• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 6028
    • Dodano: 2011-07-01 / 12:30
    • Komentarzy: 34

    700 kilogramów nielegalnego tytoniu w Głuchołazach

    700 kilogramów nielegalnego tytoniu w Głuchołazach

    (Fot. Straż Graniczna)

    Wspólna akcja celników, służb granicznych i policji w Głuchołazach. Efekt - blisko 700 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy, odkrytych na terenie jednej z firm.

    Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że w okolicach Głuchołaz pod przykrywką legalnie działającej firmy prowadzona jest dystrybucja ciętego tytoniu do palenia.

    Zobacz takze Pies pozostawiony na rozgrzanym balkonie. Policjanci ratowali jego życie

    28 czerwca podczas przeszukania posesji należącej do matki jednego z właścicieli firmy, funkcjonariusze znaleźli ponad 200 kilogramów tytoniu z nieodpowiednio naklejonymi znakami akcyz. Sprawcy przeklejali banderole z paczek o mniejszej wadze np. 20 gramów na paczki o większej gramaturze tj. 170 gramów, aby w ten sposób „legalizować” tytoń nielegalnego pochodzenia, dosypywany do opakowań. Na miejscu funkcjonariusze odkryli chałupniczą linię produkcyjną, służącą do zdejmowania banderol. Tytoń zapakowany był w worki z nazwą „Tytoń Górski”, „Tytoń Grodzki”, „Złoty Róg” i „Złoty Jeleń”. Funkcjonariusze znaleźli również dużą ilość rozerwanych i pustych opakowań po tytoniu, dużą ilość worków foliowych oraz wagę.

    Kolejne miejsce przeszukania – magazyn firmy – krył blisko 450 kilogramów tytoniu, co do którego istnieje uzasadnione podejrzenie, że został w ten sam sposób „zalegalizowany”.

    Zobacz takze Jechał pijany mimo dwóch dożywotnich zakazów. W aucie przewoził troje malutkich dzieci

    Działania Straży Granicznej, Służby Celnej i Policji zapobiegły wprowadzeniu na rynek ok. 700 kilogramów tytoniu o szacunkowej wartości 260 tysięcy złotych.

    - W związku z działaniami na szkodę Skarbu Państwa przedstawiono zarzuty 4 osobom - informuje por. Adam Kurek, rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.
    reklama

    Więcej zdjęć

    700 kilogramów nielegalnego tytoniu w Głuchołazach
    700 kilogramów nielegalnego tytoniu w Głuchołazach
    700 kilogramów nielegalnego tytoniu w Głuchołazach

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2011-07-01 19:49:44 [83.22.106.*] id:606437  
    WójekDobraRada: Napisał postów [2023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Konkurencja dała cynka :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-07-05 10:35:38 [83.22.116.*] id:609778  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Tak to bywa w takiej branży:)
    2011-07-01 21:59:47 [83.7.224.*] id:606529  
    ailil: Napisała postów [134], status [wyjadacz] Reputacja
    zniszczyć ten tytoń, tylko uzależnia!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-07-05 10:34:18 [83.22.116.*] id:609775  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Wprowadzić całkowity zakaz sprzedaży.
    2011-07-05 10:34:35 [83.22.116.*] id:609776  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Jestem za.
    2011-07-02 10:27:41 [94.42.78.*] id:606970  
    misiek04: Napisał postów [25], status [nowy] Reputacja
    Górski możnza kupić w GrD w kiosku na PKS :D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-07-05 10:33:37 [83.22.116.*] id:609774  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Najlepiej nie palić:)
    2011-07-02 18:08:27 [188.205.25.*] id:607395  
    Bogdan1204: Napisał postów [1402], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    sporo jaranie by było

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-07-02 18:08:43 [188.205.25.*] id:607396  
    Bogdan1204: Napisał postów [1402], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    jarania
    2011-07-05 10:33:11 [83.22.116.*] id:609773  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    I będzie, jak dostaną nakaz spalenia:)
    2011-07-04 18:33:11 [31.174.167.*] id:609148  
    J .: Napisała postów [36], status [rozkręca się] Reputacja
    To że ludzie okradają Skarb panstwa to widzą.. A to że państwo kradnie to już nie.. Nie dziwie sie ze okradają.. Dajcie choć jednemy z tych pieprzonych polityków 1000 zł na miesiąc i niech zrobi za to opłaty i żyje cały miesiać to też bedzie kradł !

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2011-07-04 18:35:25 [83.29.50.*] id:609151  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Co tak dużo chcesz im dać, a 750zł nie łaska, jak biedni emeryci mają?
    2011-07-04 18:41:24 [31.175.36.*] id:609153  
    J .: Napisała postów [36], status [rozkręca się] Reputacja
    No tak.. I ciekawe czy by nie kradli.. Inni grosze dostają a oni żeja jak bogowie.. I wiecznie im mało. Jeszcze by podwyżki chcieli.. Ja bym im dała.. do roboty niech sie wezma lenie śmierdzące! Ich do łopaty.. A do rządzenia państwem dać ludzi co naprawde biede przeżyli! Oni by wiedzieli co zrobić i komu podwyżki dać
    2011-07-04 18:51:11 [87.204.110.*] id:609155  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    Każdy broni swoich ziomali.
    2011-07-05 10:32:18 [83.22.116.*] id:609772  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Nie widzę tu żadnych ziomali:P
    2011-07-01 21:32:49 [178.252.19.*] id:606494  
    [moderacja]: Napisał postów [321], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    [moderacja]
    [-3]

    Nick:
    Treść:
    2011-07-01 21:12:32 [109.243.29.*] id:606485  
    [moderacja]: Napisał postów [49], status [rozkręca się] Reputacja
    [moderacja]
    [-6]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2011-07-01 21:15:21 [87.204.110.*] id:606488  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    A napisać post bez użycia Caps Locka potrafi???
    2011-07-01 21:16:21 [79.191.235.*] id:606489  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Teraz będzie musiał się nauczyć:D
    2011-07-01 17:09:45 [46.113.190.*] id:606352  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Ale mieli by jarania dzień i noc.:)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-07-01 19:49:22 [194.29.180.*] id:606436  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Ale za to zdrowsi będą ;)
    2011-07-01 14:58:39 [93.154.151.*] id:606255  
    karolkaop333: Napisała postów [69], status [rozkręcił się] Reputacja
    i kolejne duże pieniądze zostaną zapewne spalone doszczętnie w górażdżach.... żal

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-07-01 19:47:57 [194.29.180.*] id:606435  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    A tam żal, palenie szkodzi!!!
    2011-07-01 14:38:18 [93.181.158.*] id:606228  
    kotekv88: Napisała postów [901], status [stały bywalec] Reputacja
    Mogli do mnie to przywiez:p ja bym przechowala:-)

    Nick:
    Treść:
    2011-07-01 14:24:15 [93.181.160.*] id:606214  
    berserker6: Napisał postów [344], status [pismak] Reputacja
    No i pozamiatane ;]

    Nick:
    Treść:
    2011-07-01 14:19:47 [83.30.142.*] id:606206  
    zła1981: Napisała postów [267], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    tyle palenia!!!masakra

    Nick:
    Treść:
    2011-07-01 13:48:09 [62.143.178.*] id:606180  
    Beno1: Napisał postów [845], status [stały bywalec] Reputacja
    Szkoda to by bylo do palenia !!

    Nick:
    Treść:
    2011-07-01 12:57:21 [83.22.113.*] id:606131  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    To ładnie im dowalą za okradanie państwa:(

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2011-07-01 12:59:11 [79.163.154.*] id:606134  
    ChudyBenek: Napisał postów [3023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Państwo to okradają tacy ludzie jak ty,skomląc o każdy grosz z pomocy społecznej...
    [-3]
    2011-07-01 13:04:25 [83.22.113.*] id:606137  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Chudy: Stojąc tam w kolejce po wypłatę, to masz jakąś schizę bo wszędzie tiku widzisz. Wypatrzysz oczka, a i tak mnie tam nie zobaczysz:P
    [-1]
    2011-07-01 13:37:39 [93.154.188.*] id:606175  
    R1973P: Napisał postów [1539], status [Szycha] Reputacja
    co się należy od państwa to państwo powinno dać np na dzieci bo jak tak dalej pójdzie to Polska zostanie tylko w nazwie !!
    2011-07-01 13:27:37 [83.30.218.*] id:606161  
    Gaz: Napisał postów [6326], status [VIP] Reputacja
    I takie to są związki korupcjogenne za naszego kochanego Rządu.

    Nick:
    Treść:
    2011-07-01 12:45:04 [80.54.119.*] id:606112  
    lolitka1131: Napisał postów [47], status [rozkręca się] Reputacja
    to już sobie popalili chłopaki:(

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2011-07-01 12:51:47 [212.183.140.*] id:606122  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Tylko niech sie sadza nie obKUPI ;P