Znajdź wiadomość

Thursday, 22 marca 2017

Z wiceprezydentem Opola, Mirosławem Pietruchą rozmawialiśmy o usprawnieniu ruchu samochodów na opolskim Zaodrzu, sytuacji po odstąpieniu miasta od mediacji z gminą Dobrzeń Wielki oraz chińskiej inwestycji w opolskiej strefie ekonomicznej.

Autor: jaceksz Kliknięć: 776 Komentarzy: 0

Thursday, 21 marca 2017

W ramach Międzynarodowego Dnia Sadzenia Lasów przedstawiciele opolskiej Platformy Obywatelskiej wkopali dziś kilka drzewek. Politycy chcą w ten sposób dać przykład innym i zachęcać Polaków do rezygnacji z wycinki drzew.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 4795 Komentarzy: 31

Thursday, 20 marca 2017

Chiński koncern Hongbo Clean Energy Europe symbolicznym wbiciem łopaty oficjalnie rozpoczął dziś budowę fabryki oświetlenia LED w opolskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Po zakończeniu budowy pracę znajdzie 100 osób.

Autor: Majlan Kliknięć: 13094 Komentarzy: 40

Radni Sejmiku Województwa Opolskiego na nadzwyczajnej sesji przyjęli dziś rezolucję "w sprawie ograniczania prawa i rzeczywistej zdolności wspólnot lokalnych do regulowania i zarządzania istotną częścią spraw publicznych".  - Trzeba być antyfachowcem, by chcieć zburzyć ten piękny dom zwany samorządnością, do czego dąży rząd Prawa i Sprawiedliwości - grzmią samorządowcy popierający dokument.

Autor: Majlan Kliknięć: 798 Komentarzy: 1

Tegoroczne wydatki związane z zimowym utrzymaniem ciągów komunikacyjnych, znacznie przewyższyły oczekiwania Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. Poniesione koszty wpłyną na bieżące inwestycje drogowe.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 4523 Komentarzy: 12

Wiceprezydent Maciej Wujec przedstawił dziś sytuację gospodarczą miasta. Okazuje się, że dynamiczny rozwój przedsiębiorstw wpłynął pozytywnie na stopę bezrobocia, liczbę miejsc pracy i wzrost wynagrodzeń o około 500 złotych.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 2293 Komentarzy: 21

Thursday, 08 marca 2017

Z Katarzyną Czocharą - posłanką Prawa i Sprawiedliwości i przewodniczącą opolskich struktur partii rozmawialiśmy o mowie nienawiści i realnych zagrożeniach jakie ze sobą niesie oraz o tym jak partia rządząca zamierza poprawić ustawę, po której uchwaleniu doszło w Polsce do masowych wycinek drzew.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1941 Komentarzy: 0

Thursday, 23 lutego 2017

Z rzeczniczką opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki - Katarzyną Kownacką - rozmawialiśmy o kulisach pozyskiwania inwestorów dla Opola i Opolszczyzny, branżach jakie najchętniej "osiedlają się" w woj. opolskim, ofertach szytych na miarę konkretnego przedsiębiorcy i... pączkach.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1314 Komentarzy: 0

Thursday, 17 lutego 2017

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu ogłosił planowane inwestycje na przyszłe lata. Do przebudowy idzie kilkadziesiąt dróg w regionie.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 9241 Komentarzy: 14

Thursday, 06 lutego 2017

Przewodniczący .Nowoczesnej - poseł Ryszard Petru spotkał się dziś z mieszkańcami Opola w Szarej Willi. W czasie swojego wystąpienia mówił między innymi o tym, jakie błędy popełnia rządzące Prawo i Sprawiedliwość, a także wskazywał, co należy zrobić, by zmienić sytuację polityczną w Polsce.

Autor: Majlan Kliknięć: 6818 Komentarzy: 45

Thursday, 31 stycznia 2017

Z Grzegorzem Sawickim – dyrektorem projektów na Uniwersytecie Opolskim – rozmawialiśmy o planach utworzenia w Opolu i Prószkowie Międzynarodowego Centrum Badawczo-Rozwojowego na rzecz rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego – w zamyśle jednego z wiodących instytutów naukowych w Polsce.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2347 Komentarzy: 0

Thursday, 26 stycznia 2017

Jak zapowiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, jeszcze w tym roku w Opolu-Żerkowicach zostanie wyremontowany ponad 1,5-kilometrowy odcinek drogi. Będzie to pierwsza większa inwestycja na terenie któregokolwiek z 12 sołectw włączonych 1 stycznia w granice administracyjne Opola.

Autor: Majlan Kliknięć: 5750 Komentarzy: 10

Z dyrektorem Muzeum Polskiej Piosenki Jarosławem Wasikiem rozmawialiśmy o szansach na poważny zastrzyk finansowy dla tej instytucji. Wspólny projekt Muzeum i Narodowego Centrum Polskiej Piosenki ma duże szanse na dofinansowanie w wysokości siedmiu milionów zł.

Autor: jaceksz Kliknięć: 617 Komentarzy: 0

Thursday, 11 stycznia 2017

PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiada, że w ramach Krajowego Programu Kolejowego na Opolszczyźnie poprawi się komfort obsługi na stacjach i przystankach, skróci się także czas przejazdu.

Autor: Majlan Kliknięć: 1781 Komentarzy: 8

Thursday, 04 stycznia 2017

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki zapowiedziało dziś, że w 2017 roku na dofinansowanie przedsiębiorców przeznaczy blisko 90 milionów złotych. - Mamy nadzieję, że podobnie, jak w latach poprzednich, firmy chętnie będą sięgały po te pieniądze - mówi marszałek Andrzej Buła.

Autor: Majlan Kliknięć: 1893 Komentarzy: 1

Thursday, 03 stycznia 2017

Do 16 stycznia mieszkańcy Tułowic mogą wyrazić swoje zdanie w konsultacjach społecznych, zarządzonych w sprawie nadania Tułowicom praw miejskich.

Autor: Greg Kliknięć: 9635 Komentarzy: 48

Thursday, 30 grudnia 2016

1,5 mln zł przeznaczono na realizację wniosków w przyszłorocznym budżecie obywatelskim Kędzierzyna-Koźla. Radni właśnie przyjęli uchwałę budżetową na 2017 rok.

Autor: Greg Kliknięć: 2326 Komentarzy: 0

O podsumowanie mijającego roku w opolskim sporcie poprosiliśmy w Drugiej Kawie wiceprezydenta Opola Marcina Rola. Rozmawialiśmy o marzeniu o powrocie piłkarzy Odry do ekstraklasy i koniecznych inwestycjach w infrastrukturę sportową.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1093 Komentarzy: 0

Thursday, 15 grudnia 2016

Podczas uroczystej gali podsumowującej działalność Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki wręczono dziś wyróżnienia przedsiębiorcom. Statuetki odebrali Ci, którzy swoją działalnością inwestycyjną najbardziej przysłużyli się regionowi.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 1102 Komentarzy: 8

Thursday, 13 grudnia 2016

Urzędnicy zdecydowali, że 500 tys. zł, których nie rozdysponowano jeszcze w ramach Budżetu Obywatelskiego Opola na przyszły rok trafi na realizację 7 "małych" projektów.

Autor: Greg Kliknięć: 3059 Komentarzy: 10

Thursday, 12 grudnia 2016

Wicemarszałka Opolszczyzny Stanisława Rakoczego zapytaliśmy o to czy w kulturze „wszystko gra” i czy zmiana dyrektorów teatru dramatycznego i filharmonii wyszła tym placówkom na dobre. W Drugiej Kawie jako pierwsi pokazujemy też jak po remoncie będzie wyglądał opolski Teatr im. J. Kochanowskiego.

Autor: jaceksz Kliknięć: 990 Komentarzy: 0

Thursday, 08 grudnia 2016

Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego, przedstawił dziś szczegóły przyszłorocznego budżetu województwa w zakresie inwestycji drogowych.

Autor: Majlan Kliknięć: 4267 Komentarzy: 6

Thursday, 24 listopada 2016

W Dużym Opolu będzie funkcjonować łącznie 29 rad dzielnic, czyli o 20 więcej niż ma to miejsce obecnie. Opolski ratusz już dziś zapowiedział zmiany w sposobie ich dotowania.

Autor: Majlan Kliknięć: 1830 Komentarzy: 10

Thursday, 21 listopada 2016

Prawie 160 mln złotych w przyszłorocznym budżecie woj. opolskiego to pieniądze na inwestycje na drogach. O szczegóły w Drugiej Kawie zapytaliśmy odpowiedzialnego za ten obszar wicemarszałka województwa Szymona Ogłazę.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1324 Komentarzy: 0