- Autor: Mat
- Wyświetleń: 10940
- Dodano: 2011-05-16 / 18:27
- Komentarzy: 92
Dokształceni urzędnicy opolskiego ratusza
- Dzięki tym studiom ugruntowałam swoją wiedzę - ocenia Agnieszka Jurowicz(z prawej).(Fot: Dżacheć)
Z programu studiów podyplomowych skorzystała też Aleksandra Śmierzyńska z biura prasowego UM.
W ciągu ostatnich 12 miesięcy, 460 pracowników Urzędu Miasta w Opolu podniosło swoje kwalifikacje. Aż 100 urzędników ukończyło studia podyplomowe, 300 wzięło udział w grupowych szkoleniach, a 60 w tzw. szkoleniach eksperckich. Koszty całego przedsięwzięcia - 337 356 euro, niemal w całości pokryła Unia Europejska. Opolski ratusz za dodatkowe wyedukowanie swoich kadr musiał zapłacić jedynie 15 procent tej sumy.
Chętnych do podnoszenia swoich kwalifikacji w ramach programu „Profesjonalna kadra samorządowa Miasta Opola” nie brakowało. Jedną z pierwszych, która zapisała się na studia podyplomowe była Aleksandra Śmierzyńska z biura prasowego opolskiego ratusza. - Skończyłam 4 lata temu filologię polską na Uniwersytecie Opolskim, kiedy pojawiła się szansa uzupełnić wiedzę nie wahałam się ani chwili – przyznaje. - Wybrałam kierunek samorząd terytorialny, po jego ukończeniu wiem jak działają wszystkie wydziały naszego ratusza i kiedy ktoś zadaje mi w tym temacie jakieś podstawowe pytanie nie muszę odsyłać go do innych drzwi – podkreśla.
Agnieszka Jurowicz to jedna z najbardziej wykształconych urzędniczek opolskiego magistratu. Naczelniczka wydziału organizacyjnego ratusza jest magistrem marketingu i zarządzania oraz prawa. Oba kierunki studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim. - Postanowiłam skorzystać z oferty którą przygotował urząd i wybrałam studia podyplomowe na Politechnice Opolskiej, na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi – mówi. - Odświeżyłam sobie wiedzę, ugruntowałam, spotkałam dobrych wykładowców – wylicza Jurowicz. Temat jej pracy podyplomowej dotyczył procesu rekrutacji w samorządzie. - Wyjaśniam w niej, że samorządy w Polsce nie mają dostatecznie wykwalifikowanych kadr do wybierania odpowiednich pracowników, zostałam oceniona na 5 – podsumowuje.
Z możliwości dokształcenia skorzystał także rzecznik ratusza – Mirosław Pietrucha. Magister filologii polskiej wybrał studia podyplomowe z public relations na Uniwersytecie Jagiellońskim. - Jestem z nich bardzo zadowolony, poznałem wielu czołowym teoretyków PR w Polsce, to bardzo cenne doświadczenie – ocenia rzecznik. - Spotkałem też wielu kolegów po fachu, rzeczników innych miast, uczelni wyższych czy prywatnych firm, rozmowom nie było końca – dodaje Pietrucha.
Warto podkreślić, że urzędnicy, którzy wzięli udział w programie, oprócz całkowitego pokrycia kosztów podyplomowych studiów, mieli też możliwość wybrania z pośród kilkunastu uczelni na której chcieli podnosić swoje kwalifikacje. Szkolenia i kursy były z kolei przeprowadzane w Opolu.
Wydarzenia pod patronatem portalu
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Bogdan1204: Napisał postów [1402], status [zrobił/a karierę]
same szychy teraz