• Wyświetleń: 1672
    • Dodano: 2018-01-25 / 09:32

Gwardia przywozi punkty z Gdańska

Gwardia Opole w środowym spotkaniu na wyjeździe zmierzyła się z Wybrzeżem Gdańsk. Była to ciężka przeprawa podopiecznych Rafała Kuptela, w której to ostatnie sekundy zadecydowały o wyłonieniu zwycięzcy. Fantastyczny finisz zaliczyli oczywiście Gwardziści wygrywając 24:23.

Starcie obu ekip zapowiadało się na bardzo ciekawe widowisko szczypiorniaka. I takie też było. Nie brakowało ani emocji, ani nerwów. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Pierwsze minuty pokazywały na jak wysokim poziomie będzie odbywała się tego dnia walka na parkiecie. Jako pierwsi swoją wyższość pokazali jednak miejscowi. Wyszli na prowadzenie, lecz dobra interwencja trenera drużyny z Opola, pokrzyżowała plany na większą różnicę punktową. W porę wykorzystał przerwę, po której opolanie dogonili wynik. Gospodarze próbowali odskakiwać na punkty, lecz skuteczne akcje Gwardzistów i konsekwentna gonitwa za przeciwnikiem doprowadziła do remisu przed przerwą 13:13.

Początek drugiej odsłony to dobre i skuteczne akcje Gwardii po której opolanie wyszli nawet na prowadzenie. Niestety nie cieszyli się oni zbyt długo, bowiem miejscowi ponownie wyrównali i znów przegonili drużynę przyjezdną. Na szczęście gra w przewadze, po otrzymaniu czerwonej kartki przez Pieńczewskiego, pozwoliła na ponowne odskoczenie Gwardii, tym razem na 3 bramki. W dalszej części gry niestety zawodnicy z Opola nie potrafili utrzymać prowadzenia. Końcówka spotkania była bardzo dramatyczna, po której nie wiadomo było, kto z tego starcia wyjdzie zwycięski. Prowadząc jedną bramką Gwardzistom puściły nerwy. Zadura otrzymał czerwoną kartkę, lecz nie skończyło się to fatalnie, bowiem Prymlewicz nie wykorzystał karnego. Po chwili gospodarze rzucili i wyrównali, a do końca meczu pozostawały już tylko sekundy. Na szczęście Mateusz Jankowski celnym rzutem z koła dał wielką radość swojej ekipie i ustalił ostateczny wynik. Gwardia wygrywając na wyjeździe 24:23 przywozi ze sobą komplet punktów do Opola po tej rywalizacji.

2018-01-25 10:46:39 [37.47.101.*] id:1550102
    Polpha: Napisał postów [9431], status [VIP] Reputacja