• Dodano: 2015-12-23 / 11:07
    • Komentarzy: 3

Skromne zwycięstwo Orlika na zakończenie hokejowego roku

(Fot. archiwum)

Ekstraklasowcy Orlika Opole bezustannie atakowali bramkę Naprzodu Janów, ale nie przekładało się to na kolejne gole. Ostatecznie naszym udało się wygrać 3:2 i teraz brakuje im tylko jednego zwycięstwa do pewnej gry w play-offach.

Podopieczni Jacka Szopińskiego rozpoczęli z przytupem, ale to goście pierwsi strzelili bramkę. W 8 minucie Marek Indra pokonał Franka Slubowskiego i było 1:0 dla Naprzodu. Opolanie ostro wzięli się do odrabiania straty w drugiej tercji. Niestety długo nie byli w stanie pokonać dobrze spisującego się w bramce rywali Nikifora Szczerba. Ta sztuka udała się w 35 minucie. Bartomiej Bychawski wyrównał, a kilkadziesiąt sekund później wykorzystaliśmy grę w przewadze i Alex Szczechura wyprowadził Orlika na prowadzenie 2:1.

Trzecia tercja była wyrównana, ale na 12 sekund przed końcem Marek Kosakowski na 2:3. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie i Orlik zakończył rok jako lider grupy "słabszej" i jednocześnie 7. drużyna PHL-u.