Znajdź wiadomość

Rozpoczęto już zbiórkę podpisów pod wnioskiem o rozpisanie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy oświaty. Przeciwnicy zmian wkrótce pojawią się na ulicach miasta.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 7273 Komentarzy: 26
Autor: Dagmara Kliknięć: 1266 Komentarzy: 5

Opolski ratusz wraz z Fundacją Fabryka Inspiracji PL przygotowują Wielki Test Wiedzy - Opole 800, który odbędzie się w kwietniu. Dla mieszkańców została przygotowana specjalna strona, na której można brać udział w cotygodniowych quizach oraz zapoznać się z ciekawostkami o Opolu.

Autor: Majlan Kliknięć: 1298 Komentarzy: 26

Czy wiesz, że na zachodzie Europy wciąż brakuje opiekunów medycznych? Nasze pielęgniarki wyjeżdżają z Polski, by dobrze zarabiać w krajach Unii Europejskiej. Teraz i Ty łatwo możesz zdobyć podobne kwalifikacje. Centrum Nauki i Biznesu ŻAK prowadzi właśnie rekrutację na kierunki medyczne. Bezpłatne zajęcia rozpoczynają się już w lutym.

Autor: Dagmara Kliknięć: 950 Komentarzy: 7

55 miejsc stażowych i 24 miejsca na szkolenia ma w ofercie Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki w ramach kolejnej edycji Opolskiego Programu Stażowego. Program skierowany jest do absolwentów szkół wyższych, zawodowych i ponadgimnazjalnych z całej Opolszczyzny.

Autor: Greg Kliknięć: 7067 Komentarzy: 3

W XIX Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Fundacji Edukacyjnej Perspektywy nasze placówki uplasowały się na bardzo wysokich pozycjach. Przedstawiciele wyróżnionych szkół odebrali wyróżnienia z rąk prezydenta Opola.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 1313 Komentarzy: 1

Zimowe ptakoliczenie odbywa się w Opolu od 9 lat. - Tak naprawdę nie chodzi o precyzyjną liczbę ptaków, a bardziej o zabawę, edukację i spacer przyrodniczy - mówi Maciej Kowalski z Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego.

Autor: Greg Kliknięć: 4880 Komentarzy: 36

Dziś na konferencji prasowej opolski kurator oświaty Michał Siek poinformował o postępach w pracach dotyczących reformy edukacji. Według władz sprawa jest już przesądzona i decyzja rządu nie będzie cofnięta.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 1502 Komentarzy: 11

Miesięcznik "Perspektywy" ogłosił coroczny ranking polskich szkół. W czołówce nie zabrakło placówek z Opola.

Autor: Majlan Kliknięć: 2817 Komentarzy: 1

W ramach ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego prowadzone są konsultacje. Głównym celem powstania programu jest wsparcie i wzmocnienie przywilejów organizacji pozarządowych.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 538 Komentarzy: 2

Dzięki współpracy urzędu gminy Namysłów, Fundacji Ekologicznej Wychowanie i Sztuka "Elementarz" oraz Fundacji Velux w Namysłowie powstanie żłobek integracyjny. Miejsce w nim znajdzie setka dzieci.

Autor: Majlan Kliknięć: 778 Komentarzy: 6

Stanisław Rakoczy, wicemarszałek województwa opolskiego, zapowiedział dziś zwiększenie w przyszłym roku wydatków na kulturę oraz edukację w regionie.

Autor: Majlan Kliknięć: 2682 Komentarzy: 4

Ograniczenie przepełnienia szkół podstawowych, niezmienione warunki kształcenia oraz zminimalizowanie „skutków kadrowych” - to główne założenia opolskiego urzędu miasta, przygotowującego lokalne szkoły do wygaszenia gimnazjów i przywrócenia ośmioklasowej szkoły podstawowej.

Autor: Majlan Kliknięć: 2568 Komentarzy: 8

W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawiono dziś założenia Wojewódzkiego programu podniesienia świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu stworzonego w ramach inicjatywy "Cyberbezpieczny uczeń". Jego głównym celem jest kształtowanie wśród uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli bezpiecznych zachowań w Internecie.

Autor: Majlan Kliknięć: 3701 Komentarzy: 3

Na zamku w Mosznej rozpoczęło się dziś I Forum Ludzi Kultury. Wydarzenie – będące okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy osobami zajmującymi się na co dzień szeroko rozumianą kulturą – potrwa do jutra.

Autor: Majlan Kliknięć: 3622 Komentarzy: 8

W opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym dobiegają końca dwudniowe Targi Zabawek i Artykułów dla Dzieci „Kids&Fun”. Przez całą imprezę dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z zabawkami edukacyjnymi i asortymentem dostosowanym dla dzieci niepełnosprawnych.

Autor: Majlan Kliknięć: 2176 Komentarzy: 2

W dniach 9-10 listopada w Mosznej odbędzie się I Forum Ludzi Kultury. Celem wydarzenia jest integracja środowiska osób zajmujących się animacją oraz edukacją kulturową.

Autor: Majlan Kliknięć: 810 Komentarzy: 10

W Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu odbyły się dziś obchody Regionalnego Święta Edukacji. Przy tej okazji nauczycielom, uczniom i studentom wręczono nagrody i stypendia marszałka województwa opolskiego za mijający rok.

Autor: Majlan Kliknięć: 4958 Komentarzy: 7

Już po raz trzeci kilkanaście firm z Opolszczyzny kusi uczniów i studentów atrakcyjnymi ofertami pracy na Przystanku Kariera zorganizowanym na opolskim rynku.

Autor: Majlan Kliknięć: 2244 Komentarzy: 30

W auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego odbyła się dziś inauguracja roku akademickiego 2016/2017. W trakcie uroczystości odbyło się również przekazanie insygniów nowemu rektorowi – profesorowi Markowi Masnykowi, który zastąpił na stanowisku profesora Stanisława Nicieję.

Autor: Majlan Kliknięć: 7003 Komentarzy: 69

W Sali Plafonowej Uniwersytetu Opolskiego odbyło się wczoraj spotkanie kapituły na rzecz utworzenia kierunku lekarskiego na UO z przedsiębiorcami. Miało ono służyć pozyskaniu brakujących kilku milionów na wkład własny, który jest niezbędny do dokończenia procedury. Jak słyszymy, rozmowy przybliżają uczelnię do zebrania wymaganej kwoty.

Autor: Majlan Kliknięć: 2119 Komentarzy: 88

W Polsce edukacja domowa rozwija się i zyskuje nowych sympatyków. Dziesięć lat temu dzieci uczących się w domu było zaledwie około 50 w całym kraju. Dziś to już grupa ponad 7300 osób. Temat budzi kontrowersje, ponieważ znajdują się zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy takiego sposobu nauczania.

Autor: Greg Kliknięć: 1904 Komentarzy: 6

Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej od tego roku mogą uczyć się języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej przy pomocy specjalnie przygotowanego bezpłatnego podręcznika.

Autor: Majlan Kliknięć: 2353 Komentarzy: 109

Chmura tagów