• Dodano: 2015-11-20 / 20:17
    • Komentarzy: 2

Smutne zwycięstwo Orlika Opole

(Fot. Archiwum)

Opolanie ograli SMS Sosnowiec 4:1, ale świętowania z pewnością nie będzie. Od wczoraj Orlik Opole walczył i miał duże szanse na to, żeby zagrać w grupie mistrzowskiej ekstraklasy hokeja na lodzie. Ostatecznie PHL w piątek po południu rozwiązał wszelkie wątpliwości i niestety opolanie będą grali "o utrzymanie".

Ten zwrot został wstawiony w cudzysłów, ponieważ podopieczni Jacka Szopińskiego z pewnością nie muszą martwić się o to czy spadną z ekstraklasy. Spośród zespołów z miejsc 7-12 prezentują się zdecydowanie najlepiej. Jednak do piątkowego popołudnia była szansa, że pierwszą rundę fazy zasadniczej zakończą w pierwszej szóstce.

Wszystko zależało od tego, czy PHL przyzna walkower Unii Oświęcim za mecz z Ciarko Sanok. Sanoczanie wygrali spotkanie 2:1, ale w meczu wystąpiło 3 młodzieżowców, a zgodnie z przepisami musi zagrać czterech. PHL odrzucił odwołanie Unii, bo czwartym zawodnikiem był bramkarz. Komisja odwoławcza nakazała ponowne rozpatrzenie sprawy, ale spółka PHL była nieugięta. Przez tę decyzję Orlikowi zabrakło punktu, aby zagrać o najwyższe cele.

Dlatego od początku spotkania z ostatnim w lidze SMS-em Sosnowiec było widać smutek i brak zaangażowania w naszych szeregach. Nie zmieniało to faktu, że nasi byli zdecydowanie lepsi na tafli. Udowodnił to Dakota Klecha w 9 minucie, a potwierdził Filip Stopiński w 15-stej.

W drugiej tercji Orlik kontynuował swoją dominację.Stopiński zdobył swoją drugą bramkę, a trzecią dla Orlika. W 42 minucie SMS zaskakująco odpowiedział i strzelił na 1:3. Wynik meczu na 4:1 ustalił Alex Szczechura w 53 minucie.

Kolejnym rywalem Orlika Opole będzie wicelider "słabszej" grupy - Polonia Bytom. Spotkanie odbędzie się w niedzielę na "Toropolu" o godzinie 17:00.

2015-11-22 07:16:52 [31.61.136.*] id:1395973
    Polpha: Napisał postów [9431], status [VIP] Reputacja
    Te barany z 24o maja zerowe pojęcie o sporcie

2015-11-21 10:42:04 [188.146.68.*] id:1395730
    J_endrek: Napisał postów [257], status [maniak] Reputacja
    A gdyby punktacja była taka sama i nie byłoby opisanych okoliczności związanych z niuansem regulaminowym nasi hokeiści grali by ze smutkiem i brakiem zaangażowania? Czasem panowie żurnaliści piszecie takie bzdury, że przykro to czytać. Liczę, że w przyszłym sezonie nasz Orlik będzie miał kilka punktów w zapasie do wejścia, do grupy mistrzowskiej.