• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 10781
  • Dodano: 2019-03-04 / 22:02
  • Komentarzy: 0

Ponad 6 milionów złotych trafiło do klubów sportowych i sportowców z Opola

 
 
Za nami II Festiwal Sportowego Opola, który odbył się w opolskiej Stegu Arenie. Dotacje i stypendia sportowe trafiły uroczyście do sportowców i klubów sportowych z naszego miasta.


Symboliczne czeki z rąk prezydenta miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego odebrały kluby: Odra Opole, Uni Opole, Weegree AZS Politechnika Opole, Gwardia Opole, Budowlani Opole, Swornica Czarnowąsy i wiele innych. Oprócz klubów sportowych, pieniądze przyznano także sportowcom. Zabezpieczenie pieniężne na 10 najbliższych miesięcy otrzyma aż 103 stypendystów, a kwota łączna stypendiów przekroczyła w tym roku milion złotych.

- Sportowe Opole to całość aktywności sportowej na terenie miasta Opola. To wszystko co realizujemy, żeby wskrzeszać kulturę fizyczną zarówno na poziomie amatorskim jak i wyczynowym. Jeśli chodzi o same dotacje dla klubów sportowych, to kwota przekracza 6 milionów złotych w tym roku. Jeśli chodzi o stypendia sportowe to mamy 103 stypendystów, którzy odbiorą łącznie ponad milion złotych. Oprócz tego nagrody sportowe o wartości około 240 tysięcy złotych - mówi Tomasz Lisiński, naczelnik wydziału sportu.

- Jesteśmy w trakcie sezonu, zostały nam najważniejsze 3 zawody w sezonie. Przede mną mistrzostwa Polski, Europy oraz mistrzostwa Polski młodzików, gdzie będę bronić tytułu z ubiegłego roku. Pieniądze są odkładane i potrzebne są na wyjazdy, ponieważ trenuję razem z Magdaleną Warakomską z kadrą Turcji - mówi Magdalena Zych, reprezentantka short tracku.

- Na pewno pieniądze przeznaczę na dalszy rozwój sportowy. Pomogą w wyjazdach i suplementacji. To duże wyróżnienie dla mnie, nie każdy ma możliwość otrzymania takiego dofinansowania z miasta, jednak zasłużyliśmy sobie na to. To bardzo fajny gest, że miasto pomaga w rozwoju zawodnikom - mówi Alicja Myśliwiec, wicemistrzyni Polski judo, zawodniczka AZS Opole.

- Dziś docenimy nie tylko sukcesy sportowców z Opola, ale także tych, którzy w przeszłości osiągali wielkie wyniki sportowe. To sportowcy, którzy odnieśli duże sukcesy w podnoszeniu ciężarów - mówi prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

Podczas uroczystości przyznano tytuł Mecenasa Sportu. Otrzymał go Ryszard Szewczyk, dyrektor oraz trener Budowlanych Opole.

Zdjęcie (1/42)

(Fot. Dżacheć)

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia