o godzinie 11:00. W uroczystości oprócz wykładowców i studentów wzięło udział wielu ważnych gości, m.in.: Ajay Bisaria - ambasador Indii w Polsce i na Litwie, Piotr Dardziński - wiceminister nauki oraz Sabine Haake - Konsul Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2017-10-07 07:51:50 [46.134.57.*] id:1544230  
Polpha: Napisał postów [7885], status [VIP] Reputacja
22y ago

Nick:
Treść: