• Dodano: 2017-03-15 / 11:40
    • Komentarzy: 3

Opolscy karatecy z medalami

(Fot. arch. klubu)

Zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego Opole wrócili z turnieju Wratislavia Cup 2017 z czterema medalami.

W miniony weekend we Wrocławiu zorganizowano jubileuszowy turniej karate. W zawodach wystartowało 330 zawodników z 26 klubów z Polski oraz Ukrainy, Litwy i Czech.

W turnieju wzięli udział m.in. zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego Opole. Z dziewięciu startujących, czterech wróciło z medalami.

Alicja Junyszek oraz Adrian Dycewicz zdobyli pierwsze miejsce, Oliwia Grygras uplasowała się na drugiej pozycji, a na trzecim miejscu podium stanął Stanisław Adamkiewicz. Wszyscy startowali w kategorii kata.

Kata to seria skoordynowanych i harmonijnych ruchów, które wykonywane są z zachowaniem ustalonej kolejności i określonego rytmu. Każde kata przedstawia wyimaginowaną walkę z kilkoma przeciwnikami jednocześnie. Przy ocenie kata sędziowie biorą pod uwagę poprawność techniczną ruchów kata, ich kolejność, kontynuację technik, tempo charakterystyczne dla każdego kata i interpretację zastosowania poszczególnych technik.

2017-03-15 23:01:45 [87.99.98.*] id:1514323
    RAII: Napisał postów [27576], status [VIP] Reputacja
    `po dobrej wódzie, lepszy jestem w dżudzie..` ;)

2017-03-15 23:08:48 [89.74.190.*] id:1514326
    Demotywator: Napisał postów [34384], status [VIP] Reputacja
    ja też mam czarny pas z automatyczną klamrą;)
    2017-03-15 22:55:48 [83.29.65.*] id:1514322
    tippmann: Napisał postów [7576], status [VIP] Reputacja