• Wyświetleń: 3975
    • Dodano: 2012-05-03 / 00:56
    • Komentarzy: 45

Remis OKS w Łaziskach.

Piłkarze OKS cieszą się z gola strzelonego na 1:1 w Łaziskach.(Fot: oksodraopole.pl)

Plan dla piłkarzy Odry Opole na spotkanie z Polonią Łaziska był bardzo prosty – zdobyć 3 punkty i wyczekiwać głównego rywala w tabeli przed meczem u siebie. Rozwój Katowice swoje spotkanie 23. kolejki III ligi opolsko – śląskiej pewnie wygrał. Tymczasem Odra po męczarniach w Łaziskach zdołała jedynie zremisować 1:1 w ostatniej minucie spotkania.

Zespół Wojciecha Mielnika od początku spotkania pracował nad przewagą w posiadaniu piłki. Ta sztuka niebiesko-czerwonym wychodziła w środę bardzo dobrze. Problem pojawiał się, kiedy piłkarze z Opola z wypracowanej przewagi chcieli skorzystać. W 10 minucie Adrian Krysian będąc w polu karnym szukał sobie pozycji do oddania strzału, ale zamiast bezpośredniej próby podał piłkę do Denisa Luptaka, a ten uderzył ponad bramką. Swoje dwie okazje miał grający w środę, jako napastnik Tomasz Copik, nominalny gracz defensywy. W obu sytuacjach „Copa” niecelnie przymierzył głową a światło bramki strzeżonej przez Rafała Franke pozostawało niezagrożone.

Gospodarze środowych zawodów ograniczali się do kontrataków. Po jednym z nich oko w oko z Igorem Chodanowiczem znalazł się Rafał Kaczmarczyk. Pomocnik Polonii w 29 minucie otrzymał kapitalne podanie głową, zabrał się w pole karne, ale uderzył po długim rogu, ale piłka przetoczyła się po zewnętrznej części słupka. Klarowniejszej sytuacji na otwarcie wyniku w pierwszej połowie nie stworzyła już sobie żadna z drużyn.

Po zmianie stron z placu gry powiało nudą, a jedynym wartym wspomnienia wydarzeniem był komunikat spikera zawodów o zwycięstwie polskich siatkarek w turnieju eliminacyjnym do Olimpiady. Nostalgię przerwała jednak akcja z 61 minuty. Po rzucie rożnym dla gospodarzy Chodanowicz zmuszony był bronić strzał Jacka Rączki. Po dobrej interwencji bramkarza OKS piłka powędrowała do boku boiska. Dośrodkowanie Polonii zatrzymał Michał Bednarski, a sędzia Marcin Bielawski dopatrzył się w tej sytuacji zagrania ręką „Bednara” i podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Sebastian Handel.

Strata gola ożywiła nieco poczynania gości w grze ofensywnej. W 72 minucie sygnał do ataku dał kolegom Copik, uderzając mocno zza pola karnego, ale Franke, choć z dużym trudem, zdołał sparować futbolówkę na rzut rożny. „Napastnik” OKS w 86 minucie dostał dobre podanie w polu karnym Polonii od Krysiana, ale ponownie górą był Franke, który wygarnął piłką w ostatniej chwili. Odra nie ustawała w naporze na przeciwnika, ale starania piłkarzy z Opola nie przynosiły bramkowego efektu. Aż do doliczonego czasu gry. W 91 minucie do wrzutki z narożnika boiska powędrował nawet Chodanowicz i ku zaskoczeniu obrońców Polonii, to właśnie golkiper OKS przymierzył z główki na bramkę swojego kolegi po fachu. Zmierzający w lewy róg strzał poprawił jeszcze Bartosz Brzozowski i wpisał się na listę strzelców środowego spotkania. Na kolejną akcję czasu już jednak zabrakło i Odra Opole z Łazisk przywiozła tylko jeden punkt.

Tylko, bo w kontekście walki o awans z Rozwojem Katowice ten wynik praktycznie przekreśla szansę niebiesko – czerwonych na dogonienie klubu ze Śląska. Rozwój ma obecnie 11 punktów przewagi nad OKS. W najbliższą sobotę obie drużyny spotkają się w bezpośrednim starciu przy ul. Oleskiej w Opolu.

2012-05-04 16:27:05 [89.73.179.*] id:830065
    L.W.Opole89: Napisał postów [105], status [wyjadacz] Reputacja
    Cieszą się jak małe dzieci....

2012-05-03 22:00:07 [194.29.180.*] id:829578
    ombre: Napisał postów [19797], status [VIP] Reputacja
    a o kolejnej porazce kolejarza cos cicho.celowe przemilczenie?

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2012-05-04 01:04:17 [77.113.66.*] id:829935
    ciacia: Napisał postów [9120], status [VIP] Reputacja
    o tym nikt nie mówi/pisze, bo to są sporadyczne przypadki...
    2012-05-04 07:33:05 [83.27.79.*] id:829938
    GibonOp: Napisał postów [2471], status [Szycha] Reputacja
    w niedzielę za to będzie druzgocąco wysokie zwycięctwo:D
    2012-05-03 08:50:30 [195.205.193.*] id:828984
    bobi: Napisał postów [361], status [pismak] Reputacja
    w odrze było dobrze za czasów otto,lecz tępi kibice delikatnie mówiąc popsuli relacje z głównym sponsorem,ktory stwierdził ze nie bedzie sie słuchac rasistowsko nacionalistycznej chołoty.no i wszyscy wiemy jak to sie skończyło.

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2012-05-03 09:59:30 [194.29.180.*] id:829011
    spellhowler: Napisał postów [4824], status [VIP] Reputacja
    takimi tępymi spekulacjami tylko podsycasz nienawiść do klubu i jego kibiców, opartą na wyssanych z palca stereotypach... żal , gówno wiesz , gówno widziałeś, po co się odzywasz?
    2012-05-03 10:25:12 [195.205.193.*] id:829043
    przypuszcam ze jestes własnie jednym z tych 95% kibiców odry opole ktorzy faktycznie gówno wiedza o tym co sie działo w tamtym okresie w klubie,takze lepiej zacznij ruszac wlasną głową porozmawiaj z powaznymi ludzmi na ten temat a nie z mięsem armatnim z młynu.
    2012-05-03 13:23:15 [89.79.133.*] id:829222
    Cortaz 23: Napisał postów [7], status [nowy] Reputacja
    Bobi chętnie sie z tobą znawco spotkam bo bardzo dobrze znam sytuacje klubu ówczesna i teraźniejsza i bylem uczestnikiem rozmów jednej i drugiej strony wiec chłopię jak nie wiesz to nie pisz Bo otto kolego oferowało takie kontrakty ze nie byli w wstanie ich zapłacić a jak chcesz to mogę przedstawić dokumenty ale publicznie ujawnisz się z imienia i nazwiska kim jesteś w internecie każdy może byc gwiazda
    2012-05-03 22:24:56 [195.205.193.*] id:829627
    Fakty są jasne,było otto(i nie tylko)były pieniadze,odra spadłaby do 2 ligi i pewnie by sie tam utrzymała,byc moze w przyszlosci wrociła do pierwszej.Teraz dzieki wiadomo komu nie ma juz sponsorów a odra jest gdzie jest.to nie jest moje odosobnione zdanie,rozejrzyj sie ilu ludzi przestało chodzic na mecze.moze jeszcze napiszesz ze odrze lepiej bez sponsorów?
    2012-05-03 11:30:51 [83.30.221.*] id:829097
    nika: Napisała postów [22964], status [VIP] Reputacja
    utwór "Koko, Euro spoko" zespołu Jarzębina został wybrany na oficjalny przebój polskiej reprezentacji na Euro 2012 buhahahahahahahahahahahahah nie mogę , ja pie...lę :D:D

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [19]
    2012-05-03 11:33:17 [178.42.199.*] id:829098
    kojott: Napisał postów [343], status [pismak] Reputacja
    Ehehehe- myslałem że spadne z krzesła jak zobaczyłem te Jarzębinianki. Skansen Europy - nie mylą się w świecie
    2012-05-03 11:36:58 [83.30.221.*] id:829099
    utwór świetnie pasuje do stanu przygotowań euro 2012,pasuje jak ulał do tych pięknych przedwojennych autostrad i dróg ekspresowych, które łączą miasta organizatorów,do nowych dworców, które są zapięte na ostatni guzik i do "tanich" stadionów...nic tylko wbić widły w gnój i zakończyć ;D
    2012-05-03 11:39:16 [83.30.221.*] id:829100
    zamiast waka waka mamy koko koko :D:D:D:D
    2012-05-03 11:43:11 [178.42.199.*] id:829103
    Lato powinien zatańczyć w rytm tego koko maroko
    2012-05-03 11:44:16 [85.181.56.*] id:829104
    Jerry: Napisał postów [4698], status [VIP] Reputacja
    nika masz rację. Te Euro przejdą do histori a my my Polacy będziemy wyśmiewani przez lata.
    tomuniu: Napisał postów [2884], status [Szycha] Reputacja
    No to grubo będą drzeć z nas łacha do nastepnych mistrzostw chyba, że cudzoziemcy nie skumaja o co chodzi.
    katrina: Napisała postów [22221], status [VIP] Reputacja
    Zobaczycie, że ten przebój będzie przebojem lata, bo jak tak posłuchać kilka razy to wcale nie jest taki zły, zwłaszcza,że nie było w czym wybierać...:PP
    2012-05-03 15:47:19 [83.30.221.*] id:829276
    to była zemsta polskich kibiców na PZPN , jak to mówił Tomaszewski :D
    2012-05-03 16:32:34 [77.254.117.*] id:829313
    Kitowiec: Napisał postów [1136], status [stały bywalec] Reputacja
    Koko koko to będę śpiewał jak mecz do jaja przedupimy! Przynajmniej oryginalne. Bo Piwko i Wodko to z reklamy Axe "chocolate man" :)
    2012-05-03 20:34:23 [83.30.221.*] id:829480
    demotywatory*pl/3788617/Reakcja-naszej-reprezentacji
    2012-05-03 20:36:11 [217.153.196.*] id:829484
    Demotywator: Napisał postów [34379], status [VIP] Reputacja
    ko ko euro spoko będzie hit we wszystkich remizach w wersji Hard bass i techno jump;)
    2012-05-03 20:47:04 [83.30.221.*] id:829494
    też myślałam, że po Edzi nic gorszego nas już nie może spotkać :)

2012-05-03 13:31:13 [89.79.133.*] id:829225
    Jestem Kibicem Odry Opole i Zawsze będę z jednym się zgodzę z takimi grajkami możemy sobie pomarzyć o meczach w wyższej klasie rozgrywkowej a do wszystkich anty fanów panowie , panie i tak wasze wypowiedzi nie maja żadnego wplywu na postawę władz miasta lub środowisk kibicowskich wiec możecie pisać sobie Odra tak i owaka i leczyć swoje kompleksy właśnie tylko tu ten portal daje wam ogromna szanse. Hehe pozdrowienia dla normalny użytkowników 24 Opole

2012-05-03 14:06:12 [81.31.214.*] id:829236
    rafal8: Napisał postów [1721], status [Szycha] Reputacja
    dziekuje za pozdrowienia:)
    2012-05-03 14:04:44 [83.22.77.*] id:829235
    dżony myśliciel: Napisał postów [4678], status [VIP] Reputacja
    o co sie czepiacie? przeciez to WIELKI SUKCES oderczątka! jeden z największych w historii tego klubiku :)

2012-05-03 13:02:48 [81.31.214.*] id:829209
    Super!!!! gratuluje sukcesu piekna gra i wspaniałe zgranie w druzynie daje efekty.....Liga Mistrzów wasza

2012-05-03 13:05:56 [81.31.214.*] id:829212
    zartuje oczywiscie:)))) D N O
    2012-05-03 12:45:56 [83.29.193.*] id:829184
    z tej odry juz nic nie bedzie .. w B klasie cos by moze pograli

2012-05-03 09:27:25 [178.252.29.*] id:828990
    TUBYLEC: Napisał postów [3598], status [VIP] Reputacja
    Patrzcie jak nasi piłkarze cieszą się , że nie przegrali z jakas tam wioska.... To jest wyczyn Brawo !!! Oby tak dalej :)

2012-05-03 10:00:04 [194.29.180.*] id:829014
    przepraszam jacy "nasi".... ?
    2012-05-03 12:34:49 [178.252.29.*] id:829149
    dziecko w podstawówce domyśli sie , że chodzi o Opole i post tyczy sie Opolan a Ty nie dajesz rady ?:)
    2012-05-03 11:50:07 [178.252.29.*] id:829108
    CarlitoBrigante: Napisał postów [2752], status [Szycha] Reputacja
    Nie czytałem - za długie.

2012-05-03 10:37:27 [178.37.155.*] id:829051
    kanclerz: Napisał postów [4906], status [VIP] Reputacja
    Brawo !!! No ale skład reprezentacji Polski na Euro 2012 już ustalony,może innym razem.

2012-05-03 09:56:18 [46.205.100.*] id:829008
    Z tymi zawodnikami, których obecnie posiada Odra awans to jakiś sciene fiction brak im ambicji do gry porażka kolejny sezon jak psu w dupę.

2012-05-03 09:41:48 [93.181.160.*] id:828996
    Cieszą wafla z remisu jakby puchar polski wygrali i to fartem w ostatnich minutach.

2012-05-03 04:04:28 [87.174.57.*] id:828972
    dontomasso: Napisał postów [4236], status [VIP] Reputacja
    buahahahaha, w ostatniej minucie zremisowali z zadzpiem. wielkie brawa dla profesjonalistow. wielkie zadupie wygralo z malym zadupiem. brawo, brawo