• Wyświetleń: 1730
    • Dodano: 2015-03-18 / 23:36
    • Komentarzy: 5

Gwardia wygrała, ale rozegrała najsłabszy mecz w tym sezonie

Niewiele zabrakło, a moglibyśmy mieć sensację w hali przy ulicy Kowalskiej. Pierwszoligowi szczypiorniści Gwardii Opole w meczu z niezwykle zmotywowanym AZS-em Zielona Góra wygrali 30:24, ale do 52 minuty gra była bardzo wyrównana. Po tym zwycięstwie, podopiecznym Rafała Kuptela brakuje punktu, aby zapewnić sobie awans do Superligi.

Dawno nie było takiego spotkania z udziałem gwardzistów, w którym goście prowadziliby na początku spotkania. Tym bardziej dziwi fakt, że nasi zawodnicy po kilku minutach przegrywali 1:4 z ostatnim zespołem w lidze. AZS Zielona Góra od samego początku pokazywał niezwykłą chęć zwycięstwa, a tego brakowało naszym zawodnikom. Gwardia wyrównała do stanu 4:4 i od tego momentu rozpoczęła się gra „bramka za bramkę. Nawet gdy nasi zawodnicy uciekli na kilka goli – 12:10 – to rywal szybko odpowiadał i po 27 minutach meczu było 15:14. Dopiero w końcówce pierwszej połowy opolanie się obudzili i po 30 minutach prowadzili po pierwszej części spotkania 18:14.

Początek drugiej połowy był jeszcze słabszy w wykonaniu podopiecznych Rafała Kuptela. AZS skutecznie odrabiał stary, a nasi zawodnicy hurtowo popełniali błędy. „Ciepło” zrobiło się w 47 minucie. Rozpędzony outsider ligi zadawał cios za ciosem i doprowadził do wyrównania – 22:22. To był moment przełomowy, ponieważ Gwardia Opole wyraźnie się zdenerwowała i zaczęła uciekać rywalowi – 25:23, 29:24 i końcowy wynik spotkania – 30:24.

- Zagraliśmy bardzo słaby mecz. Wczoraj na treningu dużo lepiej się prezentowaliśmy. Jestem zły na nasz styl gry. Niewiele zabrakło, a przegralibyśmy z ostatnią drużyną w lidze. Dzisiaj zagraliśmy bardzo słabo w obronie. Poza ich środkowym, to reszta zawodników nie powinna nam zagrozić. Niestety to nie funkcjonowało, podobnie jak nasza „bramka” - stwierdził po meczu trener Rafał Kuptel.

Po tym zwycięstwie Gwardia utrzymała się na pozycji lidera i jeżeli wygra w sobotę z MKS - em Kalisz, to zapewni sobie awans do Superligi.

Najwięcej bramek w naszym zespole – pięć – zdobyło aż czterech zawodników – Wojciech Trojanowski, Wojciech Knop, Sebastian Rumniak i Rok Simić.

2015-03-19 00:02:00 [83.4.59.*] id:1324902
    Hubertus: Napisał postów [31356], status [VIP] Reputacja
    ..."dostosowują się do poziomu przeciwników"...czas na awans i wzmocnienia!!!...koniecznie!!!