• 0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2213
  • Dodano: 2018-09-14 / 15:19
  • Komentarzy: 2

Podając się za listonosza, ukradł prawie 5000 zł - portret pamięciowy

 
 
Podając się za listonosza, ukradł prawie 5000 zł - portret pamięciowy

(KPP Prudnik)

Oszust podając się za "listonosza" wszedł do mieszkań dwóch starszych osób i wykorzystując ich nieuwagę skradł łącznie prawie 5 000 złotych. Jeśli ktoś zna tego mężczyznę, lub ma jakąkolwiek wiedzę na jego temat, proszony jest o kontakt z dyżurnym Policji w Prudniku pod numerem tel. 77 434 18 03.

Przypomnijmy, 29 sierpnia na terenie Prudnika doszło do 2 kradzieży pieniędzy z mieszkania. W obu przypadkach do drzwi starszych osób zapukał mężczyzna podający się za "listonosza". 79 i 82-latek wpuścili tą osobę do środka. Po tym jak oszust dostał się do środka, poprosił o szklankę wody, a następnie wykorzystując nieuwagę skradł łącznie prawie 5 000 złotych. Kiedy starsze osoby spostrzegły, że mają do czynienia z oszustem, ten uciekł już z mieszkania.

Na podstawie opisu osób pokrzywdzonych, prudniccy policjanci sporządzili jego portret pamięciowy. Jeśli ktoś zna tego mężczyznę, lub ma jakąkolwiek wiedzę na jego temat, proszony jest o kontakt z dyżurnym policji w Prudniku pod numerem tel. 77 434 18 03. Każda informacja może być niezwykle istotna oraz przydatna w prowadzonej przez nas sprawie.

Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Dlatego policjanci w trosce o Państwa bezpieczeństwo radzą:

- nie wpuszczajmy do mieszkania osób nieznajomych, szczególnie, kiedy jesteśmy sami, lepiej poprosić sąsiada aby był obecny przy rozmowie,

- przed wpuszczeniem obcej osoby do domu zawsze żądajmy okazania legitymacji potwierdzającej tożsamość i wykonywaną funkcję, najlepiej sprawdźmy telefonicznie, czy dana instytucja wysłała do nas swojego pracownika,

- unikajmy przechowywania w domu znacznych kwot pieniędzy i wartościowej biżuterii. Oszczędności bezpieczniej lokować w banku,

- nie dawajmy pieniędzy akwizytorom czy inkasentom, nie podpisujmy nieznanych dokumentów przed ich przeczytaniem i zrozumieniem.

Pamiętajmy również, że prośba o kartkę i długopis lub szklankę wody jest tylko pretekstem dla złodzieja, aby znalazł się w środku mieszkania do którego puka !!! Nie angażujmy się w sytuację przedstawiane przez odwiedzające nas osoby, rozmowa jest sposobem na wzbudzenie zaufania.

Jeżeli uważacie państwo, że odwiedzająca was osoba może być oszustem, powiadomcie Policję - tel. 112

reklama
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-09-16 00:33:29 [142.160.23.*] id:1562515  
Eskalacja: Napisał postów [524], status [starszy pismak] Reputacja
oj Arturo Arturo

Nick:
Treść:
2018-09-14 21:48:59 [37.47.139.*] id:1562401  
TassadaR: Napisał postów [187], status [starszy wyjadacz] Reputacja
Gdy przynosi im awizo To z emocji aż go gryzą Panie, których to mężowie Tylko pracę mają w głowie Kiedy gnają do roboty Poczciarz nasz leci z tęsknoty Działa ciałem tak na duszę Jak ulewny deszcz na suszę

Nick:
Treść: