• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2313
  • Dodano: 2018-11-21 / 15:24
  • Komentarzy: 0

Wybrano zarząd województwa. Andrzej Buła ponownie marszałkiem

 
 
Wybrano zarząd województwa. Andrzej Buła ponownie marszałkiem

(Fot. Dżacheć)

Andrzej Buła po raz kolejny został wybrany na funkcję marszałka Województwa Opolskiego. Za jego kandydaturą opowiedziało się 21 radnych, 6 było przeciw.


Kandydaturę Andrzeja Buły na marszałka zgłosiła w imieniu koalicji Brygida Kolenda-Łabuś. Po przeprowadzeniu tajnego głosowania Andrzej Buła został wybrany na funkcję marszałka województwa ponownie głosami 21 radnych. 6 osób było przeciwnych kandydaturze Buły, a 3 wstrzymały się od głosu.

- To będzie kadencja dobrej kontynuacji, kadencja z uśmiechem. Trzeba powiedzieć, że reagowaliśmy na rzeczy, które wymagały naszej interwencji i będziemy starali się to kontynuować. Będą też nowe wyzwania, mam nadzieję, że będziemy bardzo mocno naciskać na nasz rząd, by zgodził się na te 64 miliardy euro, które mamy zapisane na nową perspektywę finansową. Byłyby to ogromne pieniądze. Będzie to ciąg dalszy tego, co już zaczęliśmy i mocna walka o RPO na poziomie ponad 750 milionów Euro - mówił Andrzej Buła. Zapowiedział, że expose i kierunki działań nowego zarządu zaprezentuje podczas kolejnej sesji, 18 grudnia.

Marszałek zaproponował kandydatów do zarządu województwa - Romana Kolka (MN) na pierwszego wicemarszałka, Zbigniewa Kubalańcę (KO) na wicemarszałka oraz Szymona Ogłazę (KO) i Stanisława Rakoczego (PSL) na członków zarządu województwa. Radni dokonali wyboru - Roman Kolek otrzymał 20 głosów (7 przeciw, 3 wstrzymujące się), Zbigniew Kubalańca - 22 głosy (7 przeciw, 1 wstrzymujący), Szymon Ogłaza - 21 głosów (7 przeciw, 2 wstrzymujące), Stanisław Rakoczy - 15 głosów (14 przeciw, 1 wstrzymujący).
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia