• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 7191
    • Dodano: 2011-08-09 / 09:43
    • Komentarzy: 33

    Ruszył remont ul. Oświęcimskiej i budowa Alei Solidarności

    Ruszył remont ul. Oświęcimskiej i budowa Alei Solidarności

    Ulica Oświęcimska.(Fot: archiwum)

    Dzisiaj zaczęły się prace przy dwóch największych inwestycjach drogowych, które Miejski Zarząd Dróg rozpocznie w tym roku w Opolu. Pierwsza – gruntowny remont ulicy Oświęcimskiej - ma kosztować około 7 milionów złotych. Druga – budowa Alei Solidarności – pochłonie 2,7 miliona. MZD zapewnia, że w obu przypadkach utrudnienia w ruchu ograniczył do niezbędnego minimum.

    Zobacz takze 16 mln zł na Pomnik Czynu Powstańczego. Wicepremier ogłosił decycję WIDEO

    Budowę połączenia Alei Witosa i ulicy Wiejskiej ratusz planował od 2000 roku. Zgodnie z planem drogowców, prace rozpoczęte we wtorek mają potrwać do 15 października tego roku. Aleja Solidarności, która przetnie osiedle Malinka, będzie miała jezdnię o szerokości 7 metrów. Budowa zakłada też powstanie przy jezdni chodników, oświetlenia, zatoczek autobusowych a także ścieżki rowerowej.
    1 milion 350 tysięcy kosztów budowy pokryje fundusz tzw. schetynówek. - Utrudnienia w ruchu będą minimalne i bardzo krótkie – zapewnia MZD.

    Zobacz takze Pies pozostawiony na rozgrzanym balkonie. Policjanci ratowali jego życie

    Na ruch wahadłowy muszą przygotować się za to kierowcy podróżujący ulicą Oświęcimską. Rozpoczęta we wtorek jej gruntowna przebudowa ma dobiec końca w październiku przyszłego roku. - W związku z faktem, że jest to jeden z głównych i bardziej ruchliwym ciągów komunikacyjnych Opola, zdecydowaliśmy się nie zamykać ulicy całkowicie na czas remontu – tłumaczy Mirosław Pietrucha, wicedyrektor i rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg. - Ruch wahadłowy ma pojawiać się tylko w czasie wybranych etapów prac – podkreśla.

    W ramach remontu ul. Oświęcimskiej wymieniona zostanie podbudowa drogi, powstanie ścieżka rowerowa, chodniki po obu stronach jezdni, a także nowe oświetlenie i kanalizacja burzowa.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2011-08-09 09:58:38 [178.252.23.*] id:639176  
    alfa156romeo: Napisał postów [92], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    "Aleja Solidarności będzie miała 7 metrów długości." łoo w pytę .. taka długa będzie ta ALEJA :D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2011-08-09 10:01:50 [84.10.131.*] id:639181  
    MlodyOP: Napisał postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
    Czytanie ze zrozumieniem się kłania. 7 metrów SZEROKOŚCI!
    2011-08-09 10:02:58 [178.252.23.*] id:639183  
    alfa156romeo: Napisał postów [92], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    z sufitu sobie tego nie skopiowałem.. porostu szybko poprawili :D
    2011-08-11 00:45:46 [194.29.180.*] id:640788  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Często się to zdarza, najpierw są bzdurki a potem szybko znikają.
    2011-08-11 19:46:34 [46.112.39.*] id:641333  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Uważaj bo cię z mdli od tych potężnych odległości !!!
    2011-08-09 14:15:30 [178.37.46.*] id:639396  
    daki: Napisał postów [211], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Pewnie taka fuszerka jak na 400-metrowym odcinku w Groszowicach..nierówno położony asfalt!!!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2011-08-09 16:23:51 [31.174.43.*] id:639483  
    Rzeźnik: Napisał postów [86], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    Zgadzam się. Oni tę jezdnię chyba walcowali kwadratowym walcem...
    2011-08-09 16:50:47 [178.36.229.*] id:639512  
    Kitowiec: Napisał postów [1136], status [stały bywalec] Reputacja
    Jak nie będzie pękął asfalt to da się wytrzymać.
    2011-08-09 18:07:24 [178.37.46.*] id:639567  
    daki: Napisał postów [211], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Zgadzam się oby wytrzymał! Jednak inwestycja za takie pieniądze powinna być chyba lepiej wykonana..Przecież to za nasze pieniądze realizowane są inwestycje..
    2011-08-11 19:20:35 [46.112.39.*] id:641319  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Łopatą udeptywali bo na walec nie stać !!!
    2011-08-09 12:36:02 [83.22.6.*] id:639331  
    dov: Napisał postów [63], status [rozkręcił się] Reputacja
    ruszyl? mhm ciekawe kiedy koniec w przyszlym roku?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-08-09 13:16:23 [93.181.149.*] id:639366  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    na pewno tak będzie :)
    2011-08-11 00:47:21 [194.29.180.*] id:640791  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Oby...
    2011-08-09 11:55:13 [178.36.234.*] id:639313  
    Dobry Czlowiek: Napisał postów [216], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    wkoncu

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-08-11 00:46:31 [194.29.180.*] id:640790  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    W końcu to napiszemy jak już oddadzą nową drogę do użytku.
    2011-08-09 11:54:48 [31.174.16.*] id:639312  
    eeelllooo: Napisał postów [106], status [ ! Troll ! ]
    jak slysze to nto'wskie "ruszyl" to wiadomo ze hooj z tego bedzie.remont wiaduktu na ozimskiej tez ruszyl rok temu i co????

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-08-09 12:11:03 [88.220.37.*] id:639324  
    Krzycho: Napisał postów [5509], status [VIP] Reputacja
    jak to co w październiku ma być skończony :)
    2011-08-11 00:44:38 [194.29.180.*] id:640787  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Tylko którego roku?...
    2011-08-09 16:51:02 [217.197.74.*] id:639514  
    carrota: Napisał postów [41], status [rozkręca się] Reputacja
    I znowu blokada drogi.Tak można tylko w polsce

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-08-11 00:44:04 [194.29.180.*] id:640786  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    A niby co?! Obwodnicę na czas remontu wybudować mają?!
    2011-08-10 22:24:54 [178.37.60.*] id:640726  
    Znawca: Napisał postów [44], status [rozkręca się] Reputacja
    A POlskie drogi jak ser Szwajcarski.

    Nick:
    Treść:
    2011-08-09 20:24:04 [89.79.184.*] id:639695  
    miskulka: Napisała postów [251], status [maniak] Reputacja
    no tam są dziury tak głębokie że aż widzę fotograf wszedł do środka i zdjęcie zrobił ...;P

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-08-09 20:38:43 [83.22.125.*] id:639717  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    bo to był niski fotograf
    2011-08-10 17:29:44 [83.22.102.*] id:640539  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    On z dziury robił fote:)
    2011-08-09 20:53:12 [213.238.110.*] id:639738  
    kanclerz: Napisał postów [4906], status [VIP] Reputacja
    Więcej optymizmu moi mili...będzie dobrze,a jak będzie źle,to przyjdzie walec i wyrówna. Przyjdzie walec i wyru..przyjdzie walec wyrówna...lalala...

    Nick:
    Treść:
    2011-08-09 20:36:23 [83.5.139.*] id:639713  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Brawo!!! Takie termity tylko w Polsce. Do księgi rekordów trafią, tylko że z tym niechlubnym rekordem niema powodu do dumy :/

    Nick:
    Treść:
    2011-08-09 10:00:01 [77.223.234.*] id:639178  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Pięknie...K...a...Pięknie;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-08-09 20:28:28 [83.22.125.*] id:639699  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    w skrócie PKP :)
    2011-08-09 20:03:35 [46.112.7.*] id:639661  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    wyleją 2 litry asfaltu i wysypią 3 kilogramy tłucznia, sukces mzd hahahahaha.

    Nick:
    Treść:
    2011-08-09 18:49:47 [31.175.204.*] id:639589  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Pierwsze to fuszerka a drugie to ile ta droga lat wytrzyma !!!

    Nick:
    Treść:
    2011-08-09 14:53:59 [94.220.231.*] id:639412  
    STASZKU: Napisał postów [1686], status [Szycha] Reputacja
    fajny audi Q5

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-08-09 15:11:05 [91.18.44.*] id:639433  
    BLADE: Napisał postów [6863], status [VIP] Reputacja
    Ah przestań... No może troszkę ładniejszy od X3 (stary model)...
    2011-08-09 15:09:55 [188.146.126.*] id:639431  
    maluszek88: Napisała postów [1414], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    no to mieszkańcom współczuję :)

    Nick:
    Treść: