• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 5838
    • Dodano: 2012-01-10 / 15:38
    • Komentarzy: 55

    Spowodował kolizję, potrącenie i próbował uniknąć odpowiedzialności

    Spowodował kolizję, potrącenie i próbował uniknąć odpowiedzialności

    (Fot. KWP Opole)

    63-letni mężczyzna zgłosił kradzież swojego opla vectry. Samochód brał udział w potrąceniu pieszego oraz kolizji drogowej, policjanci znaleźli porzucony wóz na obwodnicy Opola. Okazało się, że sprawcą obu zdarzeń jest zgłaszający, który próbował zmylić funkcjonariuszy.

    Zobacz takze Opolskie Orły odebrały wyróżnienia za osiągnięcia w nauce, sporcie i kulturze

    Do potrącenia pieszego doszło w sobotę około godziny 17:40 na przejściu przy skrzyżowaniu ulic Oleskiej i Wodociągowej w Opolu. 43-letni mężczyzna został uderzony przez opla vectrę, którego kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Świadek potrącenia odwiózł pieszego do domu - jak się okazało, odniósł on tylko powierzchowne obrażenia. Ustalono, że kilka minut wcześniej ten sam opel vectra brał udział w kolizji z mercedesem vito, do której doszło na ul. Chabrów.

    Około godziny 18 w Komisariacie Policji na Chabrach pojawił się 63-letni mieszkaniec Opola i poinformował dyżurnego o kradzieży jego samochodu. Skradzionym autem miał być opel vectra - ten sam, który uczestniczył w kolizji oraz potrąceniu pieszego. Mężczyzna twierdził, że pozostawił auto na jednej z ulic i poszedł porozmawiać ze swoim znajomym. Nie potrafił jednak podać adresu znajomego. Jak poinformował policjanta, auto zostawił otwarte z kluczykami w środku.

    Zobacz takze Autostrada A4. Dwa zdarzenia. Poważne utrudnienia

    Funkcjonariusze powiązali ze sobą fakty i nie dali wiary mężczyźnie. 63-latek usłyszał zarzutu spowodowania wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia bez udzielania pomocy poszkodowanemu. W trakcie zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Za taki czyn grozi kara do 4 i pół pozbawienia wolności.

    - Wczoraj Prokurator Rejonowy W Opolu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. 63-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Musi się on także liczyć z ewentualną odpowiedzialnością za wcześniejszą kolizję drogową - informuje mł. asp.Wojciech Nowakowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2012-01-10 22:51:42 [83.22.108.*] id:746931  
    freeman: Napisał postów [1032], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    szalejcie za młodu bo na starość mogą o Was pisać j.w. ...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2012-01-10 23:04:06 [194.29.180.*] id:746934  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Proponuję na torach wyścigowych.
    2012-01-11 11:37:03 [93.181.149.*] id:747010  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    bo jak pan starszy sie nie wyszalał to teraz wojuje...a co? życie umyka :D
    2012-01-11 09:42:49 [213.77.108.*] id:746998  
    memory5: Napisał postów [510], status [rozpisany/na] Reputacja
    dzidzadziu nie nauczyli kłamać ????? gangsterem to ty nie będziesz

    Nick:
    Treść:
    2012-01-11 09:26:43 [89.68.2.*] id:746992  
    ełstachy: Napisał postów [1554], status [Szycha] Reputacja
    STARY a GŁUPI ;) i weź tu przykład ze starszych... WSTDZIŁ BYŚ SIE STARY KACAPIE !!!!
    [-2]

    Nick:
    Treść:
    2012-01-10 20:51:18 [83.30.137.*] id:746902  
    sarmata: Napisał postów [373], status [pismak] Reputacja
    ..., a może tym autem jechał ktoś inny, a dziadek był trzeźwy i zgłosił się...?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2012-01-10 20:57:26 [194.29.180.*] id:746904  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Może. Może też świadkowie rozpoznali sprawcę.
    2012-01-10 21:01:49 [80.48.34.*] id:746906  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    moze w tym kraju to wszystko mozliwe
    2012-01-11 08:14:22 [83.18.31.*] id:746981  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Tiaa,to słynna metoda pod tytułem-wybiel wnuczka-a może są w studni,a może uciekli do lasu,dywagacje(qwa,skąd ja znam to słowo??) nieustanne..
    2012-01-10 22:49:14 [217.197.67.*] id:746929  
    megusta: Napisał postów [160], status [wyjadacz] Reputacja
    "63-latek usłyszał zarzutu spowodowania wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia bez udzielania pomocy poszkodowanemu" - skoro usłyszał zarzut to nie znaczy jeszcze, że spowodował jak mówi tytuł. Co za baran to napisał? Gdyby dziadek okazał się niewinny to ja na jego miejscu podałbym portal o zniesławienie.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-01-11 00:37:01 [178.252.16.*] id:746947  
    Totem: Napisał postów [29], status [rozkręca się] Reputacja
    a to akurat dość częste na tym portalu
    2012-01-10 19:17:15 [83.22.165.*] id:746817  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    I do tego wszystkiego był trzeźwy... Ale baran... Choć z drugiej strony przypaprał w Vito i próbował zwiać... ...a jak zwiewał to "zdjął" pieszego... ...To są skutki braku cywilnej odwagi...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2012-01-10 19:29:38 [93.181.149.*] id:746834  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    A wystarczyło zatrzymać sie przy pierwszym zdarzeniu i spokojnie załatwić sprawe. Ten pieszy po drodze to juz raczej efekt paniki kierowcy...dobrze,że tylko na tym sie skończyło....
    2012-01-10 19:31:00 [83.22.117.*] id:746835  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Każdy choć trochę myślący wie że nie warto uciekać, no chyba że ma się coś na sumieniu...
    2012-01-10 19:35:37 [93.181.149.*] id:746845  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Facet był trzezwy, więc nie rozumie....
    2012-01-10 19:36:57 [83.22.117.*] id:746846  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    narobił sobie gó..a a i tak Go konsekwencje nie ominęły...
    2012-01-10 20:28:18 [83.22.165.*] id:746891  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    A tak by dostał 3 stówy mandatu o ile by dostał cokolwiek...
    2012-01-10 19:31:40 [87.207.236.*] id:746837  
    7lary7: Napisał postów [102], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    starość nie radość

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [17]
    2012-01-10 19:32:18 [194.29.180.*] id:746839  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Młodość nie wieczność...
    2012-01-10 19:32:43 [93.181.149.*] id:746841  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Troche za wcześnie....
    2012-01-10 19:39:03 [194.29.180.*] id:746851  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    A co za wcześnie?
    2012-01-10 19:40:56 [93.181.149.*] id:746852  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Nooo ta starość w wieku niewiele ponad 60 lat anio....stanowczo za wczesnie...:)
    2012-01-10 19:42:06 [93.181.149.*] id:746854  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Znam ludzi prawie 80 letnich a i wiecej a radzących sobie nawet, nawet z autkiem....
    2012-01-10 19:42:45 [194.29.180.*] id:746855  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Może 7lary7 ma malutko to dla niego 60latek to już staruszek. Jak to człowiekowi zdanie na ten temat z wiekiem się zmienia;)
    2012-01-10 19:49:07 [178.36.226.*] id:746860  
      olcik  : Napisała postów [5011], status [maskotka] Reputacja
    rowiesnicy Twoi sister co?? :D
    2012-01-10 19:54:06 [93.181.149.*] id:746868  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    yess studentko...zgadłaś ;)
    2012-01-10 19:54:56 [83.22.117.*] id:746870  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    olcik Ty żyjesz????? :)
    2012-01-10 19:55:48 [93.181.149.*] id:746874  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    ponoć nawet "studiuje" :PPPP
    2012-01-10 20:00:51 [178.36.226.*] id:746878  
      olcik  : Napisała postów [5011], status [maskotka] Reputacja
    ponoc :) ponoc to ona zyje ma sie dobrze nie studiuje pracuje i cieszy sie zyciem siostrzyczko niedoinformowana :*
    2012-01-10 20:03:10 [83.22.117.*] id:746879  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    olcik no to pozdrawiam cieplutko :)
    2012-01-10 20:03:41 [93.181.149.*] id:746880  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    uuuuuuu a pisałaś, że na Polibudzie budownictwo przerabiasz /z klocków Lego?/stąd te moje info "zasadne".....;)
    2012-01-10 20:03:58 [178.36.226.*] id:746881  
      olcik  : Napisała postów [5011], status [maskotka] Reputacja
    ja rowniez :)
    2012-01-10 20:09:45 [178.36.226.*] id:746883  
      olcik  : Napisała postów [5011], status [maskotka] Reputacja
    w ZASADZIE to nie jestem kochana na polibudzie :) olałam :) cieszysz sie co? :D
    2012-01-10 20:15:00 [93.181.149.*] id:746887  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Napisze tak; szkoda....a poniewaz juz uciekam mimo wszystko dzięki za rozmowe i Dobrej NOcy Ci życżę ;) 3m sie i do kiedys tam.
    2012-01-10 20:22:05 [178.36.226.*] id:746888  
      olcik  : Napisała postów [5011], status [maskotka] Reputacja
    heh Tobie tez :) a tak swoja droga... pamietasz jak pisalas ze chce nabic najwieksza ilosc postow?? patrz teraz na siebie :D:D:D sorki ale musialam dogryzc :D pozdro i tez sie trzym :)
    2012-01-10 16:18:30 [93.181.149.*] id:746730  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Hmm,w tym wieku po takich "wyczynach" powinien dobrowolnie oddać prawko- póki czas.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2012-01-10 18:00:52 [95.41.53.*] id:746772  
    krop: Napisał postów [284], status [maniak] Reputacja
    nie bronie go ale tez bedziesz stara i co oddasz prawko??????
    2012-01-10 19:31:11 [93.181.149.*] id:746836  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Po takich "numerach"? Raczej tak.....
    2012-01-10 19:32:08 [93.181.149.*] id:746838  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Facet po prostu gubi sie w ruchu ulicznym....
    2012-01-10 19:32:59 [83.22.117.*] id:746842  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    jeżeli słabiej się czuje za kółkiem niech jeździ wolniej lub wcale..
    2012-01-10 19:34:34 [93.181.149.*] id:746843  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    To właśnie miałam na mysli luxusie....byłoby lepiej i dla Niego i dla innnych użytkowników dróg.
    2012-01-10 19:25:51 [83.30.176.*] id:746827  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Na końcu zagra niepoczytalnego i będzie miał ubaw z ułomnego prawa Polskiego i sądów.

    Nick:
    Treść:
    2012-01-10 18:23:15 [178.27.45.*] id:746783  
    bobo: Napisał postów [1500], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    nooo co tu duzo gadac jaki stary taki glupi

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2012-01-10 19:04:17 [83.22.117.*] id:746805  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    właśnie to chciałem powiedzieć, stary dureń...
    2012-01-10 19:22:20 [84.194.98.*] id:746822  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Krotko i zwiezle ;P
    2012-01-10 19:09:25 [178.37.21.*] id:746812  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Ciekawą historyjkę sobie pan dziadek wymyślił.......i po co było tak kręcić co w niego wstąpiło,a myślałam że to tylko dzieci wymyślają sobie rożne historyjki czyli krótko mówiąc fantazjują hmmmmm ....dziadkowie też mają fantazję:))))))

    Nick:
    Treść:
    2012-01-10 16:02:10 [93.181.149.*] id:746721  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    uuuu stary a głupi!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2012-01-10 16:04:26 [93.181.149.*] id:746723  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Właśnie przed chwila czytałam o nim w NTO :)
    2012-01-10 16:04:51 [93.181.149.*] id:746724  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Dobry agent hehehe....
    2012-01-10 16:12:49 [77.114.187.*] id:746729  
    VIP: Napisał postów [1790], status [Szycha] Reputacja
    Kombinatorek. :)
    2012-01-10 16:22:24 [82.160.162.*] id:746732  
    robert333: Napisał postów [377], status [pismak] Reputacja
    Cwaniaczek ale gość dobrze kombinuje jak był pijany to nie odpowie za jazdę po alkoholu tylko za kolizje i potrącenia tylko co na to fundusz ubezpieczeniowy na pewno nie będzie chciał pokryć kosztów kolizji i leczenia ale gostek zachowa prawo jazdy
    2012-01-10 19:03:44 [93.181.149.*] id:746803  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    dobrze kombinował, jednak chyba przekombinował :)
    2012-01-10 17:42:43 [83.4.32.*] id:746760  
    GibonOp: Napisał postów [2471], status [Szycha] Reputacja
    "Za taki czyn grozi kara do 4 i pół pozbawienia wolności."- po 4 i pół to można być piwach. Oj Greg oj oj...

    Nick:
    Treść:
    2012-01-10 17:04:30 [79.191.102.*] id:746742  
    Gaz: Napisał postów [6326], status [VIP] Reputacja
    Co to za palant,zabrać prawko i dołojić 5 tyś zł grzywny.

    Nick:
    Treść:
    2012-01-10 16:27:16 [87.206.0.*] id:746734  
    omniahd: Napisał postów [402], status [pismak] Reputacja
    Prawko zabrać i nigdy mu już nie oddawać

    Nick:
    Treść: