• 0
0
  • Autor: Mery
  • Wyświetleń: 2922
  • Dodano: 2016-08-11 / 15:37
  • Komentarzy: 7

Prawie 5 milionów złotych dla Politechniki Opolskiej na termomodernizację wydziału mechanicznego.

 
 
Prawie 5 milionów złotych dla Politechniki Opolskiej na termomodernizację wydziału mechanicznego.

(Fot. Dżacheć)

4 642 650 zł - dokładnie tyle otrzymają władze Politechniki Opolskiej na termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii w budynku wydziału mechanicznego, który mieści się przy ul. Mikołajczyka 5. Kwotę tę przyznało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Politechnika Opolska oprócz tego, że się rozrasta, dodatkowo otrzymała szansę, aby być jeszcze bardziej nowoczesną i innowacyjną. Otrzymaliśmy pieniądze na remont kampusu nr I naszej uczelni - informuje prof. dr hab. inż. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej.

Przyznana kwota musi zostać wykorzystana do końca 2017 roku, a więc już w tym roku prawdopodobnie rozpoczną się prace renowacyjne budynku wydziału mechanicznego.

- Przetarg już mamy ogłoszony, czekaliśmy praktycznie tylko na decyzję o przyznaniu nam środków finansowych, dziś wysłałam odpowiedzi na zapytania od potencjalnych zainteresowanych - mówi Barbara Hetmańska, kanclerz Politechniki Opolskiej.

Budynek przy ul. Mikołajczyka 5 został wybudowany w 1975 roku i od tego czasu jego stan techniczny był poprawiany jedynie nieznacznie. Własnymi środkami wydział mechaniczny starał się wymienić okna, co udało się w 99%.

- W budynku zimą jest nie do zniesienia bo tak jest tam zimno, a latem jeszcze gorzej, bo jest tak duszno, że nie da się wytrzymać. Wymieniliśmy sami okna, niestety została ta najgorsza stolarka, metalowa - dodaje prof. dr hab. inż. Tadeusz Łagoda.

Niezwykle ważna tak w przypadku starań o przyznanie kwoty, jak i starań o utworzenie siódmego wydziału PO w Kędzierzynie-Koźlu, okazała się dobra współpraca z władzami samorządowymi.

- Chciałbym podziękować naszym władzom lokalnym, które od początku nas wspierają, zwłaszcza panu Marcinowi Ociepie, przewodniczącemu rady miasta, który wspierał nas również w ministerstwie - podkreśla Tukiendorf.

- My zawsze docenialiśmy i doceniać będziemy rozwój akademickości w Opolu i będziemy go wspierać wszelkimi siłami, bo jest to również działanie na rzecz rozwoju całego regionu - mówi Marcin Ociepa.

Aby podkreślić rolę Politechniki Opolskiej Marcin Ociepa złoży wniosek o nadanie im Politechniki Opolskiej pobliskiemu rondu w ciągu ulicy Prószkowskiej. - Mam nadzieję, że radni przychylą się do tego wniosku - kwituje.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2016-08-13 13:36:51 [5.172.255.*] id:1469838  
pacjentopolski: Napisał postów [16], status [nowy] Reputacja
W nawiązaniu do wg66: Mam podobne doświadczenia kropka w kropkę można powiedzieć. Pacjenci z którymi rozmawia się w poczekalni do lekarzy WCM podobnie w większości określają swój problem z leczenie. Biorą pieniądze wszyscy jedni psują opinię drugim lekarzom. Lekarze z POWOŁANIA i PRZYSIĘGĘ Hipokratesa stosując tracą wiarygodność przez Tych co leczą dla KASY. Swoje zrobić , ale tak żeby w razie szkody WYKRĘCIĆ się - W TYM SĄ ŚWIETNI !!!!

Nick:
Treść:
2016-08-11 23:22:38 [5.172.255.*] id:1469485  
wg66: Napisał postów [37], status [rozkręca się] Reputacja
POLITECHNIKA to przyszłość i trzeba inwestować bo to dobrze zainwestowane. Natomiast kierunek lekarski w takich realiach jak opiszę to worek który ciągle będzie dziurawy, bo nikt nie potrafi zmienić WAD na SKUTECZNOŚĆ i RACJONALNOŚĆ.... Mamy tak jak opiszę w ogromnym wymiarze służby zdrowia w Opolu" Kardiologia to super fachowcy.Kardiochirurgia fachowcy w swoich specjalizacjach , tylko ale , swoje zrobią i dalej kontroling ucieka bo inni przejmujący pacjenta mają tą możliwość daną z tzw, automatu. Później wracasz z komplikacjami bo nie powinieneś w to miejsce trafić tylko inne i wtedy nie byłoby pewnie tych komplikacji. --------------- Wszyscy przypinają ordery , wielkie esy floresy sukces , osiągnięcie. Popatrzmy na to jak do tej pory sobie radzono ze służbą zdrowia i jakością leczenia pacjentów w Opolu. Opolanie !!! ilu was jest zadowolonych, oprócz tej "grupy" która jest przylepiona w taki czy inny sposób do "KORYTA WŁADZY " i przy rządzących na różnych szczeblach. Jest to grupa tzw. ADORACJI która zawsze jest inaczej LECZONA od szeregowego "Kowalskiego". Chirurgia w WCM na witosa w Opolu, lekarz wypisuje skierowanie na rehabilitację kilka pozycji na jednym skierowaniu. Idziesz do gabinetów i w jednym termin np: za 3 tygodnie, ale inny zabieg za 6 miesięcy jest termin. Zostawisz skierowanie i koniec. Chociaż znajdziesz termin gdzieś indziej wcześniej już skierowania nie masz i nie zapiszesz się tam. Musisz szukać sposobu i uzyskać nowe skierowanie. Wiąże się to z tym że musisz wrócić do lekarza po wypisanie. Jeden wypisze drugi nie. Choroba jest masz się leczyć , ale z chorobą się nosisz bo odległe terminy. Robi się z tego problem jak od razu nie leczone schorzenie rodzi komplikacje przenoszenia i tak w koło macieja.... Ostatnio początek sierpnia znów, leczenie kolejny raz w gabinecie VNG w szpitalu na Witosa. Stoisz jak kołek od wczesnego rana pod drzwiami, kogo to interesuje że od 4,30 jedziesz do nich. Wchodzisz po długim czasie czekania , jeździsz kolejny raz i leczą cię bez informacji jak nie wiesz o co zapytać, Sami z siebie nie doinformują, tylko byś szybko wyszedł. Teraz krzyki o kierunku lekarskim w takich niezmiennych warunkach od lat jaka korzyść z lekarzy kształconych w Opolu. Wyjadą bo takie leczenie i klimat nikomu nie służy. Po tym to będą szukać w kartotece który jak jestem i następnym razem to mnie .......

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2016-08-13 13:36:00 [5.172.255.*] id:1469837  
pacjentopolski: Napisał postów [16], status [nowy] Reputacja
Mam podobne doświadczenia kropka w kropkę można powiedzieć. Pacjenci z którymi rozmawia się w poczekalni do lekarzy WCM podobnie w większości określają swój problem z leczenie. Biorą pieniądze wszyscy jedni psują opinię drugim lekarzom. Lekarze z POWOŁANIA i PRZYSIĘGĘ Hipokratesa stosując tracą wiarygodność przez Tych co leczą dla KASY. Swoje zrobić , ale tak żeby w razie szkody WYKRĘCIĆ się - W TYM SĄ ŚWIETNI !!!!
2016-08-12 08:35:38 [213.17.146.*] id:1469588  
Polpha: Napisał postów [7880], status [VIP] Reputacja
Wszędzie ten mlaskajacy krzywy ociepa

Nick:
Treść:
2016-08-11 21:44:38 [90.156.124.*] id:1469460  
siostra_brygida: Napisała postów [47315], status [VIP] Reputacja
No prosze, był p. Gowin w Opolu i juz pieniążki są.....

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
2016-08-11 21:45:29 [90.156.124.*] id:1469461  
siostra_brygida: Napisała postów [47315], status [VIP] Reputacja
Sporo tego....
2016-08-11 23:07:53 [188.146.68.*] id:1469483  
tomuniu: Napisał postów [2825], status [Szycha] Reputacja
Swoich nie dał.