• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3420
  • Dodano: 2022-09-03 / 08:10
  • Komentarzy: 1

  Można już korzystać z nowej kładki pieszo-rowerowej na Małej Panwi w Turawie

  Mieszkańcy i turyści mogą już korzystać z nowej kładki pieszo-rowerowej na Małej Panwi w Turawie. Inwestycja za prawie 4 mln złotych poprawi bezpieczeństwo, a przede wszystkim, kiedy dojdzie już do remontu mostu pozwoli przemieszczać się czy to do szkoły, czy do Urzędu Gminy.


  - Z budżetu powiatu przeznaczaliśmy na ten cel prawie milion złotych, 850 tysięcy dało Ministerstwo Infrastruktury, z kolei 1,9 mln zł pochodzi Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. O tym, jak ważne było to zadanie najlepiej świadczyła liczba mieszkańców uczestniczących w dzisiejszym otwarci i ich radość z możliwości korzystania z nowego przejścia - mówi starosta Henryk Lakwa.

  - Jest dla nas bardzo ważna, bo łączy dwa brzegi rzeki, na których znajdują się ważne instytucje - mówiła Teresa Żulewska, sołtys Turawy. - Na jednym jest bowiem szkoła, przedszkole, hala sportowa i boisko, a na drugim m.in. urząd, poczta czy ośrodek zdrowia. Oczywiście skorzystają z niej też turyści. Cieszymy się, że powstała.

  Kładka wpłynie też na poprawę bezpieczeństwa, ze względu na to, że most nad Małą Panwią nie jest przystosowany dla pieszych i rowerzystów, bo biegnący po nim chodnik jest bardzo wąski.

  - Zatem rozdzielenie ruchu samochodowego od ruchu pieszych i rowerzystów było po prostu konieczne - mówi Henryk Lakwa, starosta opolski.

  W otwarciu budowli, ze strony powiatu, oprócz starosty, wzięli udział - Henryk Zapiór, członek Zarządu Powiatu Opolskiego i Piotr Rybczyński, wicedyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. Starostwo Powiatowe w Opolu)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-09-03 08:40:55 [194.29.182.*] id:1646890  
  KK 35947: Napisał postów [3028], status [Szycha] Reputacja
  Ooooo Jaaaaaaaaa! w dwa dni wybudowali kładkę :) :) :)

  Nick:
  Treść: