• Dodano: 2014-11-22 / 18:47
    • Komentarzy: 12

Derby dla HKS. Odra przegrywa w Zdzieszowicach.

(Fot: archiwum)

Losy derbowego pojedynku pomiędzy HKS Ruchem Zdzieszowice i OKS Odrą Opole rozstrzygnęły się w sobotę podczas 6 minut drugiej połowy. Pierwsza część gry zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości z Opola, ale gospodarze na gola Adriana Droszczaka odpowiedzieli dwoma ciosami, które wyprowadził Mateusz Szatkowski.

Mecze pomiędzy Ruchem i Odrą zawsze przynoszą sporo emocji kibicom obu zespołów. Nie inaczej było i tym razem, a co ważne, dopingu podczas spotkania przy Rozwadzkiej w Zdzieszowicach nie zabrakło, bo oprócz wypełnionego sektora gospodarzy pojawiła się też spora reprezentacja kibiców ze stolicy Opolszczyzny. Na futbolowe wydarzenia nie musieli czekać długo, bo już w 4. minucie Krzysztof Gancarczyk postraszył zza pola karnego Tomasza Kasprzika. W podobnym stylu odpowiedzieli miejscowi, a Filip Wichman musiał już nieco pogimnastykować się przy strzale Sebastiana Polaka.

Pierwsza zmiana wyniku w sobotnich derbach nastąpiła w 12. minucie. Właśnie wtedy podanie w pole karne HKS posłał K. Gancarczyk, a tam najsprytniej zachował się Adrian Droszczak i silnym uderzeniem głową kompletnie zaskoczył nie tylko defensorów ze Zdzieszowic, ale przede wszystkim bramkarza. Gol otwarcia dla gości z Opola wyraźnie podkręcił tempo spotkania. Niewiele brakowało, a 8 minut później Odra prowadziłaby już 0:2. Po dośrodkowaniu z piłką fatalnie minął się Kasprzik, ale Marek Gładkowski nie trafił w piłkę, która drogę miałaby już do pustej bramki. Bramkarz „Zdzichów” szybko zrehabilitował się jednak za poprzednią sytuację. W 30. minucie stanął oko w oko z Januszem Gancarczykiem i interweniując nogami zatrzymał uderzenie bramkostrzelnego skrzydłowego.

Po zmianie stron w ekipę gospodarzy wstąpiły nowe siły. W 51. minucie Dawid Kiliński dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne OKS, a tam przyczajony Mateusz Szatkowski dołożył głowę w kluczowym momencie i wyrównanie stało się faktem. 6 minut później ten sam zawodnik utonął w objęciach kolegów z zespołu po raz drugi. Szatkowski wykorzystał ogromne zamieszenia w polu karnym niebiesko-czerwonych i z kilku metrów zapakował futbolówkę obok zdezorientowanego Wichmana. Pretensje golkipera Odry do bloku obronnego w tej sytuacji wydawały się całkiem uzasadnione.

Jednobramkowe prowadzenie podopieczni Łukasza Rogacewicza „wieźli” spokojnie przez kolejnych kilkanaście minut, a w końcówce mogli jeszcze skontrować rywala na 3:1. Właśnie w 79. minucie na ustach kibiców kolejny raz był bramkarz Odry po tym, jak odważnym wyjściem z bramki zatrzymał szalenie groźną akcję zdzieszowiczan. Ostatni gwizdek Marka Serwaczaka w tym spotkaniu oznajmił koniec ligowych zmagań tej jesieni dla piłkarzy Zbigniewa Smółki. Po 21. kolejkach 3. ligi opolsko-śląskiej Odra plasuje się na czele tabeli z dorobkiem 46 punktów.

2014-11-23 22:51:04 [89.78.156.*] id:1285659
    antyP.I.S.: Napisał postów [5736], status [VIP] Reputacja
    łahahahaha

2014-11-22 20:40:57 [188.123.205.*] id:1285177
    ombre: Napisał postów [19839], status [VIP] Reputacja
    Byłem widziałem.No nie szło odrze w 2 połowie.

2014-11-23 01:07:09 [176.107.171.*] id:1285284
    Janosik: Napisał postów [7961], status [VIP] Reputacja
    ...cyt:"nie szło odrze"...PS:Jak można napisać jako FAN ,nazwę swojego klubu Z MAŁEJ LITERY???..ŻENADA!!!
    2014-11-23 13:58:51 [188.123.205.*] id:1285363
    Zawsze się jakiś głupi przyczepi.
    2014-11-22 21:57:15 [89.79.89.*] id:1285199
    kolejna odsłona, ale piłkarskiego pokera! ustawiony mecz! skandal! nie traktujcie kibiców z Opola w ten sposób, bo szybko przekonacie się na własnych pyskach!

2014-11-22 22:17:43 [176.107.171.*] id:1285203
    ...rozwin temat ,bo nie wiadomo o co chodzi?!
    2014-11-22 20:25:44 [91.193.208.*] id:1285166
    RAII: Napisał postów [27576], status [VIP] Reputacja
    kolejna odsłona poezji kopanej.. ;)

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2014-11-22 20:27:37 [91.193.208.*] id:1285169
    `zapakował futbolówkę obok zdezorientowanego Wichmana`? ale że w co? reklamówkę? papier?;) i jak to `z kilku metrów`?;)
    2014-11-22 21:27:07 [83.30.227.*] id:1285186
    św_juzef: Napisał postów [12741], status [VIP] Reputacja
    "i interweniując nogami zatrzymał uderzenie bramkostrzelnego skrzydłowego" ... cos do wymówienia dla przecietnego Niemca :D
    2014-11-22 21:29:16 [176.107.171.*] id:1285187
    Święta się zbliżają ! " ...wiec "zapakował futbolówkę" :D:D:D
    2014-11-22 21:20:39 [176.107.171.*] id:1285181
    ..."wyjściem z bramki zatrzymał szalenie groźną akcję zdzieszowiczan"...@Boys - Jesteś szalona ?! :D:D:D

2014-11-22 21:15:11 [176.107.171.*] id:1285180