• Wyświetleń: 4536
    • Dodano: 2017-04-02 / 16:17

ECO UNI Opole wygrało pierwszy mecz w walce o 1 miejsce

(fot. Archiwum)

Siatkarki Uniwersyteckiej drużyny w sobotę rozpoczęły zmagania II rundy fazy play-off. W rywalizacji do 3 zwycięstw grają z silnymi zawodniczkami MKS-u Świdnica, które były liderem II ligi po rundzie zasadniczej. Pierwszy mecz opolanki wygrały 3:1 i prowadzą tym samym 1:0 w walce o 1 miejsce.

Polonia dobrze weszła w mecz i od początku spotkania było wiadomo, że tania skóry nie sprzedadzą. Zawodniczki Eco także prezentowały fantastyczną formę tego dnia, a co za tym idzie, od pierwszych piłek zapowiadały się ciekawe emocje. Miejscowe objęły lekkie prowadzenie, lecz opolanki wyrównały w środku seta, a w końcówce nie dały szans rywalkom. Dobra seria punktowa ostatnich piłek zaowocowała wygraną UNI 25:20.

W drugim secie opolanki kontynuowały dobrą passę i poszły za ciosem. Brak większych błędów, dobra gra na siatce i w obronie pozwoliły wygrać i tego seta. Podopieczne Patryka Fogla triumfowały 25:19.

Trzeci set niestety należał do gospodyń. Miejscowe szybko wyszły na prowadzenie, a w szeregach ekipy z Opola zaczęły pojawiać się błędy. Opolanki podganiały wynik, lecz nie udało się ani razo doprowadzić do stanu remisowego. W ostateczności Polonia wygrała jedynego seta w tym meczu 25:23.

W czwartej odsłonie na szczęście Eco powróciło do swojego poprzedniego stylu gry. Nerwowego seta zaczęły od dobrej zaliczki punktowej i do końca rozgrywki kontrolowały wynik tego spotkania. Ostatecznie Eco wygrało 25:18 i triumfowało w całym meczu 3:1. Tym samym opolanki objęły prowadzenie 1:0 w rywalizacji do 3 zwycięstw z trudnym rywalem - MKS-em Świdnicą.

2017-04-03 10:46:46 [83.10.120.*] id:1518035
    taktycznysusel: Napisał postów [3], status [żółtodziób] Reputacja