• Wyświetleń: 1297
    • Dodano: 2020-08-25 / 12:00
    • Komentarzy: 1
    • Artykuł sponsorowany

    Ocieplacze na kolana - dlaczego warto je mieć

    Sam termin "ocieplacze na kolana" wielu osobom może kojarzyć się z akcesoriami dostępnymi w sklepie medycznym, nakierowanymi do osób w zaawansowanym wieku. Punkt widzenia ulega raptownej zmianie, gdy kolarza w sezonie jesienno zimowym zaczynają podejrzanie boleć stawy kolanowe. Kolarzu, zobacz dlaczego warto wyposażyć się w nakolanniki do jazdy rowerem!

    Po co są kolarskie ocieplacze na kolana?


    W chłodne dni, zachowanie odpowiedniej termiki ciała w czasie treningów rowerowych jest bardzo ważne. Często pamięta się o wiatroszczelnych kurtkach, o spodniach z materiału typu softshell, bieliźnie termoaktywnej...a zapomina o kolanach. Jakby nie patrzeć są one częścią nogi która wyjątkowo mocno pracuje w czasie pedałowania. Co więcej są szczególnie narażone na chłód i przewianie. Ocieplane nakolanniki są więc sposobem aby należycie zabezpieczyć kolana w czasie niskich temperatur.


    Nakolanniki rowerowe, ocieplacze, ochraniacze


    Jak widać ten typ akcesoriów niejedno ma imię - w ofertach sklepów możecie je znaleźć pod tymi trzema nazwami.


    Jak wygląda taki nakolannik? To przypominający nogawkę kawałek materiału, odpowiednio wyprofilowany w okolicy kolana. Najczęściej wykonywane są z tych samych materiałów co bielizna termiczna(np. Thermacool), czasami od spodu są podszyte warstwą polaru.


    W ich tworzeniu uwzględnia się mapę ciała - materiał ma różne grubości w zależności od miejsca. Najgrubszy będzie w okolicach kolana, najcieńszy z tyłu, w miejscu zgięcia nogi, aby nie ograniczać ruchu i nie powodować dyskomfortu.


    Priorytetem jest aby były jak najbardziej wygodne dla użytkownika. Dlatego też powinny być elastyczne i idealnie dopasowane do nogi. Zbyt luźne ocieplacze na kolana będą się przesuwać i rolować, co potrafi być bardzo irytujące. Co to za udogodnienie, skoro ciągle trzeba się zatrzymywać aby poprawić zmieniający położenie nakolannik? Żadne.


    Należy pamiętać, że dopasowanie nie może oznaczać nadmiernego ucisku - jeżeli masz możliwość zmierzyć takie ochraniacze, zwróć szczególną uwagę na okolice ściągaczy. Jeżeli cisną zbyt mocno, poszukaj innego rozmiaru - w trakcie wysiłku mięśnie nabrzmiewają i noga zmienia wymiary. Jeżeli czujesz ucisk już w trakcie przymiarki, to wyobraź sobie co możesz czuć w trakcie treningu.


    Cechy nakolanników rowerowych


    Na co jeszcze zwrócić uwagę? Szwy. Powinny być przylegające, tzw. płaskie. Wystający szew mógłby powodować obtarcia, a tego przecież nikt nie chce.Takie szwy mają ocieplacze Craft dostępne w sklepie Mikesport. Do tego ich atutem jest świetny skład materiałowy, dzięki któremu nie tylko utrzymują odpowiednią temperaturę, ale i odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Wystarczy dobrze dobrać rozmiar, a będziesz zadowolony.


    Ochraniacze zapobiegają przewianiu i wyziębieniu stawów, podczas treningów w chłodne dni. To inwestycja w swoje zdrowie, aby po latach z bólem kolan nie wspominać, jak to się jeździło rowerem w zimie.


    Podsumowując, jeżeli treningi rowerowe nie są dla was domeną słonecznej pogody, i jeździć cały rok ocieplacze na kolana to must have.

    Artykuł sponsorowany

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2020-08-26 14:48:21 [165.225.73.*] id:1601186  
    dontomasso: Napisał postów [4251], status [VIP] Reputacja
    a moze tak wcale nie uprawiac spotru na zewnatrz w chlodne dni i po problemie

    Nick:
    Treść: