Znajdź wiadomość

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu ogłosił planowane inwestycje na przyszłe lata. Do przebudowy idzie kilkadziesiąt dróg w regionie.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 9001 Komentarzy: 14

Przewodniczący .Nowoczesnej - poseł Ryszard Petru spotkał się dziś z mieszkańcami Opola w Szarej Willi. W czasie swojego wystąpienia mówił między innymi o tym, jakie błędy popełnia rządzące Prawo i Sprawiedliwość, a także wskazywał, co należy zrobić, by zmienić sytuację polityczną w Polsce.

Autor: Majlan Kliknięć: 6736 Komentarzy: 45

Z Grzegorzem Sawickim – dyrektorem projektów na Uniwersytecie Opolskim – rozmawialiśmy o planach utworzenia w Opolu i Prószkowie Międzynarodowego Centrum Badawczo-Rozwojowego na rzecz rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego – w zamyśle jednego z wiodących instytutów naukowych w Polsce.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2183 Komentarzy: 0

Jak zapowiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, jeszcze w tym roku w Opolu-Żerkowicach zostanie wyremontowany ponad 1,5-kilometrowy odcinek drogi. Będzie to pierwsza większa inwestycja na terenie któregokolwiek z 12 sołectw włączonych 1 stycznia w granice administracyjne Opola.

Autor: Majlan Kliknięć: 5600 Komentarzy: 10

Z dyrektorem Muzeum Polskiej Piosenki Jarosławem Wasikiem rozmawialiśmy o szansach na poważny zastrzyk finansowy dla tej instytucji. Wspólny projekt Muzeum i Narodowego Centrum Polskiej Piosenki ma duże szanse na dofinansowanie w wysokości siedmiu milionów zł.

Autor: jaceksz Kliknięć: 559 Komentarzy: 0

PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiada, że w ramach Krajowego Programu Kolejowego na Opolszczyźnie poprawi się komfort obsługi na stacjach i przystankach, skróci się także czas przejazdu.

Autor: Majlan Kliknięć: 1720 Komentarzy: 8

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki zapowiedziało dziś, że w 2017 roku na dofinansowanie przedsiębiorców przeznaczy blisko 90 milionów złotych. - Mamy nadzieję, że podobnie, jak w latach poprzednich, firmy chętnie będą sięgały po te pieniądze - mówi marszałek Andrzej Buła.

Autor: Majlan Kliknięć: 1853 Komentarzy: 1

Do 16 stycznia mieszkańcy Tułowic mogą wyrazić swoje zdanie w konsultacjach społecznych, zarządzonych w sprawie nadania Tułowicom praw miejskich.

Autor: Greg Kliknięć: 9592 Komentarzy: 48

1,5 mln zł przeznaczono na realizację wniosków w przyszłorocznym budżecie obywatelskim Kędzierzyna-Koźla. Radni właśnie przyjęli uchwałę budżetową na 2017 rok.

Autor: Greg Kliknięć: 2296 Komentarzy: 0

O podsumowanie mijającego roku w opolskim sporcie poprosiliśmy w Drugiej Kawie wiceprezydenta Opola Marcina Rola. Rozmawialiśmy o marzeniu o powrocie piłkarzy Odry do ekstraklasy i koniecznych inwestycjach w infrastrukturę sportową.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1041 Komentarzy: 0

Podczas uroczystej gali podsumowującej działalność Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki wręczono dziś wyróżnienia przedsiębiorcom. Statuetki odebrali Ci, którzy swoją działalnością inwestycyjną najbardziej przysłużyli się regionowi.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 1060 Komentarzy: 8

Urzędnicy zdecydowali, że 500 tys. zł, których nie rozdysponowano jeszcze w ramach Budżetu Obywatelskiego Opola na przyszły rok trafi na realizację 7 "małych" projektów.

Autor: Greg Kliknięć: 3029 Komentarzy: 10

Wicemarszałka Opolszczyzny Stanisława Rakoczego zapytaliśmy o to czy w kulturze „wszystko gra” i czy zmiana dyrektorów teatru dramatycznego i filharmonii wyszła tym placówkom na dobre. W Drugiej Kawie jako pierwsi pokazujemy też jak po remoncie będzie wyglądał opolski Teatr im. J. Kochanowskiego.

Autor: jaceksz Kliknięć: 935 Komentarzy: 0

Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego, przedstawił dziś szczegóły przyszłorocznego budżetu województwa w zakresie inwestycji drogowych.

Autor: Majlan Kliknięć: 4233 Komentarzy: 6

W Dużym Opolu będzie funkcjonować łącznie 29 rad dzielnic, czyli o 20 więcej niż ma to miejsce obecnie. Opolski ratusz już dziś zapowiedział zmiany w sposobie ich dotowania.

Autor: Majlan Kliknięć: 1784 Komentarzy: 10

Prawie 160 mln złotych w przyszłorocznym budżecie woj. opolskiego to pieniądze na inwestycje na drogach. O szczegóły w Drugiej Kawie zapytaliśmy odpowiedzialnego za ten obszar wicemarszałka województwa Szymona Ogłazę.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1264 Komentarzy: 0

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu lokalnej społeczności dzieci z podopolskich Ciepielowic od dziś mogą cieszyć się nowym placem zabaw. Jest on nagrodą wywalczoną w internetowym konkursie "Podwórko Nivea". Przypomnijmy, Ciepielowice znalazły się wśród 40 zwycięskich lokalizacji, w których zostały zrealizowane podobne inwestycje.

Autor: Majlan Kliknięć: 1867 Komentarzy: 3

Z wiceprezydentem Opola Marcinem Rolem rozmawialiśmy w Drugiej Kawie o planach budowy Opolskiego Parku Sportu – najnowocześniejszego w regionie kompleksu sportowego. Inwestycja ma być realizowana etapami, całkowity koszt budowy to – w ocenie naszego gościa - ok. 20 milionów zł.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2605 Komentarzy: 0

Marszałek województwa opolskiego zaprezentował dziś projekt budżetu na 2017 rok. - Wypełniając swój formalny obowiązek przedstawiam dziś projekt budżetu województwa na przyszły rok. Od poniedziałku rozpoczną się merytoryczne prace nad tym dokumentem w poszczególnych komisjach naszego sejmiku – informuje Andrzej Buła.

Autor: Majlan Kliknięć: 799 Komentarzy: 3

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zaprezentował dziś projekt budżetu miasta na przyszły rok. Według szacunków opolski ratusz będzie operował kwotą rzędu 894 milionów złotych.

Autor: Majlan Kliknięć: 6975 Komentarzy: 25

Urząd Miasta Opola obwieścił sukces w sprowadzeniu do opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej, jednak partia Razem uważa, że to nie zasługa urzędników. Dostrzega nawet pewne ryzyko, o którym w naszym programie mówi Szymon Pytlik, działacz partii Razem.

Autor: Maria Honka Kliknięć: 1559 Komentarzy: 0

W opolskim ratuszu podpisano dziś akt notarialny zakupu działki na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej w Opolu przez firmę Hongbo Clean Energy Europe Sp. z o.o. Budowa zakładu, w którym powstanie ośrodek badań i produkcji oświetlenia LED, ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Autor: Majlan Kliknięć: 3765 Komentarzy: 39

Dziś po południu opolski urząd miasta podpisze akt notarialny z chińskim inwestorem Hongbo. Działacze Partii Razem wraz z wrocławskim naukowcem na dzisiejszej konferencji prasowej stwierdzili, że kolejne przedsiębiorstwo w strefie ekonomicznej, to nie sukces władz, a zasługa otoczenia i dobrej infrastruktury w regionie.

Autor: Majlan Kliknięć: 2636 Komentarzy: 15

Opolska rada miasta na dzisiejszej sesji zadecydowała o przekazaniu kilkunastu milionów złotych w ramach tzw. uchwały pomocowej gminom Dobrzeń Wielki i Dąbrowa.

Autor: Majlan Kliknięć: 6855 Komentarzy: 52

Chmura tagów